Fotoğrafçılık Kurslarında %70 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Özcan Yaman ile Sovyetlerde Fotoğraf Söyleşisi

Özcan Yaman ile Sovyetlerde Fotoğraf Söyleşisi


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DEÖZCAN YAMAN ile

SOVYETLERDE FOTOĞRAF

22 Mart 2019 Cuma Saat 19.00

ViewSonic sponsorluğunda düzenlediğimiz fotoğraf söyleşilerine devam ediyoruz...

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, artık Mecidiyeköy'deki yeni mekanımızda gerçekleştiriyoruz.

Rusya’da, 1839'dan itibaren fotoğrafın karmaşık teknik evriminin tüm aşamalarından geçti. Sovyetler Birliği döneminde İletişim Eğitim ve bilimsel amaçlar için yaygın olarak kullanılan fotoğraf; Portre, panoramik, etnografik, Belgesel, Fotojurnalizm, Savaş Fotoğrafçılığı ve Deneysel fotoğraf alanlarında gelişmiştir.  Ardından da endüstriyel büyüme ve mimari alanında kullanılmaya başlandı. 1917 Sosyalist Ekim Devrimi SSCB’de olduğu kadar dünya halkları için de bir umut ve “Bir başka dünya mümkündür” düşüncesinin hayata geçirildiği, devrimin kısacık yaşamı boyunca  hayatın her alanında bilimden sanata bıraktığı kültür ve miras önümüzü aydınlatmaya devam ediyor. 


Ekim devriminin 102. yılında Sovyetlerdeki fotoğraf kültürünü keşfetmek istiyorsanız, bu söyleşiyi kaçırmayın...


KATILIM ve KAYIT:

22 Mart 2019 Cuma günü saat 19:00’da PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nda gerçekleşecektir. ( Taşındık : Yeni yerimiz Mecidiyeköy Meydan’da. ) 

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katıl" butonun tıklamanız ve kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Kayıtlarımız başvuru sırasına göre gerçekleştirilecek olup; kontenjanımız 45 kişi ile sınırlıdır. Katılımın 45 kişiyi aşması durumunda etkinliğimiz yeni gün ve saatinde tekrarlanacaktır.


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU 

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum Linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22


Özcan Yaman Hakkında

1963 Samsun/Bafra doğumlu olan Yaman, 1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi GSF Fotoğraf Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 1985-1991 yıllarında İBB Şehir Tiyatrolarında Sahne fotoğrafçılığı yaptı. 1991-2008 yıllarında reklam fotoğrafçılığı yaptı. 2008-2014 yıllarında Evrensel Gazetesi'nde foto muhabiri ve köşe yazarlığı yaptı. Halen “Kadraj” köşesinde fotoğrafın sanat ve hayatla ilişkileri konusunda güncel yazılar yazmaktadır. Ayrıca değişik dergi ve mecralarda fotoğraf üzerine yazılar da yazmaktadır. 2014 yılında Evrensel Gazetesinden emekli oldu. Ulusal ve uluslar arası bir çok karma sergilere katıldı. Kişisel sergiler açtı. 2015 yılı AFP'nin (Agence France-Presse / Fransa Fotoğraf Ajansı) “En İyi Basın Fotoğrafları" seçkisinde yer almış, Atlanta’da yapılan Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ikinci oldu. 2006 yılından beri  Yeditepe Üniversitesi’nde Grafik Sanatlar Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak fotoğraf dersleri vermekte.  Bir  dönemde Mahkemelerde fotoğraf bilirkişiliği yaptı. Halen PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu bünyesinde ve Yeditepe Üniversitesi Grafik Bölümünde öğretim görevlisi  olarak dersler vermektedir. 
  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.