En Ekonomik Nepal Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 26/04/2016 0 Yorum Gezi,

EN EKONOMİK NEPAL FOTOĞRAF GEZİSİ

19 Kasım - 30 Kasım 2016

 

Renk cümbüşü Nepal’e çok farklı bir gezi düzenliyoruz...

 

Başka turlara benzemeyen en kapsamlı ve en ekonomik Nepal fotoğraf gezisini düzenliyoruz...

 

 

Gezimizin içeriğinde; Nepallilerin günlük hayatı ve çevresi, Nepal’in kuzeyindeki taç gibi uzanmış büyüleyici karlı doruklar, Hinduların ve Budistlerin kutsal yerleri, yoga merkezi, Nepal halkının günlük yaşamı, fil safari, Buda’nın doğum yeri, Tharu kültürü, Moğol köyü, Brahmin köyü ve kültürü yer alıyor. Üstelik bu gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ'da bizlerle olacak ve gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacak. Ayrıca çekim yapılacak alanlarda kısa birifinglerle, makine ayarlarınızın ne olması gerektiği ve çekim tekniklerine dair de ip uçları verecek. 

 

 

Havaalanında bizi karşılayarak, gezimiz esnasında yanımızdan ayrılmayacak olan rehberimiz ise, Türkiye’de eğitim görmüş, Türkçeyi çok iyi bilen, yerel (Nepalli) rehber Raj olacak.  

 

 

Gezimizin tamamı, unutamayacağınız anılarla dolu, keyifli ve dopdolu geçecek...

 

 

GEZİ PROGRAMI:

1. Gün: 19 Kasım 2016 - Cumartesi

Havaalanında buluşup, birlikte yurt dışı çıkış işlemlerimizi yaparak, yolculuğumuza başlıyoruz. 

Uzun bir hava yolculuğunun ardından Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına vardığımızda, bizleri Türkçe bilen Nepalli Raj karşılayacak. Havalimanından Nagarkot’ ta kalacağımız otelimize doğru ilerlerken; Nepal’in meşhur pirinç tarlalarına uğrayacağız. Bu harika manzarayı fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Biraz dinlendikten sonra gün batımını fotoğraflamak için Nagarkot Gözlem Kulesi'ne gideceğiz. 2195 metre yükseklikten Manaslu, Rolwaling, Lamtang, Jugal dağlarını göreceğiz. Burada isteyenler kısa bir yürüyüş yapabilir, isteyenler de  manzara fotoğrafları çekebilir.

 

Konaklama: Nagarkot - SERENE RESORT

 

 

2. Gün: 20 Kasım 2016 - Pazar

Daha hava aydınlanmadan, gün doğumunu fotoğraflamak için Nagarkot Tepesi’ne çıkıyoruz. Sonrasında 5 saatlik bir yolculukla Chitwan’ daki otelimize giriş yapıyoruz. Öğle yemeğinin (Ücrete dahil) ardından, UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan Chitwan Ulusal Parkı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gezeceğimiz Ulusal Park, bünyesinde barındırdığı tek boynuzlu gergedan ve Bengal Kaplanı ile ünlüdür.

 

Konaklama: Chitwan - MARUNY SANCTURY LODGE

 

 

3. Gün: 21 Kasım 2016 - Pazartesi

Timsah dolu Rapti Nehrini kano ile gezip, Fil Safarisi yapmak üzere Chitwan Ulusal Parkı'na gidiyoruz. Bu kez yemyeşil vadiler içinde yaban hayvanlarını görme şansı bulacağız. Yavru filleri fotoğraflayıp, daha önce görmediğiniz türde kuşları gözlemleme imkanı bulacağız.  Akşam yemeğini otelimizde yedikten sonra Chitwan’ın yöresel Tharu kültür gösterisini izleyeceğiz.

