Suuçtu Şelalesi ve Gölyazı Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 08/10/2016 0 Yorum Gezi,

SUUÇTU ŞELALESİ - GÖLYAZI

FOTOĞRAF GEZİSİ

 

13 Kasım 2016 Pazar

 

PhotoPlay olarak günübirlik düzenlediğimiz gezilerimize tüm hızıyla devam ediyoruz...

 

 

Objektiflerimizi bu kez Gölyazı ve Suuçtu Şelalesi'ne çeviriyoruz. Bursa'nın iki ünlü fotoğraf cennetini fotoğraflayacağız. Ayrıca Suuçtu Fotoğrafçılar Buluşması'na katılacağız. 

 

 

GEZİ PLANI

Aşağıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Suuçtu Fotoğrafçılar buluşmasına katılmadan önce tarihi, doğası, kültürel yapısı ve balıkçılığı ile ünlü kıyı yerleşkesi olan Gölyazı Köyü'ne gündoğumunu  fotoğraflamak için uğrayacağız. Daha sonra Mustafa Kemal Paşa İlçesine doğru hareket ediyor ve öğlen yemeği için burada serbest zaman tanıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik serbest zamandan sonra Suuçtu Şelalesi’ne doğru hareket ediyor ve buradaki doğal güzellikleri fotoğraflıyoruz. Suuçtu Şelalesi’nde SUFODER'in (Suuçtu Fotoğraf Sanatı Derneği) düzenlemiş olduğu Suuçtu Fotoğrafçılar Buluşması'na katılıyoruz. Burada SUFODER'in bizlere semaverde çay ikramı olacak. Sıcak çay eşliğinde sıcak dostluklarda kazanacağız. Saat 16.00 itibariyle ise İstanbul’a dönüş yoluna geçeceğiz. Saat 22.00’de İstanbul’da olmayı planlıyoruz. Trafiğin durumuna göre değişiklik gösterebilir. 

 

 

 

ARAÇ KALKIŞ YERLERİ ve SAATLERİ

İncirli Eski Boyner Önü: 24.00

Mecidiyeköy Teknosa Önü: 00.20

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 00:45

E5 Üzerindeki Duraklar: 00:55

 

 

HATIRLATMA: Bu gezi çekim pratikleri yapmak amacıyla düzenlenen bir gezidir. Bu geziye PhotoPlay Genel Yayın yönetmeni Nihat Karadağ katılamayacak olup, gezi esnasında PhotoPlay Fotoğraf Akademisi'nin asistanları ve SUFODER eğitmenleri sorularınızı yanıtlayacak ve sizlere yardımcı olacaklardır. Gezi esnasında gerçekleştireceğimiz uzun pozlama şelale fotoğrafları için tripod, varsa ND Filtre ve varsa kablolu yada kablosuz harici denklanşörü yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz. 

 

 

*Şelale fotoğraflarının nasıl çekileceğine dair tüm detayları anlattığımız eğitim videomuzu izleyerek ND filtrenin nasıl kullanacağını öğrenebilir, gezi esnasında estetik fotoğraflar çekebilirsiniz.

 

 

 

SUUÇTU ŞELALESİ HAKKINDA BİLGİ:

Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa ilçesine 18 km uzaklıkta bulunan ve ilçenin içme suyu ihtiyacını karşılayan Suuçtu Şelalesi 38 metre yükseklikten dökülür. Çataltepe mevkiinde, Muradiyesarnıç Köyü yakınlarında, Karadere üzerinde fay hattının çökmesi ile oluşmuştur. Kayın, meşe, çam ağaçlarının gölgesinde serin bir dinlenme alanı olan bu alan, etrafındaki ahşap piknik masaları ve ocakları sayesinde piknikçilerin çok rağbet ettiği bir mesire yeridir. Ve tabi ki her zaman temiz tutulması önemlidir. Turistlik açıdan çok güzel bir yerdir. Her yıl ortalama 500.000 kişi ziyaret etmektedir. Suuçtu şelalesinin yolu üzerine MuradiyeSarnıç köyü bulunmaktadır. Suuçtu şelalesi de bu şirin köye bağlıdır. 

 

 

FİYAT:

Gezi ücreti kişi başı 100 TL‘dir. Gezi ücretine; Gölyazı ve Suuçtu Şelalesi'ne gidiş dönüş yol ücretleri, sabah otobüste dağıtılacak sandiviç ve meyve suyu, fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri, seyahat sigortası dahildir.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR: Öğle yemeği ve akşam yemeği dahil değildir.

 

 

 

KESİN REZERVASYON ve ÖDEME İÇİN:

Gezi ücretinin 50 TL'lik kısmı kaparo ücreti olarak aşağıdaki linkten ödenmelidir. Ödeme işlemi esnasında, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz araç koltuğunu da seçme imkanınız olacak. Gezi ücretinin geri kalan 50 TL'lik kısmı, gezi günü araç içerisinde toplanacaktır.

 

REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.photoplay.com.tr/fotograf-gezileri/suuctu-selalesi-fotograf-gezisi-rezervasyonu.html

 

Not: Gezilerimiz çabuk dolduğu için kaydınızı erkenden yaptırmayı unutmayın.

 

 

 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:

Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

 

*Bu gezi Anka Travel tarafından, "Uzun Yol Belgeli" araçlarla gerçekleştirilmektedir. 
TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi 


Fotoğraflar: Feridun Arslan

 

 

 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.