Frig-Yıldız Pozlama Fotoğraf Gezisi

Frig-Yıldız Pozlama Fotoğraf Gezisi (31 Ağustos - 01 Eylül 2019)

Frig-Yıldız Pozlama Fotoğraf Gezisi (31 Ağustos - 01 Eylül 2019)

 


UZUN POZLAMA YILDIZ FOTOĞRAFLARI İÇİN

FRİG VADİSİNE GİDİYORUZ…

Frig Vadisi – Ayazini – Bayramaliler – Demirli – Yazılıkaya (Eskişehir) Köyleri

31 Ağustos - 01 Eylül 2019

PhotoPlay olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, Frig Vadisi ve köyleri ile devam ediyoruz. Üstelik bu gezide Uzun Pozlama Yıldız Fotoğrafları çekme fırsatı bulacağız. Çekimden önce uzun pozlama yıldız fotoğraflarının nasıl çekileceğine dair bu alanda usta isim olan Sedat Buğa’dan ücretsiz seminer alma fırsatını yakalamış olacaksınız. Gezi esnasında ise fotoğrafla ilgili tüm sorularınız PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecek. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek. Ayrıca seminere katılan herkes PhotoPlay'den sertifika sahibi olacak… Ve gezimiz esnasında MCG Çakmak Marble Otel'de konaklayacağız. Daha ne olsun? :)

BU GEZİDE NELER YAPACAĞIZ?

Gezimizin kısaca özeti: 10 Ağustos Cuma gecesi yola çıkacağız. 11 Ağustos Cumartesi sabah erken saatlerde geziye başlayacağız. Afyon’un Köylerini dolaşıp fotoğraflar çekeceğiz. Bu gezimiz esnasında Afyon Frig Fotoğraf Sanatı Derneği’nden arkadaşlarda bizlerle olacak ve bizlere rehberlik yapacak. Aynı günün akşamında otele geçip bir kaç saat dinleneceğiz. Bu esnada hem akşam yemeğimizi otelde açık büfe olarak alacağız, hem de “Uzun Pozlama Yıldız Fotoğrafları”nın usta ismi Sedat Buğa, otelin konferans salonunda sizlere gece yarısı gerçekleştireceğimiz Uzun Pozlama Yıldız Fotoğrafları Çekim Etkinliği için ücretsiz seminer vererek, nasıl çekeceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacak. Ardından da akşam saat 21.00 gibi isteyen katılımcılarla otelden ayrılıp, Frig Vadisi’nde Yıldız Fotoğrafları çekmeye gideceğiz. Gece yarısından sonra otelimize dönüp dinleneceğiz.

12 Ağustos Pazar günü sabah erkenden kahvaltımızı otelde açık büfe olarak yaptıktan sonra geziye kaldığımız yerden devam edeceğiz. Eskişehir’e doğru yola çıkarak, yol üzerindeki köylerde ortalama 4 saat daha gezdikten sonra, öğlen saat 14.00 gibi İstanbul’a dönüşe geçeceğiz ve akşam saat 21.00-22.00′de İstanbul’da olacağız. Gezip, fotoğraflayacağımız yerlerle ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.


FRİG VADİSİ

Frigya, Sakarya Irmağı ile Büyük Menderes‘in yukarı çığırları arasında kalan bölgenin eski çağdaki adıdır. Bu ad,Balkanlar’dan gelip bu bölgeye yerleşen Friglerden geliyordu. Frigler önce Bitinya bölgesine yerleştiler ve M.Ö. 12. – M.Ö 7. yüzyıllar arasında Orta Anadolu’nun batısına egemen oldular. Ama yeni göç dalgası Frigleri daha iç bölgelere itti. Frigler önce Sakarya Irmağı çevresine, ardından batıda Gediz ve Büyük Menderes’in yukarı vadileri ile doğuda Kızılırmak ve Tuz Gölü yöresine yerleştiler. Friglerin bir bölümüBurdur Gölü, Erciyes Yaylası ve Yeşilırmak vadisine kadar ilerlediler. Eskiçağ yerleşmeleri Midas, Ayazini, Aslantaş, Yazılıkaya, Gordion, Pazarlı, Alişar Höyüğü, Alacahöyük ve Boğazköy’de Friglerle ilgili kalıntılar bulunmuştur. Bu eski Hitit yerleşkelerinde yaşayan Frigler, Hitit uygarlığından etkilendiler ve kendileri de güçlü bir uygarlık yarattılar. Frig sanatı, Hititlerin yanı sıra Urartu, Asur ve Eski Ege uygarlıkları sanatının da izlerini taşır. Frigler, kaya anıtları çeşitli insan ve hayvan motifleriyle bezediler. Tanrıça Kibele için yaptıkları tapınakların duvarlarını, pişmiş topraktan levhalarla süslediler.


AYAZİNİ KÖYÜ

Ayazini kasabası Frig döneminden beri halen yerleşim yeri olarak kullanılmakta olup, bölgede yapılan incelemelerde Roma ve Bizans dönemine ait kalıntılara da rastlanmaktadır. Günümüzde de yerleşim yeri olan köy Frig vadisi içinde kaldığı için bazen evin duvarına yaslanmış kaya mezarı, bazen de evlerin yanında o döneme ait kayalara oyulmuş Frig yaşam alanlarını görebilirsiniz. Buradaki görüntüler çoğunlukla tarihi dokuyla uyum içindedir.Frigler yaşam alanlarını tüf kayalıklar içine oyarak yapmışlardır, bölgenin volkanik yapısı gereği tüf kayalıklar oldukça yumuşak dokuda oldukları için kolayca oyarak yapılan yaşam alanları güzel olduğu kadar ilginç ve görülmeye değerdir.

