Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Mine Evren Ertugrul ile 3 Fotoğraf Sunumu ve Söyleşi

Mine Evren Ertugrul ile 3 Fotoğraf Sunumu ve Söyleşi


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DEMİNE EVREN ERTUĞRUL ile 3 FOTOĞRAF SUNUMU VE SÖYLEŞİ

18 Mart 2018 Pazar Saat 19.00 da

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu söyleşileri artık Taksim şubemizde... 

Photoplay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, 2018 yılında Photoplay Fotoğrafçılık Kursu Taksim şubemizde gerçekleştiriyoruz. Mart ayının ikinci konuğu Mine Evren Ertuğrul, sizler için üç farklı sunum hazırladı. Photoplay katılımcılarına fotoğrafları eşliğinde güzel bir söyleşi gerçekleştiriyor.

YERYÜZÜ MELEKLERİ

Sille Sanat Sarayı Topluluğu’nun düzenlediği “SEYİT ALİ AK “

Kupasını aldığı projedir.

Hazırlamış olduğu gösteri, 2016 ve 2017 tarihleri arasında Darülaceze’de çektiği fotoğraflardan oluşmaktadır.

Projeye çalışırken, darülaceze sakinlerinin, bakıma, ilgi ve şefkate ihtiyaç duyduklarını, yakınları ziyaret etmese de, gelen ziyaretçilerin ilgi ve sevgisinden ne kadar mutlu olduklarını, maddi beklentilerinin olmadığını, sadece hatırlanmak, sohbet etmek ihtiyacında olduğunu ifade eden Mine Evren Ertuğrul deneyimlerini sizlerle paylaşacak. 

Projeyi hazırlama aşamasında, en çok etkilendiği husus da, gençlerin bu konuda çok duyarlı olduğunu görmek oldu.

Bayram günleri de, yakınları tarafından ziyaret edilmekten çok, duyarlı vatandaşların ve gençlerin şefkati ve sevgisi, hatırlanma duygusu, huzur evi sakinlerini çok mutlu  ettiğini gördü ve bu duygusal anlarını fotoğraflayarak, gösteriyi oluşturdu.
İSTANBUL BEYAZ

2013-2017 tarihleri arasında, 5 senelik bir çalışmadır. İstanbul’un çeşitli semtlerinde kış aylarında çekilmiş kar fotoğraflarından oluşmaktadır.

İçlerinden bazı çalışmaları, ulusal ve uluslararası alanda fotoğraf yarışmalarında derece almış olup, karma sergilerde yer almıştır…
72 OK YARASI : 

Sille Sanat Sarayı Topluluğu’nun düzenlediği “SEYİT ALİ AK “

Kupası 2 turu geçtiği projedir. 

Sunumda bulunan 10’dan fazla fotoğrafı, ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül almış olup, ulusal ve uluslararası karma sergilerde gösteriye çıkmıştır.

Gösteride izleyeceğiniz fotoğraflar 2012-2016 tarihleri arasında,  İstanbul Halkalı AŞURA törenleri sırasında çektiği fotoğraflardan oluşmaktadır…

AŞURA; İmam Hüseyin ve yakınlarının, toplam 72 kişinin Kerbela’da , Yezid ordusu tarafından kılıçtan geçirilerek şehid edilmesidir. AŞURA MATEMİ Caferilerin inancına göre ; Alevîlerde,  Hüseyin'in Kerbelâ'daki acısı başta olmak üzere On iki İmamlar'ın acılarını anmak ve anlamak için gerçekleştirilen matemdir.

