Karadeniz ve Batum Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 21/06/2016 0 Yorum Gezi,

 

DOĞU KARADENİZ VE GÜRCİSTAN-BATUM FOTOĞRAF GEZİSİ

05 Ağustos – 11 Ağustos 2016

6 Gece 6 Gün

Gezimiz, 2 gece Batum, 1 gece Ayder Yaylası ve 2 gece Giresun konaklamalıdır...

 

Sinop-Samsun-Ordu-Fatsa-Giresun-Trabzon-Maçka-Sümela Manastırı-Çamlıhemşin-Zil Kale-Kaçkar Dağları-Ayder Yaylası-Hopa-Gürcistan-Batum

 

Karadeniz ve Batum’u fotoğraf karelerine sığdıramayacaksınız!

 

 

PhotoPlay olarak doğanın ve yeşilliğin merkezi olan Karadeniz’e ve Batum’a gidiyoruz. Üstelik fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

 

 

Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize ve Hopa’yı fotoğrafladıktan sonra Gürcistan sınırını geçip Batum’a gidiyoruz.

 

NOT: Pasaportu olmayanlarda Gürcistan sınırını, üzerinde TC Kimlik No yazılı Nüfus Cüzdanlarıyla geçebilirler. (Nüfus Cüzdanlarının yıpranmamış olması gerekmektedir.)

 

 

 

Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Karadeniz ve Batum Fotoğraf Gezimizden kısa bir görüntüyü yukarıda izleyebilirsiniz. 

 

GEZİ PROGRAMI

 

1. GÜN: 05 Ağustos Cuma’yı 06 Ağustos Cumartesi’ye bağlayan gece yola çıkıyoruz.

22.00 – İncirli – Doğtaş Önü (Ömür plaza karşısı)

22.30 – Mecidiyeköy – Teknosa Önü

23.00 – Kadıköy – Evlendirme Dairesi Önü

 

 

2. GÜN – 06 Ağustos 2016 Cumartesi: Samsun, Ordu

05 Ağustos Cuma akşamı yukarıda belirtilen saatlerde otobüsümüzle hareket ettikten sonra 06 Ağustos Cumartesi sabahı Samsun’a ulaşmış oluyoruz ve Samsun Airport Hotel’de, havuz kenarında açık büfe olarak kahvaltımızı yapıyoruz. Samsun da Bandırma Vapuru, Atatürk Müzesi ve Etnografya Müzesini gezdikten sonra, öğlen Bafra pidesi yemek için mola veriyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Ordu’ya doğru harekete geçiyoruz. Yol üzerinde Fatsa’da, Bolaman Kalesi’nde çay molası veriyoruz.

Ordu’ya ulaştıktan sonra Ordu Merkezi fotoğraflıyor ve geziyoruz. Buradan sonra da gün batımı için Ordu şehrini tepeden gören Boztepe mevkine teleferik ile çıkıyoruz. Burada eşsiz şehir manzarasını ve gece fotoğraflarını çektikten sonra Giresun’a geçerek kalacağımız otelimize varıp, odalarımıza yerleşiyoruz.

 

 

3. GÜN – 07 Ağustos 2016 – Pazar: Giresun, Trabzon

 

Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılarak Giresun Kalesi’ni fotoğraflamaya gidiyoruz ve burada verdiğimiz kısa bir moladan sonra Trabzon’a geçerek, Maçka üzerinden Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Ancak Sümela Manastırı restorasyon çalışmaları nedeniyle kapalı. Bu nedenle içine giremeyeceğiz, ancak dışarıdan manastırı fotoğraflayıp, hatıra fotoğrafı çekineceğiz. Öğlen yemeğinden  sonra ise Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz serbest zamanın ardından Rize Ayder'deki otelimize geçiyoruz.

 

 

4. GÜN – 08 Ağustos 2016 – Pazartesi: Rize

Otelimizde kahvaltımızı yaparak yola koyuluyoruz. Fırtına Vadisi üzerinde sık sık mola verip, hem fotoğraf çekiyor, hem de mis gibi kokusu ve derenin şırıltısıyla doğa ile iç içe saatler geçiriyoruz. Fırtına Vadisi’nde bulunan Çamlıhemşin, Zil Kale, Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda bulunan Ayder Yaylası’nı fotoğraflayacağız. Ardından Batum'daki otelimize doğru hareket ediyoruz.

