Fotoğraflarla Küba

Yazar Nihat Karadağ 05/10/2016 0 Yorum Etkinlik,

FOTOĞRAFLARLA KÜBA

08 Ekim 2016 Cumartesi Saat 16:00

 

PhotoPlay söyleşileri artık Sony Deneyim Merkezi'nde...

 

 

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz ücretsiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2016 yılında Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleştiriyoruz. 35. hafta konuğumuz; PhotoPlay kurucusu Nihat Karadağ.

 

 

 
İlk fotoğraf ödülünü lise ikinci sınıfta alan Nihat Karadağ, 2001-2005 yılları arasında Bolu’da üniversite öğrencisiyken yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürlüğü yaptı. 2005-2008 yılları arasında İstanbul’da foto muhabir ve fotoğraf editörü olarak çalıştı. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Birgün ve Cumhuriyet gibi bir çok gazete, dergi ve kitapta yayınlandığı gibi uluslararası basında da yayınlandı.. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans-Master’a başladı. 7 ödülü, 20’den fazla sergisi bulunuyor. 2009-2013 yılları arasında Başbakanlık için çalıştı. “Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi” adında bir de atölyesi bulunan Karadağ, 6 yılı aşkın bir süredir fotoğrafçılık kursları ve fotoğraf eğitimi seminerleri veriyor. Redfotoğraf ve Fotoğraf Platformu’nun da kurucuları arasında yer alıyor. Aynı zamanda Photoline Dergisi’nin Yazı İşleri Müdürü ve İki Kıta Bir Şehir Fotoğraf Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanı. Şimdilerde ise PhotoPlay Genel Yayın Yönetmenliği'ni sürdürüyor.

 

 

 

2016 yılı içerisinde, 2 defa Küba'ya gezi düzenlemiş olan Nihat Karadağ, buradaki deneyimlerini, gözlemlerini çekmiş olduğu fotoğraflar eşliğinde sizlerle paylaşacak. Küba'da nasıl bir yaşam sürdürülmekte? Küba'ya gitmek için gerekli tavsiyeler? En iyi fotoğraflar nerelerden çıkar? gibi Küba ile ilgili merak etmiş olduğunuz tüm konulara açıklık getirecek olan Karadağ, sizlerden gelecek olan soruları da yanıtlayacak.

 

 

 
KATILIM ve KAYIT:
 
08 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 16.00'de Sony Deneyim Merkezi'nde gerçekleşecek ücretsiz seminere kayıt için bu yazıya İsim-Soyisim, mail adresiniz ve cep telefonunuzu yazarak katılacağınızı bildiren bir yorum yapmanız yeterlidir. Söyleşiye katılım 20 kişi ile sınırlıdır.  Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır. (Cep telefonu ve e-mail adresiniz 3. şahıslarla kesinlikle paylaşılmayacaktır ve yazılması zorunludur.)
 
Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Günde 1 kez sayfa yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmektedir.
 
 
 
***Kayıt yaptırıp da gelemeyecek olanlar, en geç etkinlik gününden iki gün öncesine kadar söyleşiye katılamayacaklarına dair yorum kısmında bildirmeleri gerekmektedir. Bu durum; söyleşiye katılmak isteyip de kontenjan doluluğundan dolayı katılamayanları davet edebilmemiz açısından önemlidir. Lütfen kurallara riayet ediniz.
 
 
 
 
ADRES: Sony Deneyim Merkezi / Hobyar Mah. Ankara Cad. No:38 Sirkeci/İSTANBUL
Tel: PhotoPlay Ofis: 0212 224 65 66
 
 
 

KATILIMCILAR:

1- Zeynep Tezer

2- Hüseyin Ünlüer

3- Emre Karsan

4- Rahmi Çangarlı

5- Nuray Türkkan

6- Ümit Topçu

7- Ayşegül Erman

8- Hülya samer

9-Sevilay Kamiloğlu

10- Gökhan Koşar

11- Zerrin Cantürk

12-Yusuf Baklaç

13-Mustafa Pektaş

14-

15-

16-

17-

18-

19-

20-

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.