Fotoğraf Sunumu: "Evden Uzakta"

Yazar Nihat Karadağ 28/08/2016 0 Yorum Etkinlik,

FOTOĞRAF SUNUMU: "EVDEN UZAKTA"

3 Eylül 2016 Cumartesi Saat 16:00

 

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz ücretsiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. 32. hafta konuğumuz; hazırlamış olduğu projeler ile uluslararası alanda birçok ödül kazanmış olan Kürşat Bayhan.

 

 

Konya, Şanlıurfa, Kastamonu, Çanakkale, Şırnak, Aksaray, Diyarbakır, Erzurum ve Türkiye’nin dört bir yanından adı Rıdvan, Musa, Hayati, Hüseyin, Ali, Faruk, Kadir, Yusuf, Ahmet olan ve memleketinden ayrılarak İstanbul’a göç eden hayatların peşine düşen Bayhan, projesi hakkında şunları söyler: “Yaklaşık beş yıl önce başladığım ‘Evden Uzakta’ projesi, İstanbul’da en fazla göç alan bölgelerden biri olan Eminönü Küçükpazar semtinde yaşayan insanları kapsıyor. Umudunun ve hayallerinin arkasından koşan binlerce kişi zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor buralarda. 1960, 1980 ve 90’lı yıllarda yaşanan göçün ardından dördüncü kuşak diyebileceğimiz bu kitle, eğitimsizlikleri nedeniyle daha çok gündelik işlerde çalışıyor.” 2015 yılında İngiltere’de yayınlanan British Journal of Photgraphy dergisi Bayhan’ı dünyada takip edilmesi gereken 30 fotoğrafçı listesinde gösterdi. 2015 yılında "Yezidilerin Göçü" adlı çalışması Japonya Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda Juri Büyük Ödülü’nü kazandı.  "Su Şişeleri" adlı çalışması Sony Dünya Fotoğraf Yarışması Konsept kategorisinde finale kalan Bayhan, bu çok özel projesinin detaylarını sizlerle paylaşacak. 

 

 

2003 yılında Marmara Üniversitesi  Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun olan Bayhan, ilk kitabı olan "Evden Uzakta" 2013 yılında yayımlandı. "Evden Uzakta" 2013 yılında Time Magazine editörleri tarafından yılın en iyi fotoğraf kitapları arasına seçildi. Amerika’da her yıl düzenlenen Photo Distric News adlı yarışmada, kitap kategorisinde ilk 20 finalist arasına girdi. 2013 yılında Japonya’da düzenlenen Photocity Sagamihara Fotoğraf Festivali’nde "Evden Uzakta" projesi Büyük Asya Ödülü’nü kazandı.

 

 

KATILIM ve KAYIT:
 
3 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 16.00'de Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak yorum yapmanız yeterlidir. Söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır.  Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)
 
Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Günde 1 kez sayfa yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmektedir.

 

***Kayıt yaptırıp da gelemeyecek olanlar, en geç etkinlik gününden iki gün öncesine kadar söyleşiye katılamayacaklarına dair yorum kısmında bildirmeleri gerekmektedir. Bu durum; söyleşiye katılmak isteyip de kontenjan doluluğundan dolayı katılamayanları davet edebilmemiz açısından önemlidir. Lütfen kurallara riayet ediniz.

 

 

ADRES: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66

 

 

KATILIMCILAR:

1-  Timur

2-  Berhan Arısoy

3-  Sema Çalkur

4-  Yeşim Dursun

5-  Kaan Dursun

6-  Pınar Öztaşçı

7-  Erdal Şeker

8-  Meryem Karadağ

9-  Rahmi Çangarlı

10- Cansu Alkış

11- Nermin Çelik

12- Mustafa Tiryakioğlu

13-

14-

15-

16-

17-

18-

19-

20-

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.