Nepal - Holi Festivali Fotoğraf Gezisi

Nepal - Holi Festivali Fotoğraf GezisiNEPAL - HOLİ FESTİVALİ FOTOĞRAF GEZİSİ

24 Şubat - 05 Mart 2018


Dünyanın en renkli festivali olan Holi Festivali'ni,Tapınaklar Şehri Kathmandu’da kutlamak amacıyla çok farklı Nepal gezisi düzenliyoruz.

Renk cümbüşü Nepal'de sizleri bekliyor.
Bu gezimizde Nepal insanları ile birlikte Holi Festivali'ni kutlamanın yanı sıra, yöre halkının günlük yaşamlarını, kültürlerini, tarihini, sanatını ve doğasını bir fotoğrafçının gözünden keşfedeceğiz.


1.Gün: 24 Şubat 2018 –Cumartesi

İstanbul'da havaalanında buluşup, hep birlikte çıkışişlemlerini hallettikten sonra Nepal'e yolculuğumuz başlamış oluyor.

Nepal’in tek uluslararası havalimanı olan Tribhuvan Havalimanınavardığımızda, bizleri Türkçe bilen Nepal’li rehber arkadaşımız Raj karşılayacak. Havaalanından özel araçlarla otele transfer işleminigerçekleştirip, eşyalarımızı bıraktıktan sonra, kısa bir yürüyüş ile Durbar Meydan'ına varıyoruz. Bu bölgede, turistlerin en çok ilgisini çeken BasantapurSarayı’nı, Yaşayan Tanrıça Kumari’nin evini, hippi döneminin en ünlü sokakğıolan Freak Sokağını, renkli pazarı, tapınakları ve renkler içerisindekisaduları fotoğraflayacağız. Akşam serbest zaman tanınacaktır.

Konaklama: Kathmandu - Apsara Butik Otel veya benzeri
2.Gün: 25 Şubat 2018 –Pazar

Sabah erken kalkıp kahvaltının ardından Chitwan’a gitmek için yola koyuluyoruz. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuğun ardından Chitwan’daki otelimize giriş yapıyoruz. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz. UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan Chitwan Ulusal Parkı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gezeceğimiz Ulusal Park içinde barındırdığı tek boynuzlu gergedan ve Bengal Kaplanı ile ünlüdür. Sonrasında Tharu’daki köy evlerinin arasından geçip Rapti Nehri kenarından gün batımını fotoğraflayacağız.

Konaklama: Chitwan- Maruny Sanctury lodge veya benzeri.3.Gün: 26 Şubat 2018 –Pazartesi 

Sabah erkenden otelde kahvaltımızı yapıp, Chitwan Ulusal Parkı’na doğru tekrar yola koyuluyoruz. Timsah dolu Rapti Nehrini kano ile gezip, Chitwan Ulusal Parkı’na giriş yapıyoruz. Bu kez yemyeşil vadiler içinde yaban hayvanlarını görme şansı bulacağız. Yavru filleri fotoğraflayıp, daha önce görmediğiniz türde kuşları fotoğraflama fırsatını elde edeceğiz. Öğlen yemeği için otele döndükten sonra serbest zaman tanıyoruz. Akşam üzeri otelden Fil Safari’si yapmak için ayrılıyoruz. Filin üzerinde seyahat ederken, sağa sola koşan hayvanları, geyikleri, tek boynuzlu gergedanları, kaplan cinslerini, ayıları, maymunları göreceğiz. Safarinin ardından tekrar otelimize dönüp akşam yemeğinin ardından yöresel Tharu Kültür Gösterilerini izleyeceğiz.

Konaklama: Chitwan- Maruny Sanctury lodge veya benzeri4.Gün: 27 Şubat 2018 - Salı

Nepal’in en güzel şehirlerinden biri olan Pokhara için yola koyuluyoruz. Bu yolculuğumuz yaklaşık 5-6 saat sürecek. Ancak yol üzerinde sık sık kısa molalar vererek, geçtiğimiz köylerdeki insanları ve yaşamlarını fotoğraflama fırsatımız da olacak. Öğlen yemeğimizi yolda yiyoruz. Doğayı seven fotoğrafçı dostlarımız burayı fotoğraflamaktan büyük haz duyacaklar. Yemyeşil dağların arasında inşa edilmiş dar sokaklardan ilerliyoruz. Hindistan’a doğru akan nehir kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri göreceğiz. Annapurna Dağları'nın önünden geçip. Fewa Göl’ü kıyısında konaklayacağız. Otele yerleştikten sonra yine serbest zamanımız olacak.