 

Konaklama: Chitwan - MARUNY  SANCTURY LODGE

 

 

4. Gün: 22 Kasım 2016 - Salı

3 saatlik bir yolculuktan sonra Lumbini’ye vararak otelimize giriş yapıyoruz. Burası Buda’nın doğduğu yer. Burada yerel rehberimiz Raj bizlere Buda ve Budizm ile ilgili detaylı bir brifing verecek. Ayrıca dünyanın çeşitli Budist ülkelerinin inşa ettirdiği tapınakları da görüp fotoğraflama fırsatı yakalayacağız. Budizm’i yakından inceleme imkanına sahip olacağız.

Serbest zamanlarda ise rahipler ve keşişlerle konuşmak, meditasyon yapmak ya da bunları yapanları fotoğraflamak mümkün olacak. 

 

Konaklama: Lumbini - BUDDHAMAYA GARDEN HOTEL

 

 

5. Gün: 23 Kasım 2016 - Çarşamba

Nepal’in ikinci büyük şehri Pokhara’ya gidiyoruz. Yemyeşil dağların göbeğinde inşa edilmiş dar sokaklardan ilerliyoruz. Hindistan’a doğru akan nehrin kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri göreceğiz. Annapurna Dağlarının önünden geçip Fewa Gölü kıyısında konaklayacağız.Otele yerleştikten sonra, serbest zamanımız olacak.

 

Konaklama: Pokhara - WATERFRONT RESORT

 

6. Gün: 24 Kasım 2016 - Perşembe

Turistlerin uğrak yerlerinden Sarangkot’a gidiyoruz. Buradan karlı dağların zirvelerini, vadileri, nehirleri ve gün doğumunu fotoğraflayacağız. Ayrıca Annapurna, Fishtail, Himçuli Himalayalarını da fotoğraflayacağız. Rehberimiz bölge hakkında detaylı bilgileri bize sunacak. Dünya Barış Stupası, Devi’s Fall , Gupteşor mağarası , Vimsen kayası ve 300 metre uzunluğundaki tel köprüyü göreceğiz.

 

Konaklama: Pokhara - WATERFRONT RESORT

 

7. Gün: 25 Kasım 2016 - Cuma

Tibetli göçmen kampına gidiyoruz. Burada manastır hayatını yakından gözlemlemeye çalışacağız. Sonrasında Basbot’tan başlayan, yemyeşil ormandan geçen taş basamaklı yoldan ilerleyip pirinç tarlalarını ve çalışan köylüleri fotoğraflayacağız.  

Dhital, Annapurna, Fishtail, Himçuli  dağlarının önünden geçip akşam konaklayacağımız Eko-Köy’e ulaşıyoruz. Eko-Köy tümüyle doğal bir dünya. Her şey organik.  Eko-Köy’e ulaştığımızda serbest zaman.

 

Konaklama: Eko-Köy

 

8. Gün: 26 Kasım 2016 - Cumartesi

Kahvaltıdan sonra Moğol köyüne ve diğer dağ köylerine gidiyoruz. Burada Nepal’lilerin gerçek günlük yaşantısını görme imkanı yakalayacağız.

 

Konaklama: Eko-Köy

9. Gün: 27 Kasım 2016 - Pazar

Himalayalardan gelen serin havayla beraber yemyeşil orman boyunca yapılacak 1 saatlik yürüyüş sonrasında  Başkent Kathmandu’ya geçiyoruz . Otele giriş yaptıktan sonra, yoğunlukla hippilerin bulunduğu Thamel’e geçiyoruz. Akşam serbest zaman.

 

Konaklama: Katmandu - KATHMANDU GUEST HOUSE

 

10. Gün: 28 Kasım 2016 - Pazartesi

Budistlerin kutsal yeri Boudhanath’a gidiyoruz. Burada UNESCO dünya mirası listesinde yer alan ve dünyanın en büyüğü kabul edilen Boudhanath Stupa’sı bulunmakta. Yerel rehberimiz bu yapı ve bölge hakkında detaylı bilgileri bizimle paylaşacak. Buradan Hinduların en kutsal yeri olan Pashupathinath Tapınağı’na gidiyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan tapınak, Bagmati Nehri kenarında bulunur ve Hindular ölen yakınlarını burada yakıp küllerini nehre savururlar.

