PhotoPlay ile Büyükada Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 05/03/2016 0 Yorum Gezi,

PHOTOPLAY İLE BÜYÜKADA FOTOĞRAF GEZİSİ

12 Mart 2016 Cumartesi

 

PhotoPlay'in ücretsiz şehir içi etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

 

 

 

Bu seferki gezi rotamız Adaların en büyüğü olan Büyükada. Üstelik bu gezimiz esnasında bizlere Pentax'ın Ks2 ve K3 modelleri bize eşlik edecek ve isteyen katılımcılar bu makineleri test etme imkanı bulacaklar.

 

 

Ayrıca gezi sırasında fotoğraf ile ilgili soracağınız tüm sorular eğitmenlerimiz tarafından cevaplandırılacak ve gezi süresince çekmiş olduğunuz tüm fotoğraflar eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilecektir.

 

 

PhotoPlay olarak az da olsa İstanbul'un yoğunluğundan kaçmak adına bu kez Büyükada'ya gidelim dedik. Peki Büyükada'da neler bulacaksınız?

 

Büyükada, bünyesinde bulundurduğu tarihi kilise ve manastırların yanı sıra özenle inşa edilmiş, harika mimariye sahip evleriyle ve plajları ile tanınmaktadır. Ada'nın en yüksek noktasına M.S. 6.yy'da inşa edilmiş Aya Yorgi Kilisesi ve Aya Yorgi Manastırı bulunmaktadır. Aynı şekilde bu mevkide birçok kilise ve tarihi yapı da bulunmaktadır. İsa Tepesi'nde Hristos Kilisesi ve Hristos Manastırı yer almaktadır. Dünyanın en büyük ahşap yapısı olduğu iddia edilen Rum Yetimhane de Büyükada'nın bilinen en önemli yapılarından birisidir.

 

 

 

KATILIM:

Etkinliğimiz ücretsizdir. Katılım için bu yazıya isim-soyisim, mail adresiniz ve cep telefonu numaranızı yazarak yorum yapmanız yeterlidir. (Cep telefonu numaranızı yazmanız, her hangi bir aksilik durumunda size ulaşmamız için önemlidir. O nedenle lütfen cep telefonu numaranızı yazdığınızdan emin olun. Telefon numaranız ve mail adresiniz yorumda gözükmeyecek ve 3. şahısların görmesi mümkün olmayacaktır.)

 

BULUŞMA:

12 Mart 2016 Cumartesi günü Büyükada'da bulunan Şehirhatları Vapur İskelesi'nde saat 10:30'da buluşuyoruz. Aşağıdaki linke tıklayarak vapur saatlerini görebilirsiniz.

 

http://www.sehirhatlari.com.tr/tr/seferler/kabatas-kadikoy-adalar-369.html

 

 

 

 

 

Fotoğraflar: Oya Adıyaman ve Serkan İspiroğlu

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.