Yedigöller Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 28/08/2016 0 Yorum Gezi,

YEDİGÖLLER FOTOĞRAF GEZİSİ

06 Kasım 2016 Pazar

 

 

 

 

PhotoPlay olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, Bolu’nun cennet köşesi Yedigöller ile devam ediyoruz. Bolu şehir merkezine 42 km uzaklıkta olan Yedigöller Milli Park’ında, sonbaharın renk cümbüşü bizleri bekliyor. Gezi esnasında PhotoPlay Akademi'nin eğitmenleri ve profesyonel fotoğrafçıları sorularınızı yanıtlayacak ve çekim tekniklerine dair kısa brifingler verecektir.

 

 

Geçen yıl Yedigöller’e gittiğimizde çektiğimiz video yukarıda… MUTLAKA İZLEYİN…

 

 

Yedi tane göl ve bir çok doğal güzelliği bünyesinde barındıran Yedigöller’de, sarının, kırmızının ve yeşilin bir çok tonunu aynı kareye sığdıracağız.

Sabah güneş doğarken Yedigöller‘de olacak ve göller üzerindeki eşsiz yansıma fotoğraflarını çekerek güne başlayacağız. Ayrıca doğa ile baş başa kalıp, şehrin gürültüsünden uzaklaşacak ve fotoğraf dolu bir gün geçireceğiz.

 

 

GEZİ HAREKET PLANI:

 

05 Kasım Cumartesi’yi 06 Kasım Pazar'a bağlayan gece yola çıkıyoruz. 

 

Sabah günün ilk ışıklarıyla Yedigöller’e varıyoruz ve bizim için  hazırlanmış sandiviçleri atıştırıyoruz.

Sabahtan öğleden sonraya kadar serbest zamanımız olacak. Bu esnada hem gölleri hem de şelaleyi fotoğraflayıp, uzun pozlamalar yapacağız. 

Öğlen 14:30 gibi mangalda sucuk keyfi yapıyoruz. Ardından saat 16.00 itibariyle İstanbul’a dönüş yoluna geçeceğiz. Saat 22.00′de İstanbul’da olmayı planlıyoruz. Trafiğin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

 

 

 

ARAÇ KALKIŞ YERLERİ ve SAATLERİ

İncirli Eski Boyner Önü: 23.00

Mecidiyeköy Teknosa Önü: 23.30

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 24:00

Yedigöller’e Varış: 06.00

İstanbul’a hareket: 16.00

İstanbul’a varış: 22.00 (Trafiğin durumuna göre değişebilir.)

 

 

 

HATIRLATMA: Gezi esnasında gerçekleştireceğimiz çekimler esnasında uzun pozlama yapmak isteyebilirsiniz. O nedenle tripod, varsa kablolu yada kablosuz harici deklanşör ve varsa ND Filtre ile manzara fotoğrafları için Polarize Filtrelerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.

 

 

YEDİGÖLLER HAKKINDA BİLGİ:

Yedigöller Milli Parkı, Batı Karadeniz bölgesindeki Bolu’da bulunan bir Milli Parktır. Bolu-Yedigöller arasındaki 42km’lik yol,  asfalt çalışmaları nedeniyle kapalıdır.  O nedenle Mengen ilçesinden ulaşım sağlayacağız. Yolun 30 km’lik bölümü stabilizedir.

Batı Karadeniz Bölgesinin oldukça engebeli bir yöresinde bulunan Milli Parkta heyelanın oluşturduğu göller “Orman Denizi” ni andıran zengin bitki örtüsü göllerde yaşayan alabalıklar ve bu değerlerin yarattığı rekreasyon kullanım potansiyeli ana kaynakları oluştururlar. Genellikle yer yapısı serpantinlerden ve volkanik kayaçlardan oluşan sahada zaman zaman göçük yer hareketleri sürüklenmeye hazır arazi yapısı, göllerin meydana gelmesini hazırlayan başlıca faktörlerdir. Göller, kayan kitlelerin, vadilerin önlerini kapaması sonucu arkada suların biriktiği set gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ile birbirine bağlantılıdır.

Milli Parkta hakim bitki örtüsü kayın ağaçlarıdır. Ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlar da görülmektedir.

Etkili koruma ile Parkın içerisinde ve yakın çevresindeki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, yabani domuz, kurt, tilki ve sincap türleri bulunmaktadır.

Ayrıca kampçılık, günübirlik piknik, tabiat içerisinde yürüyüş, fotografçılık ziyaretçilerin uğraşlarıdır.

Yedigöler Milli Parkı içerisindeki Kapankaya manzara seyir yerine çıkıldığında gölleri ve eşsiz peyzaj güzellikleri görmek mümkün olduğu gibi, bu güzergah üzerinde anıt ağaç levhasını da görmek mümkündür. Yol kenarındaki levhanın bulunduğu yerden patika takip edildiğinde anıt ağaç görülebilir.

Milli Park içinde kampçılık, günübirlik piknik, yürüyüş, fotoğraf çekimi gibi rekreaktif faaliyetler yapılırken konaklama, restoran ve büfe imkanı

yoktur. Milli Parkta çadırla konaklama sağlanabilir.

 

 

FİYAT:

Kişi başı 125 TL‘dir. Gezi ücretine; Yedigöller’e gidiş-dönüş yol ücretleri, milli park giriş ücreti, otobüste dağıtılacak sandiviç, meyve suyu ve kek, öğlen hazırlanacak mangalda sucuk ekmek ve kola-fanta, fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri dahildir.

 

KESİN REZERVASYON ve ÖDEME İÇİN:

Gezi ücretinin 75 TL'lik kısmı kaparo ücreti olarak aşağıdaki linkten ödenmelidir. Ödeme işlemi esnasında, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz araç koltuğunu da seçme imkanınız olacak. Gezi ücretinin geri kalan 50 TL'lik kısmı, gezi günü araç içerisinde toplanacaktır.

 

REZERVASYON İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

 

https://www.photoplay.com.tr/fotograf-gezileri/yedigoller-fotograf-gezisi-rezervasyonu.html

 

Not: Gezilerimiz çabuk dolduğu için kaydınızı erkenden yaptırmayı unutmayın.

 

 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:

Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

 

 

*Bu gezi Anka Travel tarafından, "Uzun Yol Belgeli" araçlarla gerçekleştirilmektedir. 
TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi 


Fotoğraflar: Ozan Carga

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.