Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • İlyas Göçmen ile "Klasikler" Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi

İlyas Göçmen ile "Klasikler" Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DE


İLYAS GÖÇMEN ile "KLASİKLER"

FOTOĞRAF SUNUM ve SÖYLEŞİSİ

30 Mart 2019 Cumartesi Saat 18.00

ViewSonic sponsorluğunda düzenlediğimiz fotoğraf söyleşilerine devam ediyoruz...

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, artık Mecidiyeköy'deki yeni mekanımızda gerçekleştiriyoruz.

AFIAP unvanına sahip olan İlyas Göçmen, uzun yıllar boyunca yürütmüş olduğu birçok projeden seçkiler ile sizler ile birlikte olacak. Fotoğraf camiasında hatırı sayılı bir geçmişe ve üne sahip olan Göçmen, çektiği projeleri çekerken yaşadığı tecrübeleri fotoğraflar üzerinde açıklarken, bir yandan da sizlerden gelecek olan soruları tüm detayları ile cevaplandıracak.


KATILIM ve KAYIT:

30 Mart 2019 Cumartesi günü saat 18:00’da PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nda gerçekleşecektir. ( Taşındık : Yeni yerimiz Mecidiyeköy Meydan’da. ) 

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katıl" butonun tıklamanız ve kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Kayıtlarımız başvuru sırasına göre gerçekleştirilecek olup; kontenjanımız 45 kişi ile sınırlıdır. Katılımın 45 kişiyi aşması durumunda etkinliğimiz yeni gün ve saatinde tekrarlanacaktır.


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU 

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum Linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22


İlyas Göçmen Hakkında

1944 Edirne doğumlu olan İlyas Göçmen`in fotoğrafla olan ilgisi uzun yıllara dayanır. Gerçek anlamda fotoğrafla 1980 senesinde İFSAK’a üye olmakla başladı. Bu tarihten sonra fotoğrafın sanat yönü ile ilgilenen Göçmen’in yapıtları yurtiçi-yurtdışında çeşitli albüm ve kitaplarda gerek tek gerekse portfolyo olarak yayınlandı.

1984 senesinde Uluslararası Fotoğraf Federasyonu (FIAP) tarafından “AFIAP” ünvanı ile onurlandırıldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 200'e yakın ödül almıştır.

Meydan Laruse ansiklobedisinde fotoğraf sanatçısı olarak yer aldı.

1983 ve1985 senesinde kişisel sergilerini açan İlyas Göçmen, yurtiçi ve yurtdışında 220`den fazla toplu gösterime ve sergiye katılmıştır.

1985`te kurulan FOG fotoğraf gurubu kurucu üyeleri arasında bulunan Göçmen’in bu gurupla 1989 yılında yayınlanmış olan “Birikimler” adlı albümde ödüllü fotoğrafları yer almıştır.

Birçok dergide fotoğraf ve turizmle ilgili yazıları ve fotoğrafları yayımlandı.

Günümüz Üniversitelerinde fotoğrafla ilgili ders kitaplarında belgesel fotoğrafçı olarak örnek gösterilmektedir.

Ara Güler’in özel müzesinde ve bir çok yurtiçi, yurtdışı müzelerde fotoğrafı bulunmaktadır.

Selim Babulluoğlu (Azerbaycan’ın dünyaca ünlü şairi) İlyas Göçmen’in fotoğraf albümü kitabındaki fotoğraflarına bakarak İlyas Göçmen’in Şekil Defteri adlı şiir kitabını yazdı. Ayrıca bu kitap 7 ülkede kendi dillerine çevrilerek yayınlandı. Azerbaycan Kültür Bakanı Selim Babulluoğlu ve İlyas Göçmen’in bu çalışma ile tarihe geçtiklerini söyledi.

2016 yılında Bakü’de İlyas Göçmen’in Şekil defteri kitabı tekrar basıldı. Ayrıca fotoğraflar sergilendi.

Kültür Bakanlığımız tarafından İstanbul’un 100 fotoğrafçısı arasına alındı.

İlyas Göçmen 56 konu üzerinde çalışmalarını sürdürmekte, bunlardan en önemlileri 46 yıldır kırkpınar yağlı güreşlerinin fotoğraflanması, cansız mankenler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın özel izniyle Darülaceze’nin 5 yıldır belgesel fotoğraflarını çekmektedir. Bu çalışmalarından dolayı 2013 yılında çok önemli bir ödül olan TROY ödülüne layık görülmüştür.

Fotojurnalist ve yaratıcı fotoğraf tarzında çalışan İlyas Göçmen yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarda jüri üyelikleri de yapmaktadır.

Birçok konuda uzun soluklu çalışmalarına devam etmektedir.