Pashupathinath’tan döndükten sonra serbest zaman. Burada isteyenler  Rüyalar bahçesi, Asan, İndra Chowk ve Thamel sokaklarını gezip fotoğraflayabilirler.

 

Konaklama: Katmandu - KATHMANDU GUEST HOUSE

 

11. Gün: 29 Kasım 2016 - Salı

Kavhaltı sonrası serbest zaman. İsteyenler renkli pazardan alışveriş yapabilir, isteyenler de otelde dinlenmeye devam edebilirler.  Öğlen, Nepal’in Ruhani merkezi olan Osho Tapoban’a gidiyoruz . Burası yemyeşil orman içerisinde kurulmuş uluslararası yoga kampıdır. Yoga kampı sonrası serbest zaman.

 

Konaklama: Thamel - KATHMANDU GUEST HOUSE

 

12. Gün: 30 Kasım 2016 - Çarşamba

 Havaalanına transfer ve İstanbul’a dönüş.

 

 

TARİH:

Gezimiz 19 Kasım – 30 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 12 günlük bir gezidir. 

 

 

ÜCRET:

Ücret Kişi başı 1200 Dolar'dır. (4 eşit taksitle ödenebilecektir. Ödeme planı şu şekildedir: Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim'de 300'er dolar)

Tek kişilik odada konaklama farkı 300 Dolar'dır. 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Genel ve fotografik rehberlik,

3 yıldızlı otelde 11 gece konaklama,

Lüks klimalı araçlarla transfer,

Chitwan’da yapılan her türlü faaliyetler ve kahvaltı, öğlen yemeği ve Akşam yemeği

Eko-Köy’deki kahvaltı, öğlen yemeği ve Akşam yemeği

Grubumuz için klimalı özel araç

Sertifikalı Türkçe konuşan yerel rehber

Sertifikalı İngilizce konuşan yerel rehber (Yardımcı Rehber)

Nagarkot, Pokhara, Lumbini’de kahvaltı

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (Şu an kişi başı gidiş-dönüş 500 dolar civarında)

Kişisel harcamalar

Yoldaki harcamalar

Alkollü, alkolsüz içecekler

Vize ücreti 25 $ (Nepal'e vardığımızda havaalanında ödeniyor.)

Yemeklerde alacağınız içecekler

Tur Programında belirtilmeyen Ekstra Çevre Gezileri

Kathmandu, Nagarkot,Pokhara ve Lumbini bölgesinde Öğlen ve akşam yemekleri

Seyahat Sigortası

Müze ve milli park giriş ücretleri

Gidilecek kültür gösterileri,

 

 

 

KAYIT:

Geziye katılmak isteyenlerin ön rezervasyon için bizi aramaları (02122246566) ve ardından isim-soyisim, telefon numaralarını yazarak info@photoplay.com.tr adresine mail atmaları gerekmektedir. Bu gezi için yeterli sayıya ulaştığımızda uçak biletlerini toplu olarak alacağız. (Şu an gidiş-dönüş 500 dolar civarında) 

 

 

UÇAK BİLGİSİ: 

 

EK AÇIKLAMALAR

* Bu fotoğraf gezisi 15 kişi ile yapılacaktır. 

* 2 adet fotoğraf yanınızda olsun.

* Pasaport hariç bir kimlik kartını yanınıza alın.

* Nepal’de alışveriş yaparken çoğu yerde dolar kullanabilirsiniz.

* Oteller, aynı kalitede olmak şartı ile değişebilir. 

 

Fotoğraflar: Derya Atasever Yazar

(Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanmayınız)

 

*Bu gezi TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.