İğneada Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 17/11/2016 0 Yorum Gezi,

İĞNEADA FOTOĞRAF GEZİSİ


PhotoPlay olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine 03 - 04 Aralık 2016 tarihinde Dupnisa Mağarası - İğneada - Rezova Köyü Fotoğraf Gezisi  ile devam ediyoruz. 


 

Bu gezimizde mavinin yeşille buluştuğu eşsiz ormanları, temiz kalmayı başarabilmiş dereleri, Karadeniz'in tüm güzelliklerini yansıtan İğneada'ya gidiyoruz.. Üstelik gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ'da sizlerle olacak ve fotoğrafla ilgili tüm sorularınızı cevaplayacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verecektir.
 

1. Gün: 03 Aralık Cumartesi
Aşağıda belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz.  İğneada turumuzdaki ilk durağımız Dupnisa Mağarası. Burada geçireceğimiz serbest zamanın ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Dünyanın sayılı longoz ormanlarından biri olan İğneada'da, rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapacak ve hem manzaraya hem de temiz havaya doyacağız. Günün son durağı ise, Beğendik Köyü. Bu köyün tam karşısında ise Yunanistan'a ait olan Rezova Köyü bulunuyor.  Beğendik ve Rezova'nın fotoğraflarını çektikten sonra, otelimize geçip akşam yemeğimizi alıyoruz. 


2. Gün : 04 Aralık Pazar
Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen katılımcılarla birlikte orman içlerinde ATV safari yapacağız. Dileyenler ise fayton turuna katılabilir. Öğleden sonra ise İstanbul'a dönüşe geçeceğiz. 

Araç Kalkış Noktaları ve Saatleri:
07:00 Anadolu Yakası E-5 üzerindeki tüm duraklar (Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Göztepe, Bostancı vs) 
07:20 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
07:45 Mecidiyeköy Trump Towers Önü
08.00 Bakırköy-İncirli (Eski Boyner Önü)
08:20 Beylikdüzü Pelikan AVM önü

 

İĞNEADA HAKKINDA BİLGİ:

İğneada Kırklareli ilçesinin keşfedilmeyi bekleyen doğa harikası. İstanbul’a uzaklığı yaklaşık olarak 250 km. İğneada Yolu dar olsa da, iki yanında uzanan Longoz ormanı manzarası ile görsel bir şölen yapıyor. İğneada’daki Longoz ormanı Avrupa’nın en büyüğü olarak bilinmektedir. Ağaçların kökleri suyun içindedir, gerek barındırdığı değişik bitkiler ve gerekse ev sahipliği yaptığı kuşlar açısından ayrı bir zenginlik sergilemektedir.

 
DUPNİSA MAĞARASI HAKKINDA BİLGİ:

Dupnisa’nın en güzel özelliklerinden birisi,Traya Bölgesinin tek turizme açık olan mağarası olması. Yarasaların bulunduğu mağara, oldukça korkutucu bir ortam havasına sahip. Mağara ilk defa 2003 yılında turizme açıldı. Daha önceleri herhangi bir ziyaret gerçekleşmesi imkansızdı. Çünkü içerisinde yürümek ve dolaşmak için platformlar yoktu. Ancak profesyonel dağcılar gezebiliyordu. Daha sonra Turizm bakanlığı tarafından yapılan çalışmalarla, herkesin gezebileceği turistik bir alan olması sağlandı. Platformlarla desteklenen yürüyüş koridorları ve ışıklandırma sistemleri yapıldı. Mağara 2 bin 720 metre derinliğe sahip olsa da, bunun sadece 500 metresi geziliyor. Bu seviyeden aşağıya ancak profesyonel dağcılar inebiliyor.
Yarasaların üreme mekanı olan mağara, 16 türde 33 bin farklı yarasa türüne yuvalık yapıyor. Bu anlamda mağara’nın eko sisteme kattığı çok büyük bir özellik var. 

 

ÜCRET:

Ücret kişi başı 300  TL’dir.
 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 
Araç içi içecek ikramları.
1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi Gecesi)
Otelde kaldığımız geceki  akşam yemeği.
Otelden ayrılacağımız sabahki kahvaltı
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm öğlen yemekleri. (Cumartesi-Pazar)
Otelde kaldığımız sürece aldığımız içecekler.
ATV turu 60 dakika 100 TL

Fayton Turu - Maksimum 4 kişi ile 40 dakika 100 TL
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

KESİN REZERVASYON ve ÖDEME İÇİN:
Gezi ücretinin 100 TL'lik kısmı kaparo ücreti olarak aşağıdaki linkten ödenmelidir. Ödeme işlemi esnasında, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz araç koltuğunu da seçme imkanınız olacak. Gezi ücretinin geri kalan 200 TL'lik kısmı, gezi günü araç içerisinde toplanacaktır.

 

REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ
https://www.photoplay.com.tr/igneada-fotograf-gezisi-rezervasyonu

 

Not: Gezilerimiz çabuk dolduğu için kaydınızı erkenden yaptırmayı unutmayın.

 

 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

 

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL: 
İğneada Resort Hotel
www.igneadaresort.com

 

 

*Bu gezi PhotoPlay çözüm ortağı Anka Travel tarafından, "Uzun Yol Belgeli" araçlarla gerçekleştirilmektedir. 
TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.