Konaklama: Pokhara- Hotel Barahi veya benzeri


5.Gün: 28 Şubat 2018 –Çarşamba

Sabah erken kalkıp kahvaltı öncesinde Pokhara’nın 9 km kadar kuzey batısına, bölgenin ünlü turistik merkezlerinden biri olan Sarangkot’a geçeceğiz. 1592 metre yükseklikten gün doğumunu,  dağların zirvelerini, vadileri, gölleri fotoğraflayacağız. Kahvaltının ardından Dünya Barış Stupa’sı, Gupteşor Mağarası, Devi’s Fall ve Tibet göçmen kampını gezeceğiz. Manastır hayatını, kültürünü yakından gözlemleyeceğiz.

Konaklama: Pokhara- Hotel Barahi veya benzeri


6.Gün: 01 Mart 2018 - Perşembe 

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra renklerin bayramı olan Holi Festivali’ni kutlamak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Fewa Gölü kenarında yürürken bizler de halkın coşkusuna katılıp renkli tozları atıyoruz. Bu esnada ortaya çıkan muhteşem görüntüleri fotoğraflamayı da ihmal etmiyoruz. Akşam saatlerinde dağ köylerini görmek üzere yolculuğumuz başlıyor.  Yemyeşil ormandan bize özel jeeplerle dağa tırmanıyoruz. Tabi tırmanma esnasında güzel manzaralarda, fotoğraf için kısa molalar veriyoruz. En tepedeki Eko-Köy'e ulaşıp, akşam yemeğinden sonra burada konaklıyoruz.

Konaklama: Eko-Köy


7.Gün: 02 Mart 2018 – Cuma

Sabah günün ilk ışıklarıyla uyanıp eşsiz manzarayı fotoğrafladıktan sonra, kahvaltıya geçiyoruz. Ardından öğlen saatlerine kadar yakın köyleri fotoğraflıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından ise, araç yolunun olmadığı Moğol Köyü'ne doğru yürüyüşe geçiyoruz. Yaklaşık 3 saatlik hafif bir yürüyüşle, yol üzerindeki fotoğrafik noktaları da fotoğraflayarak köye varıyoruz. Burada köyde yaşayan Nepal’lilerin gerçek günlük hayatını görme imkanımız olacak. Moğollar, köylüler, pirinç tarlalarında çalışan çiftçiler, yöresel kıyafetli insanlar, etrafta koşuşturan çocuklar, bu hiç bozulmamış doğada objektiflerimize takılacak olanlardan yalnızca birkaçı. Akşam yemeği için tekrar Ekolojik köye geçiyoruz. 

Konaklama: Eko-Köy

 

8.Gün: 03 Mart 2018 – Cumartesi

Kahvaltının arından Pokhara'dan Kathmandu’ya uçakla geçiş yapacağız. Otele yerleştikten sonra kısa bir süre serbest zamanımız olacak. Thamel sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Burada isteyenler alışveriş yapabilirler. Gezimizin ardından yorgunluğu atmak için rüyalar bahçesine gidiyoruz.

Konaklama: Kathmandu - Apsara Butik Otel veya benzeri

9.Gün: 04 Mart 2018 - Pazar

Kathmandu vadisinin etnik grubunun yerleşimi ve günlük yaşamını en yakından gözlemlemek amacıyla Newari Köyü'ne gidiyoruz. Burada Çapagaunve Bungamati köylerinde Newari mimarisini, köy evlerinin yerleşimini, binlerce yıllık Budist geleneklerini koruyan ve yaşatan köyleri, günlük yaşamlarını, kültürlerini görme fırsatı elde edeceğiz. Ardından Bhaktapur’a geçip maymunlar tapınağı ve ölü yakma yerini gördükten otele dönüp sonra serbest zaman veriyoruz. İsteyen şehrin en kalabalık sokaklarında fotoğrafa devam edebilir, isteyen dinlenebilir. 

