Düzce Şelaleleri Fotoğraf Gezisi

Düzce Şelaleleri Fotoğraf Gezisi

Düzce Şelaleleri Fotoğraf Gezisi


DÜZCE ŞELALELERİ FOTOĞRAF GEZİSİ

09 Eylül 2018 Pazar


PhotoPlay şehir dışı gezilerine tüm hızıyla devam ediyor. Bu kez rotamız Düzce’de bulunan Güzeldere ve Samandere Şelaleleri ile Efteni Gölü.

Bu gezi ile şehrin stresinden, yoğunluğundan uzaklaşacak, doğa ile baş başa kalıp, kendinize vakit ayıracağınız güzel, eğlenceli bir gün geçireceksiniz. Bununla birlikte; fotoğrafınıza estetik katacak olan uzun pozlama fotoğraf tekniği üzerine bol bol pratik yapma imkanı bulacaksınız. Çektiğiniz fotoğraflarınızı profesyoneller değerlendirecek.

**Gezilerimize fotoğrafa gönül veren herkes katılabilir. Herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Gezi esnasında, fotoğraf ile ilgili soracağınız tüm soruları eğitmenlerimiz cevaplandıracak, çekim teknikleri ile ilgili ön bilgiler verilecektir. Gezi boyunca çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı eğitmenlerimiz değerlendirecek.Daha önce düzenlemiş olduğumuz Düzce Şelaleleri Fotoğraf Gezisi'nin videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Geziye katılan PhotoPlay üyelerinin gezimiz ile ilgili görüşlerini bildirdiği videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

GEZİYE GELİRKEN; Şelaleleri çekerken uzun pozlama yapacağımız için yanınızda tripod getirmeniz gerekmektedir. Varsa ND filtrenizi de getirerek daha uzun sürelerde pozlama yapıp, daha estetik fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Güzeldere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi, Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere Köyü’ndedir ve rakımı 630 metredir. Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelalesi 130 metre yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunun değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu, güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran Türkiye’nin en büyük şelalelerindendir. Altında Efteni Gölü ve Kuş Cenneti, üstünde Pürenli Yayla bütünlüğü, doğal alabalıkları, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü parkurları orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

Efteni Gölü

Efteni Gölü, Düzce’nin 14 km. güney batısında, Elmacık Dağı silsilesinin eteğinde, Düzce Ovasına ait akarsu ağının birleştiği ve Büyük Melen kanalıyla Karadeniz’e döküldüğü ekolojik bir ağın düğüm noktasındadır.Gölyaka ilçesine 2km mesafede bulunan Efteni Gölü, göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan önemli ve ender merkezlerden biridir. Bünyesinde 35 tanesi kalıcı olmak üzere toplam 150 çeşit kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Gölün muhteşem manzarasını ve Düzce’nin doğal güzelliklerini kuş bakışı izlemek isteyenler, yaklaşık 162 basamakla çıkılan ve seyir terası adı verilen Toptepe yangın gözetleme kulesini ziyaret edebilirler. Yine aynı bölgede ve Efteni Gölüne 500mt. mesafede bulunan Hamamüstü köyüne giderek Kartal Yuvasını ziyaret edebilirler. Çevrede kuş türlerinin izlenebilmesi için 4 adet seyir terası bulunmaktadır. Leylekler, yaban ördekleri, tepeli beyaz balıkçıllar, angıt, sakarmeke, kuğular, gölün gediklilerinden olup kolay görünenler arasında yer almaktadırlar. Kuşların göç yollarında, bir mola gölü olan Efteni Gölü, su seviyesinin dışında nilüfer çiçekleriyle, sazlıklarıyla kuşları saklarken fotoğraf ve kuş gözlemcilerine kompozisyon oluşturuyor. Boz kaz, sakarca, yeşilbaş, fiyu, bekri, çıkrıkçın, kılkuyruk, kaşıkçın, macar, elmabaş, pas baş, gri balıkçıl, turna, toy, mezgeldek, çulluk, karatavuk, kızkuşu, karabatak mevsiminde foto safarisi için uygun özellikler göstermektedir.

Samandere Şelalesi Tabiat Parkı

Düzce’nin güneydoğusunda, İl merkezine 26 km. uzaklıkta yer alan Samandere Şelalesi, Samandere Köyü sınırları içinde bulunmaktadır. Bulunduğu köye adını veren, tabiat olaylarının meydana getirdiği özellikler ile oluşan Samandere Şelalesi, doğal oluşum özellikleri ile Milli Parklar Kanunu gereğince ve Orman Bakanlığınca “Tabiat Anıtı” olarak tescil edilmiştir. Ayrıca buradaki 500 metre yükseklikteki ağaçlar ve iki küçük şelale ile Cadı Kazanı denilen bölümde tescillidir. Samandere Şelalesinde, ağaçların arasından şiddetle akan sular, beyaz köpükler halinde dökülerek cadı kazanı içinde derin kayalıkların arasında adeta kaynamaktadır. Şelalenin arkasındaki kayanın içinde, doğal olarak oluşan mağara ile bir ara kaybolan sular biraz ilerden tekrar ortaya çıkarak akışını sürdürmektedir. 

 GEZİ HAREKET PLANI:

09 Eylül 2018 Cumartesi sabahı: 

Bakırköy İncirli Eski Boyner Önü: 06.45

 Mecidiyeköy Teknosa Önü: 07.00

 Kadıköy Evlendirme Dairesi: 07.20

 Güzeldere Şelaleye varış: 10.00

 Efteni Gölü varış: 12.30

 Öğlen Yemeği: 13.30

 Samandere Şelalesi Tabiat Parkı varış: 14.30

 İstanbul’a dönüş: 18.30

 İstanbul’a varış: 22.00


 Yukarıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Düzce’de bulunan Güzeldere Şelalesi’ne varıyoruz ve burada yaklaşık 2 saatlik serbest zaman tanıyoruz. Ardından Efteni Gölüne hareket ediyoruz ve yaklaşık 1 saatlik serbest zamandan sonra öğlen yemeği için bölgede bulunan Kaplanoğlu Alabalık Tesislerine geçiyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra da son olarak Samandere Şelalesi Tabiat Parkı gidiyoruz. Varışımızın ardından yine 2 saat kadar serbest zamanımız olacak. Ardından da İstanbul’a döneceğiz.ÜCRET:
Ücret kişi başı 150TL yerine 125TL’dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 5 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz. 

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 
Araç içi ikramlar (kola, fanta, meyve suyu)
Düzce'ye gidiş-dönüş ücretleri
Öğlen Yemeği (Kaplanoğlu Tesisleri'nde çorba, alabalık yada köfte, salata, meşrubat)
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı, rehberlik hizmetleri
Milli Park ve Ören yerleri giriş ücretleri
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Sabah kahvaltı

Akşam yemeği

Ayrıca belirtilmemiş olan kişisel harcamalar

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez. *Fotoğraflar Özel ÇELİK’e aittir.

 

RESTORANT BİLGİSİ : www.kaplanoglualabalik.com

 

          

 

         

 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 8690
  • Para Puanı: 7
  • Stok Durumu: Stokta
  • 200.00TL
  • Gerekli puan: 150
  • Seçenekler:

Etiketler: Düzce Şelaleleri Fotoğraf Gezisi