Fotoğrafçılık Kurslarında %70 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Özcan Yaman ile 80'lerden Bugüne Fotoğraf Söyleşisi

Özcan Yaman ile 80'lerden Bugüne Fotoğraf Söyleşisi


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DE


ÖZCAN YAMAN ile

80'LERDEN BUGÜNE FOTOĞRAF

20 Şubat 2019 Çarşamba Saat 19.00

ViewSonic sponsorluğunda düzenlediğimiz fotoğraf söyleşilerine devam ediyoruz...

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, artık Mecidiyeköy'deki yeni mekanımızda gerçekleştiriyoruz.

1976 yılında fotoğraf çekmeye başlayan Özcan Yaman; nostaljik 80’ler fotoğraflarına örnek çalışması ‘’Şehre Akın’’ ile 1978-1982 yıllarında yaşadığı mahallenin fotoğrafçısı ‘Foto Özcan’ olmuştu. 1982’de Mimar Sinan Üniversitesi’nde okurken Belgesel fotoğraf dersi çalışması olan ‘’Beyoğlu’’, 1983’de Basın fotoğraf dersi çalışması olan ‘’Masal’’, 1985-1991 yıllarında Şehir Tiyatroları sahne fotoğrafçısı olarak ‘’Tiyatrofolio’’ ve 2000’li yıllarda ‘’Tüketmek’’ adlı fotoğraf çalışmalarını sunacak. Ardından 1980’lerden bugüne Türkiye’de fotoğraf üzerine söyleşi gerçekleştirilecek.

Tarihte kısa bir yolculuğa çıkacağınız bu söyleşiyi kaçırmayın...KATILIM ve KAYIT:

20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 19:00’da PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nda gerçekleşecektir. ( Taşındık : Yeni yerimiz Mecidiyeköy Meydan’da. ) 

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katılım Formu"nu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. 

Kayıtlarımız başvuru sırasına göre gerçekleştirilecek olup; kontenjanımız 45 kişi ile sınırlıdır. Katılımın 45 kişiyi aşması durumunda etkinliğimiz yeni gün ve saatinde tekrarlanacaktır.

Kayıt yaptıran katılımcıların isimleri aşağıda yer almaktadır. Katılımcı isimlerinin yer aldığı sayfamız günde 1 kez yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıran katılımcılarımızın isimleri güncellenmektedir.


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU 

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum Linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22


Özcan Yaman Hakkında

1963 Samsun/Bafra doğumlu olan Yaman, 1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi GSF Fotoğraf Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 1985-1991 yıllarında İBB Şehir Tiyatrolarında Sahne fotoğrafçılığı yaptı. 1991-2008 yıllarında reklam fotoğrafçılığı yaptı. 2008-2014 yıllarında Evrensel Gazetesi'nde foto muhabiri ve köşe yazarlığı yaptı. Halen “Kadraj” köşesinde fotoğrafın sanat ve hayatla ilişkileri konusunda güncel yazılar yazmaktadır. Ayrıca değişik dergi ve mecralarda fotoğraf üzerine yazılar da yazmaktadır. 2014 yılında Evrensel Gazetesinden emekli oldu. Ulusal ve uluslar arası bir çok karma sergilere katıldı. Kişisel sergiler açtı. 2015 yılı AFP'nin (Agence France-Presse / Fransa Fotoğraf Ajansı) “En İyi Basın Fotoğrafları" seçkisinde yer almış, Atlanta’da yapılan Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ikinci oldu. 2006 yılından beri  Yeditepe Üniversitesi’nde Grafik Sanatlar Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak fotoğraf dersleri vermekte.  Bir  dönemde Mahkemelerde fotoğraf bilirkişiliği yaptı. Halen PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu bünyesinde ve Yeditepe Üniversitesi Grafik Bölümünde öğretim görevlisi  olarak dersler vermektedir. 
  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.