Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Hüseyin Aldırmaz ile Görme Pratiği

Hüseyin Aldırmaz ile Görme Pratiği


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DE


HÜSEYİN ALDIRMAZ ile

GÖRME PRATİĞİ

23 Mart 2019 Cumartesi Saat 18.00

ViewSonic sponsorluğunda düzenlediğimiz fotoğraf söyleşilerine devam ediyoruz...

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, artık Mecidiyeköy'deki yeni mekanımızda gerçekleştiriyoruz.

Fujifilm Official X photographer Hüseyin Aldırmaz  “Görme Pratiği” isimli sunumunda günümüz fotoğrafçılarının sıkça yaşadığı Görme eksikliği sorununa dikkat çekiyor.

Bu sunum ve söyleşi sohbet ortamında gerçekleşecek olup, katılımcıların da fikirleriyle güçlenerek karşılıklı fikir alışverişi halinde ilerleyecektir.

Aldırmaz, sokakta fotoğraf çekerken nasıl bir yol izlediğini, davranış biçimini ve fotoğrafı görme aşamasından itibaren sonuç kompozisyona nasıl ulaştığını örnek fotoğraflar üzerinden okumalar yaparak anlatacaktır.

Gösteride kendi fotoğraf hayatına değinerek de teknik bilgiler ve püf noktaları sizlerle paylaşacaktır.

Fotoğraflarda kullanılan insan öğesine yaklaşımı, izin alıp almadığı, sokakta tepki çekmeden nasıl fotoğraf çekileceği ya da tepki alındığında nasıl davranılacağı konularında bilgilerin de yer alacağı söyleşi karşılıklı soru-cevap eşliğinde devam edecektir.KATILIM ve KAYIT:

23 Mart 2019 Cumartesi günü saat 18:00’da PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nda gerçekleşecektir. ( Taşındık : Yeni yerimiz Mecidiyeköy Meydan’da. ) 

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katıl" butonun tıklamanız ve kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Kayıtlarımız başvuru sırasına göre gerçekleştirilecek olup; kontenjanımız 45 kişi ile sınırlıdır. Katılımın 45 kişiyi aşması durumunda etkinliğimiz yeni gün ve saatinde tekrarlanacaktır.


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU 

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum Linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22


Hüseyin Aldırmaz Hakkında

1975 yılında Ankara'da doğdu. Fotoğraf kariyerine 1994 yılında Fotoğraf Sanatı Kurumu’nda (FSK) başladı. 2011 yılından bu yana Ankara’da kurucularından olduğu ART Niyetliler Fotoğraf Topluluğu’nda (ANFOT) ve kendi fotoğraf atölyesinde tamamen uygulamalı eğitimler vermeye devam eden Hüseyin Aldırmaz ayrıca 25 yıllık tecrübesi ile tüm Türkiye'de bireylere ve kurumsal şirketlere butik eğitimler vermekte ve tanıtım fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye çapında birçok şehirde fotoğraf dernekleri ve özel atölyelerde seminerler, sunum ve gösteriler yapmakta, kendi atölyesinde fotoğraf gezileri ve foto-workshoplar düzenlemekte ve 2 farklı fotoğraf projesinin çalışmalarına devam etmektedir.

Fujifilm Global tarafından dünya çapında X serisi makineleri ile çekilen fotoğrafların sergilendiği www.fujifilm-x.com/photographers adlı internet sitesine kabul edilen ve X-Photographers ünvanı alan üçüncü Türk fotoğraf sanatçısı oldu. Fujifilm İstanbul Eğitim Merkezi’nde eğitim danışmanlığına devam etmektedir.