Karadeniz ve Batum Fotoğraf Gezisi

Karadeniz ve Batum Fotoğraf Gezisi


DOĞU KARADENİZ VE GÜRCİSTAN-BATUM FOTOĞRAF GEZİSİ

21 Eylül - 27 Eylül  2018

6 Gece 7 Gün


Gezimiz, 1 gece Giresun, 1 gece Fırtına Vadisi, 2 gece Hopa, 1 gece Samsun konaklamalıdır...

 Sinop-Samsun-Ordu-Fatsa-Giresun-Trabzon-Maçka-Sümela Manastırı-Çamlıhemşin-Zil Kale-Kaçkar Dağları-Ayder Yaylası-Hopa-Gürcistan-Batum

 Karadeniz ve Batum’u fotoğraf karelerine sığdıramayacaksınız! PhotoPlay olarak doğanın ve yeşilliğin merkezi olan Karadeniz’e ve Batum’a gidiyoruz. Üstelik fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize ve Hopa’yı fotoğrafladıktan sonra Gürcistan sınırını geçip Batum’a gidiyoruz.

 

NOT: Pasaportu olmayanlarda Gürcistan sınırını, üzerinde TC Kimlik No yazılı Nüfus Cüzdanlarıyla geçebilirler. (Nüfus Cüzdanlarının yıpranmamış olması gerekmektedir.) 

 Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Karadeniz ve Batum Fotoğraf Gezimizden kısa bir görüntüyü yukarıda izleyebilirsiniz. 

 

GEZİ PROGRAMI

 

1. GÜN: 21 Eylül Cuma’yı 22 Eylül Cumartesi’ye bağlayan gece yola çıkıyoruz.

22.00 – İncirli – Doğtaş Önü (Ömür plaza karşısı)

22.30 – Mecidiyeköy Meydan – Mado Önü

23.00 – Kadıköy – Evlendirme Dairesi Önü

23:10 - E-5 Üzerindeki diğer duraklar 

 


2. GÜN – 22 Eylül 2018 Cumartesi: Samsun, Ordu

21 Eylül Cuma akşamı yukarıda belirtilen saatlerde otobüsümüzle hareket ettikten sonra 22 Eylül Cumartesi sabahı Samsun’a ulaşmış oluyoruz ve kahvaltımızı yapıyoruz. Samsun'da Bandırma Vapuru, Atatürk Müzesi ve Etnografya Müzesini gezdikten sonra, öğlen Bafra pidesi yemek için mola veriyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Ordu’ya doğru harekete geçiyoruz. Yol üzerinde Fatsa’da, Bolaman Kalesi’nde çay molası veriyoruz.

Ordu’ya ulaştıktan sonra Ordu Merkezi fotoğraflıyor ve geziyoruz. Buradan sonra da gün batımı için Ordu şehrini tepeden gören Boztepe mevkine teleferik ile çıkıyoruz. Burada eşsiz şehir manzarasını ve gece fotoğraflarını çektikten sonra Giresun’a geçerek kalacağımız otelimize varıp, odalarımıza yerleşiyoruz. 

 

3. GÜN – 23 Eylül 2018 – Pazar: Giresun, Trabzon

 Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılarak Giresun Kalesi’ni fotoğraflamaya gidiyoruz ve burada verdiğimiz kısa bir moladan sonra Trabzon’a geçerek, Maçka üzerinden Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Ancak Sümela Manastırı restorasyon çalışmaları nedeniyle kapalı. Bu nedenle içine giremeyeceğiz, ancak dışarıdan manastırı fotoğraflayıp, hatıra fotoğrafı çekineceğiz. Öğlen yemeğinden  sonra ise Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz serbest zamanın ardından Rize'deki Fırtına Vadisi'nde bulunan otelimize geçip dinleniyoruz.  


 


4. GÜN – 24 Eylül 2018 – Pazartesi: Rize

Sabahın erken saatlerinde uyanıp, henüz gün yeni yeni ışırken Ayder Yaylası'na gidip fotoğraflıyoruz. Ardından kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Daha sonra ise Fırtına Vadisi üzerinde sık sık mola verip, hem fotoğraf çekiyor, hem de mis gibi kokusu ve derenin şırıltısıyla doğa ile iç içe saatler geçiriyoruz. Fırtına Vadisi’nde bulunan Çamlıhemşin, Zil Kale, Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda bulunan Palovit Şelalesini fotoğraflayacağız. Öğleden sonra özel araç kiralayıp, Pokut ve Sal yaylasına gideceğiz. Ardından Hopa'daki otelimize doğru hareket ediyoruz. 

