Fotoğraf Söyleşisi: Barbaros Kayan ile "Moving Portraits"

Yazar Nihat Karadağ 16/08/2016 0 Yorum Etkinlik,

FOTOĞRAF SÖYLEŞİSİ:

Barbaros Kayan ile "Moving Portraits"

 

20 Ağustos 2016 Cumartesi Saat 16:00

 

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz ücretsiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. 30. hafta konuğumuz; 2016 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'nde kavramsal fotoğraf kategorisinde üçüncü olan Barbaros Kayan.

 

 

2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nden mezun olan Kayan, kendisini serbest belgesel fotoğrafçı ve multimedya sanatçısı olarak adlandırmaktadır. Çalışmalarının odağında; sosyal olaylar, politik gelişmeler ve sokaklar yer almaktadır. Araç olarak gerçeğin kendisini kullanmakta özen gösteren Kayan, MOKU fotoğrafçılar toğluluğunun da kurucularından biri ve editörüdür. 

 

 

"Moving Portraits" çalışmasıyla 2016 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'nde, Kavramsal fotoğraf kategorisinde üçüncü olan Kayan, bu özel çalışmasını şu şekilde özetlemekte: “Göçmenlerin neden kaçtıklarını güçlü bir şekilde ortaya koyabilmek için, iki katman kullanarak önce mültecilerin kamplardaki fotoğraflarını çekip ardından portrelerini çıkartarak doğdukları şehirlerdeki mevcut yıkımın ortasına yerleştirdim.”

 

 

KATILIM ve KAYIT:
 
20 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 16.00'de Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak yorum yapmanız yeterlidir. Söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır.  Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)
 
Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Günde 1 kez sayfa yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmektedir.

 

***Kayıt yaptırıp da gelemeyecek olanlar, en geç etkinlik gününden iki gün öncesine kadar söyleşiye katılamayacaklarına dair yorum kısmında bildirmeleri gerekmektedir. Bu durum; söyleşiye katılmak isteyip de kontenjan doluluğundan dolayı katılamayanları davet edebilmemiz açısından önemlidir. Lütfen kurallara riayet ediniz.

 

 

ADRES: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66

 

 

KATILIMCILAR:

1- Sema Çalkur

2- Berhan Arısoy

3- Seda Çalkur

4- Emel Gökdemir

5- Ferhat Zengin

6- Nil M. Gündoğdu

7- Metin Oğurlu

8- Ayda Atamam

9- Osman Nuri Ciriş

10- Cemil Kara

11- Abdülkadir Abanoz

12- Ali Saim Yapıcı

13-

14-

15-

16-

17-

18-

19-

20-

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.