Fotoğrafçılık Kurslarında %70 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Ayvalık - Cunda ve Kaz Dağları Fotoğraf Gezisi

Ayvalık - Cunda ve Kaz Dağları Fotoğraf Gezisi

%15 İndirim
  • 650.00TL
  • 550.00TL
53 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

Bu gezi A grubu Seyahat Acentası "SAMAHA TORİ TURİZM (TÜRSAB BELGE NO: 4204)" tarafından düzenlenmektedir. Bu sayfadaki yazılar, bilgilendirme amaçlıdır.


BAYRAM TATİLİNDE

Ayvalık – Cunda Adası - Kaz Dağları Fotoğraf Gezisi ve Sualtı Dalış

15-16 Haziran 2019


PhotoPlay olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, 15-16 Haziran 2019 Ayvalık – Şeytan Sofrası – Cunda Fotoğraf Gezisi ile devam ediyoruz.

Bu gezimizde hem tatili, hem de fotoğraf gezisini birleştirdik. Üstelik sualtı dalış yapanları, sualtında video ve fotoğraflarını çekerek hediye edeceğiz. 

Balıkesir’in gözde mekanları Ayvalık Şeytan Sofrası’nda gün doğumunu ve gün batımını fotoğraflayacağız, tekne turuna çıkacağız, denize gireceğiz, su altı dalış yapacağız, su altında balıkları ellerimizle besleyeceğiz ve Cunda sokaklarında fotoğraf çekeceğiz. Ayrıca fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında eğitmenlerimiz tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek. 

Daha önceki gezimiz esnasında çekilmiş video yukarıdadır.


ARAÇ KALKIŞ SAAT ve DURAKLARI:

14 Haziran  akşamı aşağıdaki saatlerde belirtilen duraklarda buluştuktan sonra, Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz.

İncirli Doğtaş Önü 23:00

Mecidiyeköy -  Meydan Mado  Önü: 23:30

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 24:00

E-5 Üzerindeki Diğer Duraklar 24:10 

Kaz Dağları Varış: 08:00


GEZİ PLANI


15 Haziran Cumartesi

Sabah Kaz Dağları'nda yapacağımız kahvaltının ( ekstra ) ardından  3 - 4 saat Kaz Dağlarının muhteşem doğasını görüp fotoğraflayacağız. Öğleden sonra Ayvalık'a doğru yola çıkacağız. Ayvalık'a vardığımızda Şeytan Sofrasına geçip birbirinden güzel gün batımı kareleri çekeceğiz. 16 Haziran Pazar

Gün doğumunu fotoğrafladıktan sonra Ayvalık merkezde kahvaltı (Ücrete Dahil) yapacağız. Daha sonra da katılımcılara serbest zaman tanıyacağız. İsteyen tekne turuna ve dalışa katılabilir, ki çoğunluk katılacaktır (Ayrıntılar aşağıda).

Saat 17.00 ‘de tekneden,  otelimize geçip 1-2 saat dinlentikten sonra  akşam yemeği için Cunda'ya geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası  Cunda sokaklarında dolaşacağız.
Sabah otel de kahvaltımızı yaptıktan sonra (Ücrete Dahil) otelden çıkışımızı yapıyoruz ve Cunda'da öğlene kadar geçireceğimiz serbest zamanın ardından  İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.


 

KAZ DAĞLARI

Biga yarımadasının en yüksek dağı olan Kazdağı ya da Kaz Dağları olarak isimlendirilen dağ silsilesi, Marmara Bölgesinin de Uludağ’dan sonra en yüksek ikinci dağıdır. Kazdağı Milli Parkı, biyolojik çeşitlilik (flora ve fauna), endemik bitki türleri, orman ve su ekosistemleri, jeolojik ve jeomorfolojik yapı, mitolojik geçmiş ve çevresindeki geleneksel yaşam tarzı ile ulusal ve uluslararası düzeyde eşsiz öneme sahiptir. Kazdağı kültürel geçmişi Bronz Çağı’na kadar giden bir birikime sahiptir. Antik Çağ’da İda adıyla anılan dağ kütlesi Yunanistan’daki Olympos Dağı’ndan sonra Yunan kültürünün en kutsal ikinci dağıdır.


