Karacabey Fotomaratonu'na Gidiyoruz

Yazar Nihat Karadağ 04/04/2016 0 Yorum Gezi,

 

10.000 TL ÖDÜLLÜ KARACABEY FOTOMARATONU'NA GİDİYORUZ...

 

Bu ay ki rotamızı PhotoPlay Bursa İl Temsilcisi Feridun Arslan'ın katkılarıyla hazırlanan ve Karacabey Belediyesi tarafından düzenlenen fotomaratona çeviriyoruz...

 

16 Nisan Cumartesi günü, günübirlik düzenleyeceğimiz fotoğraf gezisine, fotoğrafa gönül vermiş herkes katılabilir.

 

Gezi esnasında, fotoğraf ile ilgili soracağınız tüm soruları eğitmenlerimiz sizler için cevaplandıracak, çekim teknikleri ile ilgili ön bilgiler verilecektir.

 


ÖDÜLLER:
 

Birinci : 3000 TL
İkinci : 2000 TL
Ücüncü : 1000 TL
2 Adet Mansiyon : 250 TL
35 Adet Sergileme : 100 TL

 


FOTOMARATON'UN AMACI:
 

* Karacabey Longozu ve Kuş cenneti haline gelen Kocaçay deltasıyla, tarihi dokusu ve sosyal yapısıyla farklılık gösteren Marmara'nın sebze ambarı ve seçkin doğası ile

* Güzellikler Şehri Karacabey'i sanatsal yöntemlerle tanıtmak,

* Fotoğraf sanatını Karacabey halkına sevdirmek, fotoğraf bilinci oluşturmak ve bu alana yöneltmek,

* Karacabey Belediyesi'ne kaliteli ve zengin fotoğraf arşivi oluşturmak,

* Fotoğraf sanatının gelişmesine Karacabey'lilerinde katkısını sağlamak.

 


FOTOMARATON KONUSU:
 

Konu : Karacabey ve çevresindeki tarihi, kültürel, sosyal ve ekolojik yaşam.

 

 

GEZİ HAREKET PLANI:
16 Nisan Cumartesi

Bakırköy İncirli Eski Boyner Önü: 06.15
Mecidiyeköy Teknosa Önü: 06.30
Kadıköy Evlendirme Dairesi: 06.45
Anadolu yakası E-5 üzerindeki diğer duraklar: 06:50
Karacabey'e varış ve fotomaraton kayıt işlemleri: 10.00
Karacabey gezisi başlangıç: 10:30
Öğlen yemeği molası: 14:00
İstanbul'a dönüş: 19.00
İstanbul’a varış: 23.00
Yukarıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz.
 


FOTOMARATON İÇİN ÇEKİM YAPILABİLECEK MEKANLAR:
Ihlamur Ormanları, Defne Ormanları, Nilüfer yatakları, Karacabey Harası Arap Atları ve Kangal Köpekleri, Tigem TJK Pansiyonu Yarış atları, Türkiyenin Tek ayı barınağı, Karacabey Longozu ve Kocaçay Deltası (Kuş Türleri, Saz toplayıcıları, Su basan ormanları, Yılkı Atları, Balıkçılar), Karacabey Boğazı, Uluabat ve Eskikaraağaç, şehirdeki sosyal yaşam ve tarihi doku, Sulak arazi boyu ekolojik yaşam.

 

FOTOĞRAFLARIN TESLİMİ:

PhotoPlay gezisine katılanlar, fotomaratona katılacak fotoğraflarını 17 Nisan Pazar saat 11.45'e kadar mail yoluyla fotomaraton düzenleme kuruluna fotoğraflarını ulaştırabilecekler.
 


FİYAT:
Kişi başı 80TL‘dir.  Gezi ücretine; gidiş-dönüş yol ücreti, zorunlu seyahat sigortası, araç ikramları (çay, kahve, meyve suyu, meşrubat ve kek), fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri dahildir.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Kişisel harcalamalar ve yemekler.  

 
SON KATILIM TARİHİ:
15 Nisan Cuma katılımcı olmak için son gündür.
 

 
KESİN REZERVASYON İÇİN:
 
Geziye kesin katılımcı olmak için 15 Nisan Cuma gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 30 TL’sini yatırıp,
* EFT ya da havale isminizi,
* TC Kimlik Numaranızı
* Telefon numaranızı
* Hangi duraktan otobüse bineceğinizi
* Fatura için semt bilgisini info@photoplay.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Gezi ücretinin kalan kısmı olan 50 TL araç içerisinde toplanacaktır.
 
