Fotoğrafçılık Kurslarında %70 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Eskişehir Fotoğraf Gezisi

Eskişehir Fotoğraf Gezisi

%24 İndirim
  • 250.00TL
  • 190.00TL
Nakit  ödemelerde  %5 İNDİRİM
18 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.


ESKİŞEHİR FOTOĞRAF GEZİSİ

30 Haziran 2019 - Pazar


PhotoPlay olarak, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Eskişehir’e objektiflerimizi çeviriyoruz. 

Gerek tarihi dokusu, gerekse modern yapısıyla yerli ve yabancı birçok fotoğrafçıya ev sahipliği yapan Eskişehir, Odunpazarı’ndaki tarihi evleri ve Venedik’i aratmayan Porsuk Çayı ile bizleri bekliyor. Ayrıca, Porsuk Çayı ve Adalar, Kurşunlu Cami ve Külliyesi, Sazova Bilim ve Sanat Parkı, Atlıhan El Sanatları Çarsısı, Haller Gençlik Merkezi, Şelale Park, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezeceğimiz yerler arasında…ARAÇ KALKIŞ YER ve SAATLERİ:

29 Haziran Cumartesi’yi 30 Haziran Pazar’a bağlayan gece yarısı aşağıda belirtilen saatlerde, otobüsümüze binerek Eskişehir'e doğru yola çıkıyoruz. 

24.00 Bakırköy-İncirli (Eski Boyner Önü)

00.30 Mecidiyeköy Meydan'daki Mado Önü

01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

01.15 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler: Maltepe, Bostanı

07:30 Eskişehir’e varış. (Yolda iki kez 30’ar dakikalık mola vereceğiz.)


GEZİ PROGRAMI:

Eskişehir’e sabah saat 07:30 gibi varıyoruz. İlk durağımız Şelale park. Hem şehri kuşbakışı izleyebileceğimiz hem de güzel bir kahvaltı yaparak programımıza başlıyoruz. Önce Odunpazarı'ndaki tarihi evlerini görüp fotoğrafladıktan sonra, Kurşunlu Külliyesi ve Lüle Tası Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Atlıhan Çarşısı’na geçip, buradaki atölyeleri gezip fotoğraf çekiyoruz. İsteyenler yöresel ürünler de satın alabilir. Sonrasında Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra şehrin merkezine gidip öğle yemeği molası veriyoruz. Tercih olarak Eskişehir’e has bir lezzet olan Çibörek yiyebiliriz. Sonrasında şehrin merkezinden geçen Porsuk Çayı ve Adaları gezip fotoğraflıyoruz. Tercih edenler tekne ve kano turu yapabilirler. Buradan ayrılıp Haller Gençlik Merkezi’nde tarihin dokusu eşliğinde kahve içiyoruz. Tabi bu güzel yapıyı fotoğraflamadan geçmek olmaz. Kahve molamızdan sonra son durağımız Sazova Kültür ve Sanat Parkı oluyor. Yine içinde Masal Şatosu, Korsan gemisi, Yapay Gölet, ETİ Sualtı Dünyası, Sabancı Uzay Evi'ni görüp fotoğrafladıktan sonra, İstanbul’a dönüşe geçiyoruz. 


ESKİŞEHİR HAKKINDA:

Eskişehir, Türkiye'nin en kalabalık yirmi beşinci şehridir. 1993 yılında çıkarılan kanunla Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Nüfusu 2015 yılına göre 826.716'dir. Ortasından Porsuk Çayı geçen şehir, içerisinde Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nin bulunması nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir.

Met helvası, Nuga helvası, Haşhaşlı Çörek, Kalabak Suyu, Çibörek ve Lületaşı ile meşhurdur. Ayrıca Balaban Kebabı’da Eskişehir mutfağında önemli bir yer almaktadır. İşlenebilir lületaşı, Türkiye'de yalnız Eskişehir'de çıkarıldığı için Eskişehir taşı olarak bilinir. Türkiye'de Eskişehir ve Sivrihisar dolaylarında yetişen bir çoban köpeği olan Akbaş’da şehre ait önemli değerlerdendir. Sanat kurumları ve tesisleri ile kültür ve sanatta gelişmiş bir şehirdir. Anadolu Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde iki adet senfoni orkestrası bulunmaktadır. Ayrıca her yıl düzenlenen Uluslararası Eskişehir Festivali ile şehirde müzik, tiyatro, resim ve sinema dallarında sergiler ve gösteriler yapılmaktadır. ÜCRET:

Ücret kişi başı 190 TL’dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 8 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Kazandığınız para puanları, sonraki gezilerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

Araç içi içecek ikramları (meyve suyu, kola-fanta)

Serpme Kahvaltı

Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.

Rehberlik Hizmetleri.

Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğlen yemeği

Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.


NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.