BAYRAMALİLER KÖYÜ

Bayramaliler köyü ismini Aydın'dan gelmiş ve yörük olan Bayram Oğlu Ali'den ismini almıştır. Bayram Oğlu Ali, tek hane olarak gelmiş ve kurmuş olduğu bayramaliler köyünün bugünlere gelmesine katkıda bulunmuştur. Köyün üst tarafında bulunan kale, köye ayrı bir güzellik katar. Kalede bizanslılar tarafından üzerine yapılan yıkılmış surlar, evler, su kuyuları, mağaralar ve en önemlisi Demirli Kalesi ile yer altında gizli geçit olmasıdır. Bu gizli geçit şu an taşlarla kapalıdır. 

DEMİRLİ KÖYÜ

Demirli, Afyonkarahisar İlinin İhsaniye İlçesine bağlı küçük şirin bir köydür. Doğal ve tarihi güzellikleriyle gezip görülecek yerler arasında bir numaradır. Köyün yakınlarında Frigler zamanında yapılmış oyma taş kaleleri bulunmaktadır. Bu mağra tipi kalelerin Bizans döneminde de kullanıldığı tespit edilmiştir.

YAZILIKAYA KÖYÜ

Yazılıkaya, Eskişehir ilinin Han ilçesine bağlı bir köydür. Köy halkının tamamı Kafkas göçmenidir. Köyün kimi kaynaklara göre 1892 kimi kaynaklara göreyse 1896 yıllarında kurulduğu belirtilmektedir. Etnik köken olarak Karaçay-Malkar Türklerine mensuplardır. Köyün en önemli değeri iç içe bulunduğu Midas Anıtı’dır.


GEZİ PROGRAMI:
1. Gün – 30 Ağustos 2019 Cuma’yı Cumartesiye bağlayan gece

24.00 Bakırköy-İncirli (Eski Boyner Önü)
00:10 Cevizlibağ Otobüs Durağı

00.20 Mecidiyeköy Meydandaki Mado Önü
00.40 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

00.50 E5 üzerindeki diğer duraklar. 


2. Gün – 31 Ağustos 2019 Cumartesi
07:00 Ayazini Köyü
11:30 Bayramaliler Köyü
12:30 Öğlen Yemeği Molası (EKSTRA)
14:30 Demirli Köyü
17:45 Otele Varış (Fiyata Dahil)
19.00 Akşam Yemeği (Fiyata Dahil)

20.00 Sedat Buğa’dan Seminer – “Uzun Pozlama Yıldız Fotoğrafları Nasıl Çekilir?”

21.00 Otelden Frig Vadisi'ne Geçiş

22:00 Frig Vadisi Yıldız Pozlama Etkinliği

02.00 Otele Dönüş

3. Gün – 01 Eylül 2019 Pazar 
07:30 Otelde kahvaltı (Fiyata Dahil)
08:30  Otelden Ayrılış
09:00 Yazılıkaya Köyü (Eskişehir)
13:00 Yemek (Serbest) 
14:00 İstanbul’a Dönüş
21:00 İstanbul’a Varış


( Yukarıda kullanılan fotoğraflar Sedat Buğa ve Murat Özçelik’e aittir. İzinsiz kullanmayınız. )


Daha önceki gezilerimizde katılımcılar tarafından çekilen fotoğraflar aşağıdadır.  

 

ÜCRET:

Ücret kişi başı 600 TL’dir. İki kişilik odalar da tek kişi fiyatıdır. Odalarda tek kişi kalmak isteyenlerin, ekstra olarak tek kişilik oda farkı olan 100 TL’yi ödemesi gerekmektedir.

*Bu geziyi satın almanız halinde 15 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Kazandığınız para puanları, sonraki gezilerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   


 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
İstanbul-Afyon-İstanbul arasındaki tüm gezi programında belirtilen yerlere gidiş dönüş ulaşım. 
Araç içi meyve suyu, çay-kahve ve kek ikramları.

1 Gece Otel Konaklaması (31Ağustos Cumartesi Gecesi)
Otelde kaldığımız geceki akşam yemeği. (
31Ağustos Cumartesi  Gecesi)
Otelden ayrılacağımız sabahki otelde alacağımız açık büfe kahvaltı (01 Eylül Pazar)
Sedat Buga’dan alacağınız seminer,
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm öğlen yemekleri. (Cumartesi-Pazar)
Otelde kaldığımız sürece aldığımız içecekler.
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.


KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL:

MGC ÇAKMAK MARBLE OTEL


www.mcgcakmakmarble.com


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 10671
  • Para Puanı: 20
  • Stok Durumu: Hepsi Satıldı
  • 600.00TL
  • Gerekli puan: 400
  • Seçenekler:

Etiketler: Frig Vadisi, Frig, Yıldız Pozlama Fotoğraf Gezisi,