Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Metin Ekinci ile "Duvarın Gör Dediği" Fotoğraf Sunumu ve Söyleşi

Metin Ekinci ile "Duvarın Gör Dediği" Fotoğraf Sunumu ve Söyleşi


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DE


METİN EKİNCİ ile "DUVARIN GÖR DEDİĞİ"

FOTOĞRAF SUNUMU ve SÖYLEŞİ

09 Mart 2019 Cumartesi Saat 18.00

ViewSonic sponsorluğunda düzenlediğimiz fotoğraf söyleşilerine devam ediyoruz...

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, artık Mecidiyeköy'deki yeni mekanımızda gerçekleştiriyoruz.


2018 yılı içinde İFSAK ve SMMO’da, 3 yıl boyunca çektiği fotoğrafların bir kısmını “Duvarın Gör Dediği” isimli kişisel sergisinde sergileme imkanı olan Ekinci; fotoğrafların pek çoğunu yer darlığı nedeniyle sergileme imkanı bulamadı. Bu sunumda, sergilenen ve sergilenmeyen aynı konsept içindeki fotoğraflarını sizlerle paylaşacak ve merak ettiklerinizi tüm detayları ile cevaplandıracak.


KATILIM ve KAYIT:

09 Mart 2019 Cumartesi günü saat 18:00’da PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nda gerçekleşecektir. ( Taşındık : Yeni yerimiz Mecidiyeköy Meydan’da. ) 

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katıl" butonun tıklamanız ve kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Kayıtlarımız başvuru sırasına göre gerçekleştirilecek olup; kontenjanımız 45 kişi ile sınırlıdır. Katılımın 45 kişiyi aşması durumunda etkinliğimiz yeni gün ve saatinde tekrarlanacaktır.


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU 

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum Linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22


Metin Ekinci Hakkında

Ankara Üniversitesi ‘nde öğrenciyken başladığım çalışma hayatımda her zaman satış ve pazarlama görevlerinde bulundum. Halen de özel bir şirkette satış müdürü olarak çalışıyorum. İşimin en sevdiğim yönü sık sık seyahat etmek, yeni yerler, yeni yüzler görmek... Bu kadar çok seyahat edince haliyle fotoğraf merakı da başladı ve zamanla bir tutkuya dönüştü. Aldığım fotoğraf eğitimleri sonrasında çeşitli fotoğraf topluluklarına katılarak kendimi geliştirme çabasına girdim. Sonrasında değişik yerlerde fotoğraf, photoshop ve lightroom eğitimleri verdim. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli ödül ve sergilemeler aldım. Pek çok karma fotoğraf sergisine katıldım. Fotoğraf makinem neredeyse vücudumun ayrılmaz bir parçası gibi her zaman ya elimde ya da sırtımdadır. İlk günkü heyecanımla fotoğraf çekmeye devam ediyorum İFSAK ve RED Fotoğraf Grubu üyesiyim. 

"Her şey 2015 yılı Ocak ayı içinde çektiğim ve bu sayfada da göreceğiniz bir fotoğrafı çekmemle başladı.  O fotoğraftaki İngilizce sözler sokaklara bir başka gözle bakmamı sağladı. Evet,“hayat sokakta” idi ve grafitiler de o sokakların ayrılmaz bir parçasıydı. Fakat harcanan onca emeğe rağmen grafitiler, mural resimler, o güzellikler maalesef kalıcı olmuyordu. Pek çoğu zamanla üzerine çizildikleri panoların kaldırılmasıyla, duvarların boyanması veya hemen bitişiğine yapılan binalar yüzünden görünmez hale gelip kayboluyordu. Ya da zaman aşındırıcı etkisini onlar üzerinde de hızla kendisini gösteriyordu. Oysa onlar sanki bizimle bir şekilde iletişim kurma çabası içindeydiler.  Kent yaşamının koşuşturması içindeki insana ”Nereden gelip, nereye gidiyorsun? Dur biraz, soluklan, etrafına bir bak” der gibiydiler. İşte ben de çektiğim fotoğraflarda onların insanlarla saniyenin çok küçük bir diliminde kurdukları bazen mizahi, bazen dramatik anları yakalayıp yansıtmaya çalıştım. İyi ki de öyle yapmışım, çünkü onların çoğu (neredeyse hepsi) artık yok. "