AYVALIK – CUNDA

Alibey Adası ya da bilinen adıyla Cunda, idari bakımdan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Cunda’dır. Türkiye’nin Ege Denizi’nde bulunan 4. büyük adasıdır.

Alibey Adası’nın bugünkü ismi, Kurtuluş Savaşı’nda padişahın ‘Yunanlılara teslim olun’ emrine karşı gelerek silahlı mücadeleye başlayan ilk birliğin kumandanı Yarbay Ali Çetinkaya’ya ithaftır. Ada daha önce Cunda ve Moshonisia (Kokuluada) isimleriyle tanınıyordu. Piri Reis’in Kitab-ı Bahriyesi’nde bahsettiği Yund Adalarının bu bölgeye ait olduğu tahmin edilmektedir.

 

ŞEYTAN SOFRASI

Ayvalık ilçe merkezinin 8 km güneyinde bulunan, bölgeye hakim büyük kayalık tepelerin üzerindedir. Mevkiden tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası’nın manzarası gözükmektedir. Üzerinde Şeytan’ın ayak izi bulunduğuna inanılan, halkın madeni para atarak dilek dilediği eski bir lav birikintisi vardır. Sönmüş bir volkandan arda kalan lav birikintileriyle oluşmuş tepe, yuvarlak sofra biçimini andırır. Demir kafes içine alınan ayak izine benzeyen şekil turistlerin özellikle uğradığı yerlerden biridir. Ayrıca gün batımını seyretmek için, Türkiye’de en iyi manzaraya sahip yerlerden biridir.


ULAŞIM:

Ulaşım için 19 kişilik Lüks araç olan Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter kullanılacaktır. Araçta TV, Klima, Buzdolabı, Çay-Kahve Makinesi ve Wi-Fi bulunmaktadır. 


TEKNE ÜCRETİ: 

Dalış Yapacaklar İçin Su Altı Dalış Ücreti: Kişi başı 130 TL (Tekne Turu ve Öğlen yemeği (3 çeşit) dahil – Kişi başı 25-35 dakika arası su altında kalacaksınız, balıkları elinizle besleyeceksiniz. Dalıştan sonra sıcak duş ve sıcak çorba ikramı dahil. İsteyenler için su altında fotoğraf ve video çekimi yapılacak.) Dalış sırasında çekilen fotoğraflarınız hediyemiz olacak.

Dalış Yapmadan Güneşlenmek ve Yüzmek İsteyenler İçin Ücret: Kişi başı 60 TL (Tekne Turu ve Öğlen yemeği (3 çeşit) dahil – Sıcak duş ve sıcak çorba ikramı dahil.)

 

ÜCRET:

Ücret kişi başı 550  TL’dir. Bu fiyat, iki kişilik odada konaklayan tek kişi ücretidir. Tek kişilik odada kalmak isteyenlerin, ücret farkı 100 TL'dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 27 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız ve daha sonraki gezilerde kullanabileceksiniz. 

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 
Araç içi içecek ikramları (sandiviç, poğaça, meyve suyu, kola-fanta)
2 Gece Otel Konaklaması (Cuma - Cumartesi Geceleri)
Otelden ayrılacağımız sabahki kahvaltı
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm öğlen ve akşam yemekleri. (Cumartesi-Pazar)
Otelde kaldığımız sürece aldığımız içecekler.
Tekne Gezi ve Dalış ücreti
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.


Fotoğraflar: Naim Ceylan, Ömer Ünlü, Anonim

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL:

Ayvalık Uygulama Oteli NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.  

  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.