 

 

5. GÜN – 09 Ağustos 2016 – Salı: Batum

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı Batum merkezde bulunan otelimizde alıyoruz. Ardından şehir merkeze giderek burada dolaşıyoruz daha sonra Batum da bulunan Dünya’nın en büyük Botanik Bahçesini ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesini gezdikten sonra Batum şehir merkezine geri döneceğiz, ışık ve su gösterilerinin yapılmış olduğu kent meydanını ve şehrin gece fotoğraflarını çekiyoruz. Batum’un gece fotoğraflarını çektikten sonra, odalarımıza geri dönüyoruz. 

 

 

 

 

6. GÜN – 10 Ağustos 2016 – Çarşamba: Artvin-Borçka-Karagöl

 

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Karagöl’e gidiyoruz. Doğa ile baş başa zaman geçirip, eşsiz fotoğraflar çektikten sonra Borçka merkeze geçerek, yemek molası veriyoruz. Bir kaç saat Borçka’yı dolaştıktan sonra, önce Trabzon'a gidip Ganita'da çay-kahve ve yemek molası vereceğiz. Serbest zamanın ardından Giresun'daki otelimizde konaklıyoruz. 

 

7. GÜN: 11 Ağustos 2016 – Perşembe: Sinop – Abant

Sabah günün ilk ışıklarıyla yola çıkıp Sinop’a gideceğiz. Burada Sinop kalesi içerisinde bulunan cezaevini gezeceğiz. Öğlen saatlerinde ise Abant’a doğru yola çıkacağız. Abant’ta verdiğimiz yemek molasından sonra da İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 23.00 olacak.

 

 

FİYAT:

Kişi başı ücret 900 TL’dir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Programda geçen bütün ulaşımlar ve tüm çevre gezileri

Araç İkramları – kek – meyve suyu – kola – fanta vs…

Otellerde konaklama – 5 gece

Tüm Sabah Kahvaltıları – 6 kahvaltı

Zorunlu Seyahat Sigortası

Otopark ücretleri,

Milli Parklara giriş ücretleri,

Gezi sırasında Nihat Karadağ’ın fotoğraf danışmanlığı hizmetleri, fotoğraf eğitimi ve değerlendirmeler.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Öğle ve Akşam Yemekleri ile içecekler

Kişisel harcamalar

Yukarıda belirtilmeyen hizmetler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze kartı olanlar yanlarına alabilirler)

Gürcistan Sınır Kapısı’ndan geçerken ödenecek yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

 

 

SON KATILIM TARİHİ:

05 Ağustos 2016 Cuma günü katılımcı olmak için son gündür. O günden önce, araç dolarsa yer kalmama ihtimalini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

KESİN REZERVASYON İÇİN:

Gezi ücretinin 200 TL'lik kısmı kaparo ücreti olarak aşağıdaki banka hesabına yatırılmalıdır. Ödeme yaptıktan sonra seyahatinizi gerçekleştireceğiniz araç koltuk numarasını (aşağıdaki araç koltuk şemasından seçebilirsiniz), TC Kimlik No, Cep Tel no ve araca bineceğiniz durağı da yazarak info@photoplay.com.tr adresine mail atmanız gerekmektedir. Gezi ücretinin geri kalan 700 TL'lik kısmı, gezi günü araç içerisinde toplanacaktır. -

 

Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı

BANKA KODU: 111

ŞUBE KODU: 3663

ŞUBE ADI: ENPARA

HESAP NO: 0049943112

IBAN: TR420011100000000049943112

 

Seçebileceğiniz Koltuk Numaraları: 13-14-15-16

 

Önemli Not: Gezilerimiz çabuk dolduğu için kaydınızı erkenden yaptırmayı unutmayın.

 

ULAŞIM:

Ulaşım için 19 kişilik Lüks araç olan Mercedes Sprinter ve Volkswagen Crafter kullanılacaktır. Araçta TV, Klima, Buzdolabı, Çay-Kahve Makinesi ve Wi-Fi bulunmaktadır.   

 

İLETİŞİM & REZERVASYON:

Sorularınız için 0212 224 65 66 / 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

KONAKLAYACAĞIMIZ OTELLER:

Giresun da gidiş ve dönüşte Konaklayacağımız Otel:  Giresun Uygulama Oteli: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/28/01/878613/fotograf_galerisi_400151.html

Rize Ayder'de Konaklayacağımız Otel: Natura Otel: http://www.naturaotel.com/

Batum'da Konaklayacağımız Otel: İstanbul Otel

 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.