Hesap Bilgileri:
Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı
BANKA KODU: 111
ŞUBE KODU: 3663
ŞUBE ADI: ENPARA
HESAP NO: 0049943112
IBAN: TR420011100000000049943112
İLETİŞİM & REZERVASYON:
 
Sorularınız için 0212 224 65 66 yada 0530 171 10 11 numaralı telefonları arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.
 
NOT: Bu gezi TURSAB Belgeli Seyahat Acentesi olan Anka Travel tarafından düzenlenmektedir.

 


 

FOTOMARATON KATILIM KOŞULLARI:
1-Etkinlik 15/16/17 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleşecektir. (Ancak PhotoPlay üyeleri olarak biz sadece 16 Nisan Cumartesi gününe katılacağız.)
2-Fotomaraton, Karacabey Belediyesi yönetim kadroları, Düzenleme Kurulu üyeleri, Seçici Kurul üyeleri ile birinci derece yakınları dışında amatör, profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.
3-Fotomaratona teslim edilecek fotoğrafların etkinlik süresi içinde ve Karacabey İlçe sınırlarında çekilmiş olması gerekmektedir.
4-Katılımcılar basvuru sırasına göre kabul edilecektir. Katılımcılara kayıt sırasında verilen numara rumuz olarak kullanılacaktır. Yarışmaya 1 den fazla fotoğraf verilmesi durumunda kayıt numarası ile birlikte sıra numarası kullanılacaktır.(055-1 , 055-2 gibi)
5-Fotomaraton için çekimler dijital makinelerle yapılacak, yarışma sayısal alanda düzenlenecektir. Çalışmalar Organizasyon Komitesi'ne sayısal ortamda teslim edilecektir. Gerektiğinde çalışmaların orijinali istenecektir.
6-Çekimler orijinal boyutunda, sergi için büyük boy baskıya uygun yüksek cözünürlükte ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde ve JPEG formatında olmalıdır.
7-Fotoğraflar renkli veya siyah/beyaz olabilir. Değerlendirmede kategori ayrımı yapılmayacaktır. Çalışmalar paspartusuz, kenar boşluksuz ve çerçevesiz olmalıdır.
8-Fotoğraflar belge niteliği taşıyacağı için, fotoğrafların aslı değiştirilmeden uygun düzenlemeler ve müdahaleler (renk, kontrast, keskinlik, temizlik gibi) yapılabilir. Belge niteliğini bozacak şekilde ekleme çıkartma yapılmamalıdır. Fotoğrafın özelliği bozulmadan çesitli filtre uygulamaları yapılabilir.
9-Her katılımcı en çok 5 fotoğraf ile foto maratona katılabilir.
10-Fotomaratona katılan fotoğrafların kullanım hakkı Karacabey Belediyesi'ne ait olacaktır. Fotomaraton katılımı için teslim edilen fotoğraflara ayrıca telif ödenmeyecektir. Bu eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ve Karacabey Belediyesi'ne ait olacaktır. Karacabey Belediyesi fotomaraton için teslim edilen fotoğrafları, fotoğrafçı adı belirterek; afiş, broşür, katalog gibi basılı yayımlarında, dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanabilecektir. Eser sahipleri bu durumda ilave bir hak iddia edemez.
11-Fotomaratona teslim edilen fotoğrafların her türlü sorumluluğu katılımcıya aittir. Doğabilecek hukuki anlaşmazlıklar ve cezai yaptırımlarda karacabey Belediyesi ve Organizasyon Komitesi'ne hiçbir sorumluluk yüklenemez.
12.Fotomaratona kayıt yaptıran her katılımcı bu sartları kabul etmiş sayılır.


KATALOG:
Maraton fotoğraflarından oluşan Sunum Fotomaraton da ödül alan ve çalısmaları sergilenen katılımcılara e posta ile gönderilecektir.


DÜZENLEME KURULU:
Esra TAŞTEKİN PALABIYIK (Karacabey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müd.)
Feridun ARSLAN (KFK Kusucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı - KARYEK Karacabey Yetenek Geliştirme Kursları Fotoğraf Eğitmeni)
Nadi KAPÇAK (KARYEK Fotoğrafçılık Kursu Başkanı)


SEÇİCİ KURUL:
Cihan KARACA – ( EFIAP / s, GPU CR4, SSS/R Hon.FtGM )
Murat İBRANOĞLU - ( Fotoğraf Sanatçısı )
Leyla EMEKTAR- ( EFIAP GPU CR2 )

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.