 

5. GÜN – 25 Eylül 2018 – Salı: Batum

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı Batum merkezde bulunan otelimizde alıyoruz. Ardından şehir merkeze giderek burada dolaşıyoruz daha sonra Batum da bulunan Dünya’nın en büyük Botanik Bahçesini ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesini gezdikten sonra Batum şehir merkezine geri döneceğiz, ışık ve su gösterilerinin yapılmış olduğu kent meydanını ve şehrin gece fotoğraflarını çekiyoruz. Batum’un gece fotoğraflarını çektikten sonra, odalarımıza geri dönüyoruz.  

  6. GÜN – 26 Eylül 2018 – Çarşamba: Artvin-Borçka-Karagöl

 Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Karagöl’e gidiyoruz. Doğa ile baş başa zaman geçirip, eşsiz fotoğraflar çektikten sonra Borçka merkeze geçerek, yemek molası veriyoruz. Bir kaç saat Borçka’yı dolaştıktan sonra, önce Trabzon'a gidip Ganita'da çay-kahve ve yemek molası vereceğiz. Serbest zamanın ardından Samsun'daki otelimizde konaklıyoruz. 

 

7. GÜN: 27 Eylül 2018 – Perşembe: Sinop – Yörük Köyü

Sabah günün ilk ışıklarıyla yola çıkıp Sinop’a gideceğiz. Burada Sinop kalesi içerisinde bulunan cezaevini gezeceğiz. Öğlen saatlerinde ise Safranbolu'ya çok yakın konumda olan Yörük Köyü'ne doğru doğru yola çıkacağız. Yemek molasından sonra da İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 23.00 civarı olacak. 

 ULAŞIM:

Ulaşım için 19 kişilik Lüks araç olan Mercedes Sprinter ve Volkswagen Crafter kullanılacaktır. Araçta TV, Klima, Buzdolabı, Çay-Kahve Makinesi ve Wi-Fi bulunmaktadır.   


ÜCRET:

Ücret kişi başı 1.150  TL’dir. İki kişilik odalar da tek kişi fiyatıdır. Odalarda tek kişi kalmak isteyenlerin, ekstra olarak tek kişilik oda farkı olan 250 TL’yi ödemesi gerekmektedir.

*Bu geziyi satın almanız halinde 57 TL PARA PUAN kazanacaksınız. Kazandığınız Para Puanları diğer gezi ve kurslarda kullanabilirsiniz. 

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   

 ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

Programda geçen bütün ulaşımlar ve tüm çevre gezileri

Araç İkramları – kek – meyve suyu – kola – fanta vs…

Otellerde konaklama – 6 gece

Tüm Sabah Kahvaltıları – 7 kahvaltı

Pokut Yaylası'na giderken değiştirilecek aracın kirası,

Zorunlu Seyahat Sigortası

Otopark ücretleri,

Milli Parklara giriş ücretleri,

Gezi sırasında Nihat Karadağ’ın fotoğraf danışmanlığı hizmetleri, fotoğraf eğitimi ve değerlendirmeler.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğle ve Akşam Yemekleri ile içecekler

Kişisel harcamalar

Yukarıda belirtilmeyen hizmetler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze kartı olanlar yanlarına alabilirler)

Gürcistan Sınır Kapısı’ndan geçerken ödenecek yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.


KONAKLAYACAĞIMIZ OTELLER:

Tüm gün gezip, akşam sadece uyumak için otele gideceğimizden ekonomik oteller ayarlanmıştır.

Giresun: Serenti Otel       http://serenti.com.tr/SerentiOtel/

Fırtına Vadisi: Pordanis Otel     

Hopa: Hopa Öğretmenevi

Samsun: Samsun Kuloğlu Otel   http://otelsamsun.com/

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

  • Gösterim: 9423
  • Para Puanı: 57
  • Stok Durumu: 7
  • 1,350.00TL
  • Gerekli puan: 1150
  • Seçenekler:

Etiketler: Karadeniz, Batum, Fotoğraf Gezisi

0850 441 40 45 - Hemen Ara! 0850 441 40 45 - Soru Sor