KAPADOKYA VE TUZ GÖLÜ'NDE MODERN DANS FOTOĞRAF GEZİSİ

Kapadokya ve Tuz Gölü'nde Dans Fotoğraf Gezisi

Kapadokya ve Tuz Gölü'nde Dans Fotoğraf GezisiKAPADOKYA ve TUZ GÖLÜ'NDE DANS

FOTOĞRAF GEZİSİ

07-08 Nisan 2018


Yüzyıllar önce oyulmuş mağara evleri ve kiliseleri, bölgeye özgü volkanik kaya oluşumları ve peribacaları ile ünlü Kapadokya’ya bu yıl yeniden gidiyoruz. Üstelik bu gezimizde profesyonel iki dansçı da bize eşlik ediyor. Birbirinden güzel fotoğraflar için bu geziyi kaçırmayın...  

 Kapadokya tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için mükemmel bir çekim alanı. Bölge, dünyanın en nefes kesen ve heyecan verici benzersiz fotoğrafik olanaklarını sunuyor. Tuz Gölü ise alabildiğince uzanan bembeyaz bir manzara ile nefis kesen yansıma fotoğrafları için bizleri bekliyor. Bu birbirinden güzel mekanlara, profesyonel iki dansçı ile birlikte gidiyoruz. Yani yansıma fotoğraflarımız da, gün doğumunda balon fotoğraflarımız da ayrı bir güzel olacak. Dansçılarımız hakkındaki bilgiyi bu sayfanın en sonunda bulabilirsiniz.  


Daha önceki gezimiz esnasında çekilen videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz.PhotoPlay olarak, üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine Kapadokya’ya 5. kez fotoğraf gezisi düzenliyoruz. Üstelik fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu eğitmenleri tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

BU GEZİDE NELER YAPACAĞIZ:

06 Nisan Cuma akşamı yola çıkacağız.

07 Nisan Cumartesi sabah ilk olarak balon turuna gidiyoruz. Kapadokya'yı ve Peri Bacalarını güneş yeni yeni doğarken gökyüzünden fotoğraflayacağız. Balona binmek istemeyenleri ise, otobüs şoförümüz yüksek bir tepeden gökyüzündeki balonları fotoğraflayabilecekleri noktaya götürecek. Balon turunun ardından kahvaltımızı bir at çiftliğinde yapacağız. Atların fotoğraflarını da çektikten sonra, Peribacalarını yakından görüp fotoğraflamak üzere Göreme Açık Hava Müzesi'ne giderek gezimize devam ediyoruz. Aynı günün akşamında otele yerleşip, açık büfe akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

08 Nisan Pazar günü ise, isteyenlerle sabah gün ışımadan buluşup yeniden balonları çekmeye gideceğiz. Ama bu sefer karadan fotoğraflar olacak. Bölgeyi çok iyi bilen yerel şoför arkadaşlarımız, kendi araçlarıyla bizleri en güzel fotoğrafların çıkacağı tepelere götürecekler.

Ardından otelimize dönüp kahvaltımızı yapıp (açık büfe) otelden ayrılacağız ve Derinkuyu Yer Altı Şehri'ni, ardından da Tuz Gölü'nü ziyaret edip fotoğraflayacağız. Dansçı arkadaşlarımızın bize eşlik etmesindeki asıl amaç, yansıma fotoğraflarına dinamizm ve hareket katmak. Onun için burada çekeceğimiz fotoğraflara daha fazla özen gösterip, makine ayarlarının ne olması gerektiğinden, nasıl çekmeniz gerektiğine kadar pek çok bilgiyi PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu eğitmenleri sizinle paylaşacak.

Gece 23.00’de ise İstanbul’da olacağız. 

*Geçtiğimiz yıllarda Kapadokya’ya gittiğimizde çektiğimiz videoları "VİDEO" sekmesinden izleyebilirsiniz.GEZİ PLANI:

Aşağıda belirtilen saatlerde, otobüsümüze binerek Kapadokya’ya doğru hareket ediyoruz.

1. Gün – 06 Nisan 2018 Cuma
19.00 İncirli (Doğtaş Önü)
19.30 Mecidiyeköy Meydandaki Mado Önü
20.10 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
20.20 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler)


2. Gün – 07 Nisan 2018 Cumartesi

05:30 Kapadokya’ya varış.

06:30 Balon Turu (EKSTRA- 1 saattlik uzun tur kişi başı 150 Euro Yerine PhotoPlay Üyelerine sadece 250 TL, Katılmak isteyenler kayıt yaptırırken bunu belirtmeliler. Aksi takdirde indirimli fiyattan yararlanamazlar.) 

08:00-09:00 Kahvaltı (EKSTRA)
09:30-14:30 Göreme Açık Hava Müzesi - Göreme Panorama - Uçhisar Kalesi - Güvercinlik Vadisi - Aşk Vadisi - Paşabağ (Zelve) - Çavuşin 
14:30-15:30 Öğlen Yemeği Molası – (EKSTRA)
15:30-18:00 Devrent Vadisi - Ürgüp Çarşı - Şarap Evi Ziyareti 
18:15 Otel'e varış (Fiyata Dahil)
19.00 Akşam Yemeği (Fiyata Dahil)
21.00 Eğlence


3. Gün – 08 Nisan 2018 Pazar 
08:00 Otelde kahvaltı (Fiyata Dahil)
08:30 Otelden Ayrılış
09:30 Derinkuyu Yeraltı Şehri
10:30 Yola Çıkış
12:00 Tuz Gölü 
17:00 İstanbul'a hareket 
23:00 İstanbul'a varış. 


