Fotoğraf Sunumu: "Ezidi Sürgünü"

Yazar Nihat Karadağ 15/06/2016 0 Yorum Etkinlik,

FOTOĞRAF SUNUMU: "EZİDİ SÜRGÜNÜ"

18 Haziran 2016 Cumartesi Saat 16:00

 

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz ücretsiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. 22. hafta konuğumuz; Ezidileri zorunlu göçünü, onlarla birlikte hareket ederek belgeleyen Kurtuluş Arı.

 

 

Kocaeli Üniversitesi'ndeki eğitim hayatını yarıda bırakarak Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü'nde eğitimine devam eden Arı, bu süreçte Agence Le Journal'de multimedya ve fotoğraf çalışmalarına devam etti. Çeşitli sergilerde, yarışmalarda, gazete ve dergilerde fotoğraf serileri ile güncel olayları yayınlarken aynı zamanda da 2014 yılından bugüne sürdürdüğü Ezidiler ve Göç konulu kitap ve multimedya projesini de geliştirmeye devam etmektedir. 2014’te Ezidilerin, Işid’in saldırılarından kaçmak için Şengal dağlarından Türkiye'ye uzanan göç hikayesini takip etti. Irak ve oradan Türkiye'ye devam eden bu göç yolunda Ezidi halkı ile beraber hareket etti. Yurtdışındaki gelişmeleri de fotoğraflayan Arı, 2015 Büyük Nepal Depremi'de yakından takip ettiği olaylar arasındadır. Çalışma hayatına freelance olarak devam ederken, dünyadan ve Türkiye'den güncel olayların yanısıra uzun süreli çeşitli projelerini de halen sürdürmektedir.

 

 

KATILIM ve KAYIT:
 
18 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 16.00'de Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak yorum yapmanız yeterlidir. Söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır.  Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)
 
Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Günde 1 kez sayfa yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmektedir.

 

***Kayıt yaptırıp da gelemeyecek olanlar, en geç etkinlik gününden iki gün öncesine kadar söyleşiye katılamayacaklarına dair yorum kısmında bildirmeleri gerekmektedir. Bu durum; söyleşiye katılmak isteyip de kontenjan doluluğundan dolayı katılamayanları davet edebilmemiz açısından önemlidir. Lütfen kurallara riayet ediniz.

 

 

ADRES: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66

 

 

KATILIMCILAR:

1- Ajlan Hatip

2- Rahmi Çangarlı

3- Ceren Güven

4- Nuran Şirin

5- Muzaffer Kırca

6- Zerrin Akçay

7- Mustafa Tiryakioğlu

8-

9-

10-

11-

12-

13-

14-

15-

16-

17-

18-

19-

20-

 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.