Fotoğraf Sunumu: "İstanbul'un Kadın Renkleri"

Yazar Nihat Karadağ 28/06/2016 0 Yorum Etkinlik,

FOTOĞRAF SUNUMU:

"İSTANBUL'UN KADIN RENKLERİ"

02 Temmuz 2016 Cumartesi Saat 16:00

 

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz ücretsiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. 24. hafta konuğumuz; birçok belgesel fotoğraf projesinde eğitmenlik ve koordinatörlük yapmış olan Ulaş Tosun.

 

 


İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Tosun, mezun olduğu tarihten itibaren aralarında Nokta Dergisi, Hürriyet Gazetesi, Referans Gazetesi, Agos Gazetesi ve Radikal Gazetesi’nin de olduğu birçok yayında fotomuhabir, muhabir ve editör imzasıyla yer aldı. 2010-2011 yılları arasında Havana Üniversitesi’nde İspanyolca Eğitimi aldı. 2011 yılında itibaren  Kadir Has Üniversitesi Kurumsal Fotoğrafçılığını sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen Bir Mahalle Hatırası (2012), Hayat Bildiğin Gibi Değil (2013) ve Fabrika Kızı (2015) adlı projelerin koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini yürütmüştür. Yürüttüğü projelerden biri olan "İstanbul'un Kadın Renkleri" projesi; 21. yy. İstanbul'unkazandığı anlamları ifade eden çeşitlilikteki 10 kadınla gerçekleştirildi. Ermeni, LGBTİ gibi aidiyetlerden olduğu kadar dünyanın çeşitli yerlerinden İstanbul’a sığınan Suriyeli, Kamerunlu kadınlar aldıkları eğitimin ardından kendi gündelik hayatlarını fotoğrafladı. Kadınlar, 3 ay süreyle Kadir Has Üniversitesi’nde fotoğraf dersleri aldı. Ulaş Tosun bu çok özel projenin tüm detaylarını sizlerle paylaşacak.

 

 

KATILIM ve KAYIT:
 
25 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 16.00'de Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak yorum yapmanız yeterlidir. Söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır.  Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)
 
Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Günde 1 kez sayfa yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmektedir.

 

***Kayıt yaptırıp da gelemeyecek olanlar, en geç etkinlik gününden iki gün öncesine kadar söyleşiye katılamayacaklarına dair yorum kısmında bildirmeleri gerekmektedir. Bu durum; söyleşiye katılmak isteyip de kontenjan doluluğundan dolayı katılamayanları davet edebilmemiz açısından önemlidir. Lütfen kurallara riayet ediniz.

 

 

ADRES: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66

 

KATILIMCILAR:

1- Rahmi Çangarlı

2- Aysel Uzdik

3- Muzaffer Kırca

4- Mustafa Tiryakioğlu

5- Semra Dobrucalı

6- Müjdat Çetin

7- Cihat Kaygalak

8- Emel Girgin

9- Zilan Acar

10- Nejat Kızılkaya

11-

12-

13-

14-

15-

16-

17-

18-

19-

20-

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.