Başak Balkan ile "9.Sami Güner Kupası Gösterileri" Sunum ve Söyleşisi

Yazar Nihat Karadağ 03/09/2016 0 Yorum Etkinlik,

Başak Balkan ile

"9.Sami Güner Kupası Gösterileri" 

Sunum ve Söyleşisi

 

10 Eylül 2016 Cumartesi Saat 16:00

 

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz ücretsiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. 33. hafta konuğumuz; hazırlamış olduğu projeler ile hazırlamış olduğu projeler ile 9. Sami Güner Kupasını almaya hak kazanan Başak Balkan.

 

 

1956 İstanbul doğumlu olan ve hayatını Edirne'de daim ettirmekte olan Başak Balkan, Trakya Üniversitesinde öğretim görevlisi ve ETUR A.Ş. şirketinde yönetici olarak çalıştı. 2010 yılında emekli olduktan sonra EFOD-EDİRNE  ve SSS (Sille Sanat Sarayı) derneklerine üye oldu. Temel eğitimden sonra EFOD bünyesinde düzenlenen “Behiç Günalan’ı Fotoğraflıyorum” atölyesi, Enver Şengül ”Time Lapse-Edirne” atölyesi, Kemal Ergin ”Siyah-Beyaz” atölyesi çalışmalarında ve sergilerinde yer aldı. Yine temel eğitim sonrası kuzeni Serdar Akyay ile birlikte “Panoramik Fotoğraf” üzerine kapsamlı çalışmalar yaptı. Fotoğrafı görebilmeyi, düşünerek çekmeyi, fotoğraf çekme terbiyesini Serdar  Akyay’dan öğrendiğini söylemekten kaçınmamaktadır.

 

 

2013 yılında Sadık Üçok ile tanışmasını yaşamın kendisine sunduğu bir şans olarak nitelendiren Balkan, Sami Güner Kupası yolunda "beni yanıltmayan, olur ya da olmaz diyerek beni yönlendiren kişi kendisidir" diye bahseder Üçok’tan. Halen “Sadık Üçok Sokak Fotoğrafçılığı “ Atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. 2013 yılı Sami Güner Kupası’nda “Süpürgemin Telleri”, 2014 yılı “Oniki İmam İçin” ve 2015 yılında da “İstasyon Berberi Cavit” adlı gösterileri başarılı bulunmuş ve bunun sonucunda da 9.Sami Güner kupasını almaya hak kazanmıştır. Balkan, yarışma ile ilgili yaşadığı tecrübeleri aktaracak ve sizlerden gelecek olan soruları tüm içtenliği ile yanıtlayacak.

 

 

KATILIM ve KAYIT:
 
10 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 16.00'de Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak yorum yapmanız yeterlidir. Söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır.  Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)
 
Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Günde 1 kez sayfa yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmektedir.

 

***Kayıt yaptırıp da gelemeyecek olanlar, en geç etkinlik gününden iki gün öncesine kadar söyleşiye katılamayacaklarına dair yorum kısmında bildirmeleri gerekmektedir. Bu durum; söyleşiye katılmak isteyip de kontenjan doluluğundan dolayı katılamayanları davet edebilmemiz açısından önemlidir. Lütfen kurallara riayet ediniz.

 

 

ADRES: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66

 

 

KATILIMCILAR:

1- Mutluhan Karakoyunlu

2- Rahmi Çangarlı

3- Berhan Arısoy

4-Nimet Kaynak

5-

6-

7-

8-

9-

10-

11-

12-

13-

14-

15-

16-

17-

18-

19-

20-

 

 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.