PhotoPlay Fethiye Fotoğraf Kampı 2016

Yazar Nihat Karadağ 26/04/2016 0 Yorum Gezi,

PHOTOPLAY ile FETHİYE FOTOĞRAF KAMPI ve GEZİSİ

4 Gün 4 Gece

19-20-21-22 MAYIS 2016

 

PhotoPlay olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, 19 Mayıs Gençlik Bayramı tatili fırsatından yararlanarak Fethiye Fotoğraf Kampı ve Gezisi ile devam ediyoruz. Dünyanın en güzel gün batımının yaşandığı sahillerden biri olan Ölüdeniz’e gidiyoruz. Dünyada eşi bulunmayan bir kumsala sahip olan Ölüdeniz’de yamaç paraşütü, deniz altı dalış, mavi tur ve fotoğrafla dolu kültür gezileri bizleri bekliyor.

Aşağıdaki videolar 2014 ve 2015 yılında düzenlediğimiz PhotoPlay Fethiye Fotoğraf Kampı'ndan görüntüleri içermektedir.

 

Fotoğraf Eğitimi ve Çekim Teknikleri: PhotoPlay Fotoğraf Akademisi olarak bu fotoğraf kampımızda gün doğumu, gün batımı fotoğrafı çekme, gündüz ve gece uzun pozlama, ışıkla boyama tekniği, stroboskopik flaşla çekim tekniği, üst üste çekim tekniği, pan ve panoramik çekim tekniği gibi eğitimler verilecek. Ayrıca her akşam 22.00-24.00 saatleri arasında, gün içerisinde çekilen fotoğraflar değerlendirlecek. Eğitimler, konaklayacağımız otelin bizler için hazırlayacağı mekanda gerçekleşecek. Fethiye Fotoğraf Topluluğu’ndan arkadaşlarda bizlere rehberlik yapacak ve iyi fotoğraflar için en iyi açıları, mekanları bizlere gösterecekler… Kendilerine göstermiş oldukları dayanışmadan ötürü teşekkür ediyoruz.

 

 

Ölüdeniz kumsalı 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçildi. Fethiye İlçesi’nde plajı ve doğasıyla tatilcilerin gözde merkezi olan Ölüdeniz Beldesi, eşsiz gün batımı manzarasıyla güneşin kızıllığıyla muhteşem görüntüler ortaya çıkıyor.

 

 

Kelebekler Vadisi için de tam zamanı. Birbirinden ilginç ve çeşitli renklerdeki kelebekler bu koyda etrafımızı saracak. Ayrıca Kabak Koyu gibi doğası bozulmamış bir çok özel bölge de var. Günlük tekne turuyla, bir çok koyu dolaşacağız.

 

 

18 Mayıs 2016 Çarşamba – Araç Kalkış Noktaları ve Saatleri:

18 Mayıs 2016 Tarihinde aşağıda belirtilen saatlerde, otobüsümüze binerek Fethiye’ye doğru hareket ediyoruz.

20.00 Bakırköy-İncirli (Eski Boyner Önü)

20.30 Mecidiyeköy Teknosa Önü

21.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

 

1. Gün : 19 Mayıs 2016 Perşembe

08.00 Fethiye Varış

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, 09.00-11.00 arasında Ölüdeniz’de serbest zaman. 11.00’de Tekne Turu ile birbirinden güzel koyları gezeceğiz. Tekne turumuz esnasında Kelebekler Vadisi’ne de uğrayacağız ve birbirinden güzel kelebekleri fotoğraflayacağız.

 

 

Bu esnada macro fotoğrafçılığı ve kelebekleri fotoğraflamaya dair Nihat Karadağ tarafından ipuçları verilecek. Tekne turu ekstra olup, öğlen yemeği dahil 35 TL’dir. Tekne turuna katılmak istemeyenler, su altı dalış ve yamaç paraşütü gibi çeşitli sportif aktivitelere de katılabilirler. Ya da Ölüdeniz’de denize girip, sessiz sakin doğanın tadını çıkartabilirler.


 

Akşam 18.00 gibi Ölüdeniz’e geri döneceğiz ve buradan Kayaköy’e çok yakın mesafede bulunan otelimize geçeceğiz. Odalara yerleşip akşam yemeğimizi yedikten sonra, gün içerisinde çekilen fotoğrafları değerlendireceğiz ve gün doğumu – gün batımı fotoğrafçılığına, silüet fotoğrafçılığına dair eğitim verilecek.

 


 

2.Gün : 20 Mayıs 2016 Cuma: Güneş yeni yeni doğarken, sabah 07.00’de uyanıp, Kayaköy’e gideceğiz.

 

 

Gün doğumunun eşsiz olduğu Kayaköy’ün tepesinden Ölüdeniz’i fotoğraflayacağız. Ardından günün ışımasıyla birlikte Kayaköy’ü de gezip, kahvaltı için otelimize döneceğiz.


