Yunanistan Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 27/08/2016 0 Yorum Gezi,

YUNANİSTAN FOTOĞRAF TURU

Meteora - Selanik - Kavala

9-10-11 Aralık 2016

 

En ekonomik fiyatlar ile Yunanistan Fotoğraf Turu... Üstelik gizli saklı para istekleri olmadan...

 

 

 

 

09 Aralık Cuma gidiş 11 Aralık Pazar dönüş olmak üzere 2 gece konaklama, rehberlik hizmetleri, ulaşım, fotoğraf eğitimi ve danışmanlık hizmetleri dahil kişi başı yalnızca 225 Euro...

 

1.Gün - 09 Aralık 2016 Cuma

08 Aralık 2016 Perşembe gecesi yola çıkıyoruz. Cuma sabah saat 08:00'de Meteora'ya varıyoruz. Burada bize eşlik edecek rehber ile birlikte manastırları dolaşacağız. Öğlen yemeğinin ardından serbest zaman. Akşam Meteora'da bulunan otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği için katılımcılarla birlikte Yunanistan'ın meşhur Taverna'larından birine gidiyoruz. 
Burada hem akşam yemeği yiyeceğiz hem de gönlümüzce eğleneceğiz.

 


2.Gün - 10 Aralık 2016 Cumartesi

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra 8:00'de otelimizden ayrılıp Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculupun ardından Selanik'e varmış olacağız. Burada rehberimiz bizlere Ulu Önderimiz Atatürk'ün Evi'ni, Beyaz Kule'yi, Beyhamamı'nı, Bedesten'i ve Kral Kapısı'nı gezdirecek, bizler de bu arada buraları fotoğraflama imkanı bulmuş olacağız.
Akşam saatlerinde Kavala'ya doğru yola çıkıp konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için Kavala'da buluna Taverna'lardan birine gidiyor ve yine gönlümüzce eğleniyoruz.

 


3.Gün - 11 Aralık 2016 Pazar

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, Kavala sokaklarını dolaşacağız. Kavala'da bulunan mübadele sırasında boşaltılmış köy evlerini ziyaret edeceğiz. Öğlen yemeğinin ardından İstanbul'a dönüş için yola kouyuluyoruz.

 


METEORA
Yunanistan'ın Kalabaka şehrinde bulunan Meteora kasabası, bünyesinde bulundurduğu tarihi manastırlar ile bilinmektedir. Yüksekliği 300 ile 500 metre arasında değişen kayaların tepelerindeki düzlüklere inşa edilmiş olan manastırlar hem yapılışın gizemi ile hem de manzarası ile büyüleyici bir etkiye sahip. 
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Meteroa Manastırları, 12. yüzyılda bölgede yaşayan keşişler tarafından Tanrı'ya daha yakın olma, dünyevi meselelerden uzak kalma amacıyla inşa edilmiştir. Zamanla savaşlardan kaçmak ve korunmak amaçlı olarak da kullanılmıştır. 1347 yılında rahip St. Athanasios tarafından inşa edilen ilk manastır olan Büyük Meteora Manastır ile bölge keşişlerin toplanma bölgesi haline gelmiştir.
Tarih boyunca yaklaşık 24 manastır ve çokça yerleşim alanlarının olduğu bilinen Meteora bölgesinden günümüze 6 manastır ayakta kalabilmiş durumda.

 

 

SELANİK
Yunanistan'ın en büyük ikinci kenti olan Selanik, Mustafa Kemal Atatürk'ün doğdupu şehirdir. Yaklaşık 2000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan şehri; Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları en önemli merkezlerinden biri olarak kullanmışlardır. 
Yunanistan'a gelen turistlerin uğrak yerlerinden olan Selanik, 1997 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Beyaz Kule, Atatürk'ün doğduğu ev, Kral Kapısı önemli turistik ziyaret noktalarından birkaçıdır.

 

 

KAVALA
Türkiye'den yaklaşık 170km uzakta bulunan Kavala, Batı Trakya'nın önemli yerleşim bölgelerinden birisidir. Bir sahil kasabası olan Kavala, Osmanlı döneminde de önemli merkezlerden birisi idi. 
Yaklaşık 600 yıllık Osmanlı hakimiyetinin izlerini kasabada bulunan Osmanlı mimarisi izleri taşıyan evleri, kaleleri, su kemerlerinden bulabilirsiniz. Kasabada birçok müze, kale, anfi tiyatro gibi tarihi yapılar mevcuttur. Kavala aynı zamanda un kurabiyesi ile de tanınmaktadır.

 

 

FİYAT:
Kişi Başı 225 Euro'dur.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Ulaşım Hizmetleri
Rehberlik Hizmetleri
Eğitmenlik ve danışmalık hizmeti
2 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama ücretleri
Otellerde alınacak kahvaltılar
Tursab Seyahat Sigortası
Araç içi içecek ikramları


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Öğlen ve Akşam Yemekleri
Tur kapsamında belirtilmeyen kişisel harcamalar

Yutdışı çıkış harçları

 


REZERVASYON ve ÖDEME:
Geziye katılmak isteyenlerin aşağıdaki linki tıklayarak 75 Euroluk kaparo ödemesini web sitemiz üzerinden kredi kartıyla yapması gerekmektedir. Geri kalan ödemeyi (150 Euro) geziye başladığımız gün elden toplayacağız.

https://www.photoplay.com.tr/fotograf-gezileri/yunanistan-fotograf-gezisi-on-odeme.html
 
İLETİŞİM & REZERVASYON:
Sorularınız için 0212 224 65 66 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

*Bu gezi Anka Travel tarafından, "Uzun Yol Belgeli" araçlarla gerçekleştirilmektedir. 
TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.