Belgesel Fotoğrafta Proje Oluşturma Süreci

Yazar Nihat Karadağ 11/10/2016 0 Yorum Etkinlik,

BELGESEL FOTOĞRAFTA

PROJE OLUŞTURMA SÜRECİ

ve

DİĞER DİSİPLİNLERLE İLİŞKİSİ

 

15 Ekim 2016 Cumartesi Saat 16:00

 

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz ücretsiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. 36. hafta konuğumuz; Mimar Sinan Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olan Hürü Kaya.

 

 

Eğitimini 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nde tamamlayan Kaya, aynı üniversite'de Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya devam etmektedir. Çalışmalarını belgesel fotoğraf alanında sürümekte olan Kaya, 2004 yılında "Halkevlerinin Etkinlikleri İçinde Fotoğrafın Kullanımı ve Yeri (1932-1951)" konulu tezini bitirerek yüksek lisansını tamaladı. İlk kişisel sergisini ve kitabını 2008 yılında "Bozkırda" adlı çalışmasıyla gerçekleştirdi. "Karşılaşmalar", "İnsanlık Anıtı: Kars" adlı kişisel sergilerini de açan Kaya, 2012 yılında ise "Van Depreminde Kadın ve Çocuk" konulu kadın fotoğrafçılardan oluşan karma sergiye katıldı. Belgesel Fotoğrafta bir proje oluşturmanın adımlarını ve diğer disiplinlerle olan ilişkisini tüm detaylarıyla aktaracak ve sizlerden gelen soruları yanıtlayacak.

 

 

KATILIM ve KAYIT:
 
15 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 16.00'de Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak yorum yapmanız yeterlidir. Söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır.  Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)
 
Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Günde 1 kez sayfa yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmektedir.

 

***Kayıt yaptırıp da gelemeyecek olanlar, en geç etkinlik gününden iki gün öncesine kadar söyleşiye katılamayacaklarına dair yorum kısmında bildirmeleri gerekmektedir. Bu durum; söyleşiye katılmak isteyip de kontenjan doluluğundan dolayı katılamayanları davet edebilmemiz açısından önemlidir. Lütfen kurallara riayet ediniz.

 

 

ADRES: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66

 

 

KATILIMCILAR:

1- Selçuk Kuru

2- Selçuk Kuru

3- Rukiye Çetinkaya

4- Gökhan Kaçak

5- Süheyla Duran

6- Doğan Timuçin

7- Mehmet İyigüngör

8- Duygu Demirbaş

9-

10-

11-

12-

13-

14-

15-

16-

17-

18-

19-

20-

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.