Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • BURAK ŞENBAK İLE PROJE ATÖLYESİ

BURAK ŞENBAK İLE PROJE ATÖLYESİ

%50 İndirim
  • 1200.00TL
  • 600.00TL
Nakit  ödemelerde  %5 İNDİRİM
58 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

-
PROJENİN AMACI
Katılımcıların portre fotoğrafı çekim tekniklerini ilerletebilmesi ve seçtikleri konuyu anlatabilme yetilerini arttırırken, fotografik becerilerini ve proje üretim mantığını geliştirmek.


PROJE KONUSU
BEST OF Portre fotoğrafçılığı temelinde buluşacağımız bu proje atölyesinde sizlerle birlikte olacağız. Hepimizin dönemsel olarak dinlemekten haz aldığı veya “Benim için tüm zamanların en güzel şarkısı” şeklinde nitelendirdiği şarkılar var. “En çok beğendiğin şarkı hangisi?” sorusunu katılımcılara yöneltip kendi “en iyisini” (best of) öğrendikten sonra katılımcımızın ilgili şarkının kendisinde uyandırdığı duyguları proje mantığı ile çekip 7 fotoğraf ile anlatmasını isteyeceğiz. Projemiz için önemli olan, kendi seçtiği ve en çok beğendiği şarkının sözlerinin tamamının ya da belirli bir kısmının görsel hikayesini aktarmak. Best Of bir portre projesi ve bu aktarımı yaparken “portre” çekim tekniklerine uygun görselleri üretip sonuçlarını izleyiciler ile buluşturmak ana hedefimiz olacak. Fotoğraflarımızda sınır yok. “Bu olmaz \ bu olur” şeklinde yaklaşımlardan uzak ve yaratıcılığa hiçbir limit koymadan üretilecek fotoğrafların hepsi bizim. Proje mantığı ve seri fotoğraf ile ifade etmek istediğimiz; proje disiplini içinde, birbiri ile uyumlu ve bir arada bir anlam ifade eden fotoğrafların üretimi. Seri fotoğraf tanımı için getirdiğimiz tek kısıt; “yatay” kadrajda fotoğraf üretimi. Benim işim ise, sizi bu konuda başarıya ulaşmanız için her türlü desteği \ katkıyı sağlamak. Burak Şenbak
KİMLER KATILABİLİR?
DSLR \ Aynasız fotoğraf makinasına ve temel fotoğraf çekim teknikleri konusunda bilgiye sahip olan ve portre fotoğrafçılığı alanında bir üst seviyeye çıkmak isteyen \ kendini geliştirmek isteyen fotoğrafçılar.
PROJENİN İŞLEYİŞİ
• Proje Başlangıcı, ilk toplantı tarihi: 23 Ocak 2020 Perşembe günü saat 19:00'dur. • Proje Süresi: 4-6 Ay. • Projenin başında proje, portre fotoğrafçılığı, kompozisyon, ışık gibi konularda eğitimler verilecektir. • Toplantı sıklığı: 2 veya 3 haftada bir, PhotoPlay Mecidiyeköy Ofisinde, saat 19:00-21:30 aralığındadır. • Her toplantıya katılımcılar kendi Best Of şarkısı ile ilgili olarak 10’ar adet fotoğraf getirebilecek ve bu fotoğraflar Burak Şenbak tarafından değerlendirilecektir. • Proje sürecinde Burak Şenbak’ın katılımcılarla birlikte katılacağı en az 3 şehir içi fotoğraf gezisi yapılacaktır. • Katılımcılardan kendi projesini proje süresi bitmeden tamamlamış olanlar ikinci, üçüncü, … Best Of şarkılarının projesini üretebilecek, gösteri ve\veya sergiye bu farklı projelerin proje danışmanına göre en fotografik olanı dahil edilecektir.
PROJE ÇIKTISI
Atölye sonunda çekilen fotoğraflardan oluşacak fotoğraf gösterisi Burak Şenbak tarafından hazırlanacaktır. Ayrıca, hazırlanan bu sunum, PhotoPlay tarafından alt yapısı hazırlanacak ayrı bir web sitesinde yayımlanacaktır. Bunlara ek olarak, maliyetlerin katılımcılar tarafından üstlenilmesi şartı ile oluşturulacak fotoğraf sergisi PhotoPlay salonlarında izleyici ile buluşacaktır.
NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
• Proje üretim mantığı, • Seri fotoğraf çekim özellikleri, • Portre çekim teknikleri, • Doğal ışıkta portre çekim teknikleri, • Işık ölçüm sistemleri, • Model iletişimi, • Amaca uygun objektif kullanımı, • İleri çekim teknikleri, • Makinalarımızın efektif kullanımı, • Değerlendirme toplantılarımızda fotoğraf okumalarımız kompozisyon konusunda var olan bilgilerimizi geliştirirken amaca yönelik fotoğraf üretim disiplini konusunda hep birlikte gelişmeler kaydedeceğiz.
EKİPMAN
DSLR veya Aynasız Fotoğraf Makinası.
TARİH
23 Ocak 2020 - 23 Mayıs 2020 Proje toplantıları 2-3 haftada bir akşam saat 19:00-21:30 arasında PhotoPlay Mecidiyeköy ofisinde yapılacaktır. Bu proje minimum 25 katılımcı ile 4 ay olarak sürmesi planlanmıştır. Katılımcı sayısının daha fazla olmasına bağlı olarak proje süresi 6 Ay’a kadar uzatılabilir.
EĞİTİM YERİ
PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Mecidiyeköy Ofisi
PROJE DANIŞMANI
Burak Şenbak
KONTENJAN
Bu proje en az 25, en fazla 40 katılımcı ile gerçekleşecektir. Kayıt sayısının yeterli sayıya ulaşmaması durumunda, katılımcıların ücretleri hiçbir kesinti yapılmadan kendilerine iade edilir.
ÜCRET
Kişi başı katılım ücreti 600 TL’dir. Proje sonunda sergi açılması planlanmaktadır. Sergi ücreti maliyeti katılımcı sayısına göre belirlenecektir ve ekstra olarak ücretlendirilecek.
ÖDEME
Kredi kartı / EFT (Proje günü elden ödeme alınmamaktadır.)
KATILIM VE KAYIT
Bu projeye katılabilmeniz için "Temel Fotoğrafçılık Eğitimi" almış olmanız gerekmektedir. Atölyeye katılmak için; yukarıdaki “Kayıt Ol” butonunu tıklayarak, gerekli yönergeleri takip edip, atölye ücretini ödemeli ve kayıt işlemini tamamlamalısınız.
İPTAL VE İADE
Atölye tarihinden 5 iş günü öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.