Aşura Matemi'nin amacı: Bu türlü acıların bir daha yaşanmaması için gerekli olan insanlık değerlerini ve Alevî öğretisini özümsemektir. Matem süresince bıçağa ve kesici aletlere el sürülmez, kurban kesilmez ve et yenmez. Matem boyunca hiçbir canlıya eziyet edilmez. Kimsenin kalbini kırmamak, dili ile kimseyi incitmemek, kimse hakkında dedikodu yapmamak Matem orucu'nun temel ilkesidir. Sağlığı yerinde olanlar oruç tutarlar. Matemden amaç, kendine eziyet yapmak değil, kötülük ve katliamların bir daha olmaması adına anmak ve unutmamaktır. Kerbelâ katliamında hasta olması nedeniyle İmam Zeynel Abidin'in kurtulması ve Ali'nin soyunun devam etmesi nedeniyle de Allah'a şükredilir. Bu nedenle Muharrem mâtemi, aşûre geleneği ile biter. 12 gün orucun ardından Aşûre Günü yapılır. 12 değişik malzemeden oluşan aşûre yenilir ve dağıtılır.Kerbela'da yaşananlar her yıl Şii, Alevi ve bir kısım Sünni Müslümanlar tarafından anılır. Yas tutma savaşın gerçekleştiği Muharrem ayının 10'unda (Aşure Günü) doruğa çıkar. Bu günde konuşmalar yapılır, yapılanlar canlandırılır ve ağıtlar yakılır. Hüseyin'in neden hayatını feda ettiği özellikle vurgulanır. Baskıya ve zulme teslim olmadığı belirtilir.     
MİNE EVREN ERTUĞRUL:

 Eskişehir doğumlu, İstanbul'da yaşıyor. İşletme mezunu. İkinci üniversite olarak, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünden mezun oldu. Emekli olmasıyla birlikte 2012 yılında fotoğraf hayatına girdi. Ağırlıklı olarak  siyah beyaz, belgesel ve mekan-insan ilişkili fotoğraflar, çekmeyi seviyor. İFSAK ve Sille Sanat Sarayı Topluluğu üyesi. Afiap ünvanı aldı.

9. FIAP Dünya Kupası'nda Türkiye'yi temsil eden isimlerin arasında oldu.

2016 yılında, TFSF adına AFAD 33. FIAP Siyah-Beyaz Bienali Türkiye Takım Seçmelerinde ülkemizi temsil edip, ülkemize “Bronz” madalya kazandıran on fotoğrafçıdan biri oldu… 2017 yılında “SEYİT ALİ AK” proje yarışmasında ilk kez kupayı alan fotoğrafçılardan biri oldu.

2017 FIAP DÜNYA KULÜPLER KUPASI , 41 Ülkeden 201 takımın katıldığı kupada Sille Sanat Sarayı 8. sırada yer aldı ve takım başarısı “FIAP Honorable Mention” ödülüne layık görüldü.. Takıma  seçilen fotoğraflar arsında  yer aldı.

Ulusal ve Uluslarası platformlarda karma sergilerde fotoğrafları sergilendi. Jüri üyeliği yaptı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül ve sergilemeler aldı.

Belgesel dalında fotoğraf projeleri yaptı. Projelerini ülkenin çeşitli illerinde gösterime sundu. Fotoğraf üzerine çalışmaları devam etmekte…


KATILIM ve KAYIT: 18 Mart Pazar saat 19:00 da  PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Taksim Şubesinde gerçekleşecektir.

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır. 

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katılım Formu'nu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. 

Başvuru sırasına göre kayıtlar alınacaktır. Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır. Eğer yoğun talep olursa, ilerleyen günlerde etkinlik tekrarlanacaktır.

Kayıt yaptıran kişilerin isimleri aşağıda yazmaktadır. Sayfa günde 1 kez yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıranlar eklenmekte.


 


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU - TAKSİM ŞUBE ve YÖNETİM OFİSİ

Şehit Muhtar Bey Cad. No:19/8 Kat:3 Beyoğlu/İSTANBUL 

(Taksim Meydan'daki Yapı Kredi Bankası'nın yan sokağı) 

Konum linki: https://goo.gl/WJLUi3

KATILIMCILAR:


1 Hediye Genç
2 Rahmi Çangarlı
3 Merve Melda Engin
4 Nisa Nur Yıldırım 
5 Şenay Kumuz
6 Ceyda Nur Aydın 
7 Sevgi keskin
8 Murat Acar
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30