Gölyazı - Cumalıkızık - Misi Köyü Fotoğraf Gezisi

Gölyazı - Cumalıkızık - Misi Köyü Fotoğraf Gezisi

Gölyazı - Cumalıkızık - Misi Köyü Fotoğraf Gezisi

 


GÖLYAZI - CUMALIKIZIK - MİSİ KÖYÜ FOTOĞRAF GEZİSİ

2018 yılında 3 farklı tarihte gidiyoruz...

16 Mayıs Çarşamba


 PhotoPlay olarak bu sefer objektiflerimizi, tarihi, doğası, kültürel dokusu ile ünlü üç küçük kasabaya çeviriyoruz.

 Ayrıca fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında eğitmenlerimiz tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek. 

Gezimiz her ne kadar fotoğraf gezisi olsa da, İstanbul’un stresinden uzaklaşmak, iyot ve oksijen teneffüs etmek için sizler de bizimle bu tarih ve kültür kokan iki kıyı yerleşkesine gelip, farklı bir gün geçirebilirsiniz.

GEZİ PLANI:

Sabah erkenden İstanbul'dan ayrılıyoruz. İlk durağımız Cumalıkızık'ta kahvaltımızı yaptıktan sonra Cumalıkızık'ın tarih dolu sokaklarını fotoğraflamak üzere serbest zaman tanınacaktır. Kahvaltı dahil Cumalıkızık'ta 3 saatlik bir vakit geçireceğiz. Sonrasında Misi Köyü'ne doğru yola çıkıyoruz. Burada bulunan Fotoğraf Müzesi'ni ziyaret edip köyün rengarenk eski evleriyle dolu sokaklarını fotoğraflayacağız. 2 saatlik bir serbest zamanın ardından da Gölyazı'ya doğru hareket ediyoruz. Gölyazı'da günbatımını fotoğraflayacağımız için saat yaklaşık 21:00'e kadar serbest zaman tanınıp, hem fotoğraf çekip hem de Gölyazı'nın sıcak ve samimi insanları ile sohbet etme imkanı bulacaksınız. Günbatımı fotoğraflarını çektikten sonra İstanbul'a dönüş için yola koyuluyoruz.


ARAÇ KALKIŞ SAATLERİ ve GEZİ PLANLAMASI

Gezi sabahı aşağıdaki saatlerde belirtilen duraklarda buluştuktan sonra, Cumalıkızık'a doğru hareket ediyoruz.

İncirli Doğtaş Önü 07:00

Mecidiyeköy Meydandaki Mado Önü: 07:20

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 07:40

Anadolu Yakası E-5 Üzeri Duraklar: 07:50

Cumalıkızık'a varış: 11:00

Misi Köyü'ne hareket: 13:00

Misi Köyü'ne varış: 13:45

Gölyazı'ya hareket: 15:45

Gölyazı'ya varış: 16:15

İstanbul'a hareket: 21:00

İstanbul'a varış: 24:00

NOT: Yukarıdaki saatler trafiğin durumuna değişebilir.  


CUMALIKIZIK

Kuruluşu yaklaşık 1300’lü yıllara denk gelen Cumalıkızık, vakıf köyü olarak kurulmuş. Köyde, tarihi doku çok iyi korunmuştur ve Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örnekleri günümüze ulaşmayı başarmıştır. Bu özelliği nedeniyle çok ilgi çeken ve ziyaret edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Sık sık tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği bir de müze (Cumalıkızık Etnografya Müzesi) bulunur.  Ünlü “Cumalıkızık evleri” moloz taş, ağaç ve kerpiçten yapılır, genelde üç katlıdır. Üst katlardaki pencereler kafesli veya cumbalıdır. Ana giriş kapılarındaki kulplar ve tokmaklar dövme demirden yapılır. Evler sarı, beyaz, mavi, mor renklere boyalıdır. Evlerin arasında kaldırımsız, taş döşeli, çok dar sokaklar bulunur. Köyün camisi, caminin yanındaki Zekiye Hatun Çeşmesi ve tek kubbeli hamamı Osmanlı devrinden kalmadır. Köyde, Bizans devrinden kalma bir kilise kalıntısı da bulunur. Köyde narenciye, ceviz, kestane yetişir. Tarihi dokusu nedeniyle sık sık dizi ve film çekimlerine sahne olur. Örnek olarak Kurtuluş Savaşı’nı anlatan Kurtuluş dizisi, Osmanlı Devleti’nin kuruluşunu anlatan Kuruluş dizisi ve son olarak başrolünü Emrah İpek’in oynadığı Kınalı Kar dizisi burada çekilmiştir.


 MİSİ KÖYÜ 

Günümüzde Gümüştepe Mahallesi olarak bilinen Misi Köyü 2000 yıllık tarihe sahip olması sebebiyle, yurdumuzun önemli yerleşim birimlerinden birisidir. Hristiyanlar için büyük öneme sahip olan bu köye, M.S. 183 yılında Hristiyanların öncüleri olarak kabul edilen Alex isimli bir keşiş ve peşinden gelenler ile yerleştiği bilinmektedir. Konsül'ün toplanmasıyşla birlikte İncil tartışmalarının yapıldığı tarihi arşivlerde yazılı olarak belirtilmektedir. Günümüze kadar kalıntılatı gelmiş olan manastır civarında, o zamanlar yazılmış olan İncil'in gömülü olduğuna inanılmaktadır. Misi Köyü, Müslümanlar için de önem arz etmektedir. Bir zamanlar burada yaşadığına ve mezarının dağda olduğuna inanılan Kavacık Sultanı'nın gözyaşlarının bölgede bulunan bir çeşmeden aktığı rivayet edilir. Köyü ziyaret edenlerin dileklerinin kabul olduğuna da inanılmaktadır.

GÖLYAZI

Uluabat gölüne uzanan kum saati şeklindeki coğrafi yapısıyla ilginç bir yarım adadır. Gölyazı. M:Ö 5.yüzyıla uzana tarihi, cumhuriyet dönemi öncesi yaşayan Rumlardan kalan izleri ve yörenin geçim kaynağı olan balıkçılığın yöreye yansıyan yanlarıyla, özellikle biz fotoğrafçılar için bir açık hava stüdyosu gibidir. Ve tabi ki Gölyazı da güneşin batışını izlemek ve fotoğraflamak da ayrı bir keyiftir.  


Fotoğraflar: Orhan Turhan, Nuray Aparı, İlknur Turan Atlı, Belgin Bilir, Oğuz Girit, Yasin Sümer, Aysel Irmak, Anonim


ÜCRET:
Ücret kişi başı 120TL’dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 6 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   


ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

Araç içi içecek ikramları (kola, fanta, meyve suyu)
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri
Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri (Müze kartı olanlar almayı getirmeyi unutmasınlar)
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 11556
  • Para Puanı: 6
  • Stok Durumu: Hepsi Satıldı
  • 150.00TL
  • Gerekli puan: 120
  • Seçenekler:

Etiketler: Gölyazı, Cumalıkızık, Fotoğraf Gezisi, Misi Köyü