Fotoğraf Projesi Nasıl Hazırlanır? (Seminer)

Yazar Nihat Karadağ 15/02/2016 0 Yorum Etkinlik,

SÖYLEŞİ: "FOTOĞRAF PROJESİ NASIL HAZIRLANIR?"

20 Şubat 2016 Cumartesi Saat 17:00

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. Yedinci hafta konuğumuz FOTOISTANBUL Fotoğraf Festivali yöneticisi Rıza Erdeğirmenci.

 

 

Rıza Erdeğirmenci gerçekleştireceği söyleşide; bir fotoğraf projesinin nasıl meydana getirildiğini, hazırlık çalışmalarının neler olduğunu, projeyi oluştururken dikkat edilmesi gereken noktalara ait bilgileri verecek. Projenin kitaba dönüştürülmesi deneyimlerini de paylaşacak olan Rıza Erdeğirmenci yayınladığı son proje kitabı olan "Lokanta"yı da bizlere anlatacak, aynı zamanda katılımcıların sorularını da yanıtlayacak.

 

 

 

 

 

Yıllardır iş hayatı ile birlikte yürüttüğü fotoğrafçılığı, artık tek işi haline getiren Rıza Erdeğirmenci aynı zamanda kurucusu olduğu Uluslararası Fotoğraf Festivali "Fotoİstanbul"un da direktörlüğünü sürdürmekte. "Müzelerden İnsan Manzaraları" ve "Bir Ortaköy Hikayesi" başlıklı iki kişisel sergi gerçekleştiren Erdeğirmenci’nin "Lokanta", "Rastlantılar" ve "Kaybolan Mahalle" isimli üç fotoğraf kitabı yayımlanmıştır.

 

 

KATILIM ve KAYIT:
Etkinliğimiz ücretsizdir. Ancak söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle lütfen, kesinlikle seminere katılacaklar kayıt yaptırsınlar.
20 Şubat 2016 Cumartesi günü saat 17.00’de Sony Deneyim Merkezi’nde gerçekleşecek seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak yorum yapmanız yeterlidir. Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)

Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır.
 

 

 

Adres: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66

 

 

KATILIMCILAR:

1- Kudret Bahar

2- Ayşe Ekmekçi

3- Ayşegül Salihoğlu

4- Zerrin Cantürk

5- Arzu Sekin

6- Serhat Güllüoğlu

7- Zehra Beşli

8- Haşim Özbay

9- Semra Zorlu

10- Figen Kokol

11- Ayça Güllüoğlu

12- Rahmi Çangarlı

13- Yusuf Erdoğan

14- Evren Özten

15- Adem Şakir

16- Cengiz Demir

17- Üsame Aytaç

18- Şeyma Saka

19- Gülay Akın

20- Kenan

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.