 

Kahvaltının ardından herkesin dilinde olan ve Fethiye’ye gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken Saklıkent ve Saklışelale’ye doğru yola çıkacağız. Buradaki Yakapark ve Tunus Antik Kenti ve mezarlarını da gezip fotoğraflama imkanı bulacağız.

 

Bu gezi esnasında uzun pozlama ve ND filtre ile Polarize Filtre kullanımına dair de brifingler verilecek. Akşam saatlerinde tekrar Fethiye’ye döneceğiz ve şehir merkezindeki antik tiyatro ve kaya mezarlarını fotoğraflayacağız. Ve ardından tekrar otelimize döneceğiz ve serbest zaman. Yine yemekten sonra çekilen fotoğrafları değerlendirileceğiz.

 

 

3.Gün : 21 Mayıs 2016 Cumartesi Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra, Dalyan’a doğru yola çıkacağız. Burada İz Tuzu Plajını ve kaya mezarlarını da fotoğraflayacağız.

 

 

Dalyan, deniz kenarında değil, ama hem denizi, hem de gölleri var… Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden Kaunos Antik Kenti burada… Kayalara oyulan kral mezarlarının en görkemlileri de Dalyan’da… Dalyan’ın her tarafından şifalı kaplıca suları fışkırıyor. Padişahlara bile hizmet etmiş Sultaniye Kaplıcaları da Dalyan’ın hemen dibinde… Dustin Hoffman, Sting gibi ünlüleri de konuk eden çamur banyoları da Dalyan’da… Labirenti andıran kanallarda doyumsuz tekne gezileri de, doğayla baş başa koylarda deniz keyfi de Dalyan’da… Balık sever misiniz? Levreğin, çipuranın, mavrinin, mırmırın hatta kefalin en lezzetlisini Dalyan’da yersiniz… Dünya’nın ilgisini çeken caretta-caretta kaplumbağaları da Nisan’dan Eylül’e kadar Dalyan’ın konuğu olur… Nil kaplumbağaları ise sürekli Dalyan kanallarında yaşar… Kuş fotoğrafları mı çekmek istiyorsunuz? Dalyan deltası tam aradığınız yer… Soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan pek çok kuşu burada görebilirsiniz…

 

 

Dalyan gezimizin ardından otele döneceğiz, ardından yemek ve fotoğraf değerlendirmesi…


 

4.Gün : 22 Mayıs 2015 Pazar  Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonra, saat 12.00’ye kadar Ölüdeniz ve Fethiye’de serbest zaman tanıyacağız. İsteyen yamaç paraşütü ile atlayıp Ölüdeniz semalarında özgürce dolaşabilir ve havadan Ölüdeniz’in fotoğraflarını çekebilir. İsteyense, alışveriş yada denize girmek için bu zamanı kullanabilir. 12.00’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Gece 23.00’de İstanbul’da olacağız.

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRET: Ücret kişi başı 510 TL’dir.

Ücrete Dahil Olanlar:

İstanbul-Fethiye gidiş dönüş ulaşım ve Fethiye şehir içi geziler,

3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ( Perşembe, Cuma ve Cumartesi Gecesi),

3 Açık Büfe Akşam Yemeği – Otelde konaklanılan gecelerde otelde alınacak. (Perşembe, Cuma, Cumartesi),

4 Açık Büfe Sabah kahvaltısı (Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar),

Araç içi sandiviç, meyve suyu, çay-kahve, meşrubat ve kek ikramları,

Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.

 

Ücrete Dahil Olmayanlar:

Tüm öğlen yemekleri. (Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar)

Tekne Turu (35 TL yemek dahil),

Yamaç Paraşütü,Dalış ve benzeri aktiviteler.

Müze ve Ören yerleri girişi (Müze Kartınızı yanınızda bulundurunuz)

Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

NOT: Tek kişilik odalarda konaklama ücret farkı 3 gece konaklama için toplam 120 TL

 

KESİN REZERVASYON İÇİN: Geziye kesin katılımcı olmak için öncelikle 0212 224 65 66 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırınız. Ardından 17 Mayıs 2016 Salı gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 110 TL’sini yatırıp, EFT ya da havale isminizi, telefon numaranızı ve nereden bineceğinizi gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Bu sayıya göre otel rezervasyonu yapılacaktır. Gezi ücretinin geri kalan 400 TL’si araçta toplanacaktır.

 

Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı
BANKA KODU: 111
ŞUBE KODU: 3663
ŞUBE ADI: ENPARA
HESAP NO: 0049943112
IBAN: TR420011100000000049943112

 

İLETİŞİM & REZERVASYON: Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

 

Yukarıda Kullanılan Fotoğraflar: Kenan Olgun’a aittir ve izinsiz kullanılmamalıdır.   

 

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL: Hotel Pine Valley http://www.hotelpinevalley.com/

 

 

 

 

 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.