 Konaklama: Kathmandu - Apsara Butik Otel veya benzeri

 

10.Gün: 05 Mart 2018 – Pazartesi

Uçak saatine kadar serbest zaman tanınacaktır. İsteyenler alışveriş yapabilir, isteyenler sokakları dolaşıp fotoğraf çekebilirler. Buluşma saatinin ardından Havaalanına transfer ve İstanbul’a dönüş.KAYIT: 

Öncelikle bu sayfanın en üstünde yer alan "Ön Talep Oluştur" butonunu tıklayarak açılan formu doldurmalı ve ön rezervasyon talebinde bulunmalısınız. Eğer yeterli sayıya ulaşılırsa, o zaman sizinle kesin kayıt için iletişime geçilecektir. Ön talep oluşturmak, kesin katılımcı olduğunuz anlamına gelmez. Uçak biletinizi alıp, gezi ücretini ödediğinizde kesin katılımcı sayılırsınız. 


ÜCRET:

Ücret Kişi başı 1100 Dolar'dır. (3 taksitle ödenebilecektir. Ödeme planı her ayın 15'ine kadar ödenmiş olmak şartıyla şu şekildedir: Aralık 400 dolar - Ocak 400 dolar - Şubat 300 dolar.)

Tek kişilik odada konaklama farkı 300 Dolar'dır. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 100 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Para Puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz. 


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

Genel ve fotoğrafik rehberlik,

Fotoğraf eğitimi,

9 gece konaklama,

Tüm kahvaltılar,

Lüks klimalı araçlarla ülke içi şehirler arası transfer,

Chitwan’da yapılacak olan fil safari ve kano turu gibi her türlü faaliyetler ve tüm yemekler (Kahvaltı, Öğlen ve Akşam yemekleri)

Eko-Köy’deki kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği

Pokhara'dan Katmandu'ya döneceğimiz uçak bileti, 

Sertifikalı Türkçe konuşan yerel rehber

Sertifikalı İngilizce konuşan yerel rehber (Yardımcı Rehber)

TURSAB Sigortası 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

İstanbul-Katmandu Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (Şu an kişi başı gidiş-dönüş 500 dolar civarında)

Kişisel harcamalar

Yoldaki harcamalar

Alkollü, alkolsüz içecekler

Vize ücreti 25 $ (Nepal'e vardığımızda havaalanında ödeniyor.)

Yemeklerde alacağınız içecekler

Tur programında belirtilmeyen, eğer sizlerin istediği ekstra çevre gezileri olursa onlar, 

Kathmandu ve Pokhara bölgesinde öğlen ve akşam yemekleri

Seyahat Sigortası

Müze ve milli park giriş ücretleri

Eğer istenirse gidilecek olan kültür gösterileri,
İPTAL ve İADE:

Bu gezi, kıtalar arası bir gezi olduğundan ve Nepal'deki otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar. 

Kayıt yaptırdıktan sonra OHAL nedeniyle çalıştığı kurumdan izin alamayan yada pasaport kontrol polisinden geçemeyen kişilerin de ücretleri iade edilmez. Çünkü bu gibi unsurlar kişilerin kendi sorumluluğundadır. 


GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLGİSİ:

Şu an uçak gidiş-dönüş bileti 600 Dolar civarındadır. Ancak ekonomik  biletlerde kısıtlı koltuk sayısı nedeniyle bilet fiyatlarında zamanla değişmeler olabilir. Ekonomik  biletlerde  hava yolu firmaları iade yapmıyor. 

THY, İstanbul'dan direkt uçuş yapıyor. Yaklaşık 7,5 saat sürüyor. Öncelikli tercihimiz bu olacaktır.


EK AÇIKLAMALAR:

* Seyahat en az 10, en fazla 20 kişi olarak planlanmıştır.

* Ülkenin şartlarına ve fotoğrafik olanaklara göre seyahat  programında değişikliklere gidilebilir.

* Web sitesindeki bilgiler haricinde, seyahatle  ilgili  detaylı  bilgiler  katılımcılara  daha sonra iletilecektir, lütfen bilet almadan önce  sormak  istediklerinizi  bize iletiniz.

* Ödemelerini yapan  kesin katılımcılar bu şartları kabul etmiş  sayılırlar.


FOTOĞRAFLAR: Nihat Karadağ, Derya Yazar ve Alper Kayalı'ya aittir. İzinsiz kullanılamaz. 

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

  • Gösterim: 5192
  • Para Puanı: 50
  • Stok Durumu: Ön Talep

Etiketler: Nepal, Holi Festivali, Fotoğraf Gezisi

0850 441 40 45 - Hemen Ara! 0850 441 40 45 - Soru Sor