(Not: Balon kalkış saatleri hava durumuna göre değişebildiği için programda aksamalar olabilir. Ancak programda belirtilen her yere gideceğiz.)


 


Fotoğraflar: @dts3, @ehlikeyf02, @fotosevdiren, @gulhizarslanozturk, @hermankavak, @murat.dogan.5811,  @ruhun.penceresi

ÜCRET:
Ücret 2 kişilik odada konaklamalı kişi başı fiyat 365 TL’dir. Tek kişilik oda farkı 100 TL'dir.  

*Bu geziyi satın almanız halinde 19 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz. 

  

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 
İstanbul-Kapadokya gidiş dönüş ulaşım.
Araç içi meyve suyu, çay-kahve ve kek ikramları.
1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi Gecesi)
Otelde kaldığımız geceki açık büfe akşam yemeği. (Cumartesi)
Otelden ayrılacağımız sabahki açık büfe kahvaltı (Pazar)
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Kapadokya’ya vardığımız gün ki sabah kahvaltısı (Cumartesi)

Pazar sabah, özel araçlarla gideceğimiz karadan balon çekimi (15 TL)
Tüm öğlen yemekleri. (Cumartesi-Pazar)
Otelde kaldığımız sürece aldığımız içecekler.
Balon Turu
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.DANSÇILARIMIZ HAKKINDA: 

Serkan BOZKURT / Dansçı, Koreograf, Sanat yönetmeni 

Viyana Devlet Konservatuarı Çağdaş Dans mezunu olup; göç üzerine yazdığı-yönettiği HOFFNUNG (UMUT) adlı dans tiyatrosu projesi ile 2010 yılında Viyana' da Fidelio Gösteri Sanatları Yarışması'nda "Yılın En İyi Sanat Eseri Ödülü"nü kazanmıştır. 2011 yılında Türkiye’ ye dönen sanatçı, Arada Disiplinlerarası Sanat Festivali’ni başlatmış ve Danshane Dans Stüdyosu’nu açmıştır. Arada Festivali’ nde Sanat Yönetmeni olarak uluslararası birçok sanatçı ile deneyimlerini paylaşırken, Danshane de dans dersleri verip sosyal ve kültürel içerikli projeler yapmaktadır. 2001-2006 yılları arasında Görme Engelliler Dans grubunu kurmuş NTV tarafından yılın İsimsiz Kahramanı seçilmiştir. Şu an göçmen çocuklarla ‘Mucizeler Harikası’ ve zihinsel engelli çocuklarla ENGELSİZSİNİZ Dans Tiyatrosu projelerinin sanat yönetmenliğini ve koreograflığını yürütmektedir. www.aradafest.com www.danshane.org

Burcu Sütçü / Dansçı, Model

1988 İstanbul doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi devlet konservatuvarı Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı mezunudur. Ritmik Cimnastik, klasik bale, çağdaş dans ve Türk halk dansları üzerine profesyonel olarak çalışmaktadır. Bir yandan Hoca Paşa Kültür Merkezi'nde dansçılık yaparken, bireysel olarak da modellik çalışmalarını sürdürmektedir.

   


ÖNEMLİ DUYURU: Bu gezi, fotoğrafa gönül vermiş kişilerin pratik yaparak daha iyi fotoğraflar çekmesi amacıyla düzenlenmektedir. Bu çerçevede gezi esnasında profesyonel dansçılarımızla çektiğiniz fotoğrafları portfolyolarınızda, kendi sosyal medya hesaplarınızda ve üyesi olduğunuz fotoğraf sitelerinde izin almadan paylaşabilirsiniz. Ancak ticari amaçlı kullanımlarda, özel olarak dansçılardan yazılı izin almanız gerekmektedir. Aksi takdirde hukuki yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu geziye model olarak katılan dansçılar, çok cuzi bir ücret karşılığında bu gezide bizlere eşlik etmektedirler.


KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL:

Dinler Hotels 

Dinler Hotels-Ürgüp; Türkiye’mizin en özel bölgesi Kapadokya’nın, en merkezi ve en canlı noktası Ürgüp’te bulunan ve Ürgüp'ün İlk 5 yıldızlı Otelidir. Beş Yıldızlı hizmet kalitesini ilke edinmiş Dinler Hotels – Ürgüp, güler yüzlü çalışanları ile hem iş seyahati için burada bulunan misafirlerimizi, hem de Kapadokya’nın güzelliklerini görmeye gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyor…

http://urgup.dinler.com/

 Fotoğraflar: Oya Adıyaman, Murat Bakmaz, Suat Gök, İlkin Karacan

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 14476
  • Para Puanı: 19
  • Stok Durumu: Hepsi Satıldı
  • 365.00TL
  • Gerekli puan: 365
  • Seçenekler:

Etiketler: Kapadokya, Tuz Gölü, Fotoğraf Gezisi, DANS