Konya Şeb-i Arus Kelebekler Vadisi Sille Fotoğraf Gezisi

Konya Şeb-i Arus - Sille - Kelebekler Vadisi Fotoğraf Gezisi

Yeni Konya Şeb-i Arus - Sille - Kelebekler Vadisi Fotoğraf Gezisi

KONYA ŞEB-İ ARUS - KELEBEKLER VADİSİ - SİLLE
FOTOĞRAF GEZİSİ15-16-17 Aralık 2017

PhotoPlay olarak şehir dışı gezilerimizde bu kez objektiflerimizi Konya'ya çeviriyoruz. Her yıl 17 Aralık haftasına denk gelen tarihlerde düzenlenen ve Mevlana'nın sevgiliye kavuştuğu gün olarak kabul ettiği "Düğün gecesi" törenlerini, Şeb-i Arus'u fotoğraflayacağız.

Üstelik bu gezimiz esnasında, Avrupa'nın en büyük, Türkiye'nin ise tek olan Tropikal Kelebek Vadisi'ni de fotoğraflayacağız. Burada 15 türden fazla, 1.000'in üzerinde kelebeği görüp, fotoğraflama imkanı yakalayabileceksiniz.

Ayrıca eski bir Rum Köyü olan Sille'yi ziyaret edip fotoğraflayacağız.  


GEZİ PLANI:

1.Gün / 15 Aralık 2017 Cuma

İSTANBUL'DAN KONYA'YA HAREKET

Aşağıda belirtilen saatlerde, otobüsümüze binerek Konya’ya doğru hareket ediyoruz.

Hareket saatleri:

21.00 Bakırköy-İncirli (Eski Boyner Önü)

21.30 Mecidiyeköy Mado Önü

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22.15 E-5 Üzerindeki diğer duraklar


2. Gün / 16 Aralık 2017 Cumartesi

MEVLANA-ALAADDİN CAMİ-İNCE MİNARELİ CAMİ-ŞEB-İ ARUS

Sabah saatlerinde Konya bölgesine ulaşarak opsiyonel olarak hazırlamış olduğumuz, mükemmel bir açık büfe kahvaltı bizleri bekliyor. (Ekstra:25 TL) Kahvaltımızı yaparken kısa süreli bir dinlenme sonrası seminer salonunda siz değerli misafirlerimiz için rehberlerimiz tarafından Mevlevilik ve Şeb-i Arus ile ilgili olarak özel bir sunum yapılacaktır. Sonrasında ise Konya içerisindeki turumuza başlıyoruz.

Sırasıyla; Mevlana Hazretleri, Alaaddin Cami, Alaaddin Tepesi, İnce Minareli Cami ve Medresesini gezerek Meram bağları yolu üzerinde bulunan restoranımızda alacağımız öğle yemeği sonrası, Meram Bağları ve Tavus Dede Türbesi gezilerimize istinaden Konya içerisinde serbest zaman tanıyarak 16.00 sularında otelimize geçiş yapıyoruz.

Dileyenler akşam katılacağımız Şeb-i Arus gösterisine kadar dinlenebilirler. Otelde alacağımız akşam yemeğimiz sonrasında ise belirlenen saatte toplanarak yaklaşık Şeb-i Arus Törenlerinin yapıldığı Mevlana Kültür Merkezine gidiyoruz. Rehberimiz tören biletlerinizi dağıtıyor ve salona giriş yaparak yaklaşık 2,5 - 3 saat sürecek olan Şeb-i Arus Törenlerine katılıyoruz. Tören sonrası otelimize gelerek konaklama imkânı buluyoruz. 


3.Gün / 17 Aralık 2017 Pazar 

TROPİKAL KELEBEKLER VADİSİ - SİLLE 

Sabahın erken saatlerinde otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, ilk olarak Tropikal Kelebekler Vadisi ile fotoğraf gezimize başlıyoruz. 15 türden fazla, binin üzerinde kelebek, uçuş alanı olarak tasarlanan bu özel bahçe Avrupa’nın en büyük tropikal kelebek bahçesi unvanına sahip ve ülkemizin de tek kelebek bahçesidir. 

7 bin 600 metrekare büyüklüğündeki vadinin yaklaşık olarak bin 600 metrekaresi kelebek uçuş alanı. Bunun dışında bölgede 80 türden fazla binlerce bitki türü yer alıyor. Böcek müzesiyle de ülkemizdeki böcekler tanıtılıyor. Vadinin bulunduğu yer oldukça büyük bir alana sahip. İçerisinde müzeler ve gezi parkurları yer alıyor. Kelebeklerin uçuş alanı içerisinden geçtiğinizde kendinizi masal diyarında hissedebilirsiniz. Etraf oldukça yeşil ve tropikal bitkilerin de bulunduğunuz atmosfere kazandırdığı bir farklılık var. Kendinizi tropikal iklimin hat safhada yaşandığı Amazon ormanında hissedebilirsiniz. 


Kelebekler vadisinde geçirdiğimiz 2 saatin ardından eski bir Rum kasabası olan Sille ile fotoğraf gezimize devam ediyoruz. Burada tarihi köprü, kiliseler ve taş mimari yapıları görüp fotoğraflıyoruz. 

Aynı zamanda gezimiz esnasında Türkiye'deki fotoğraf sanatının gelişmesine önemli katkıları olan Sille Sanat Sarayı'nı da ziyaret edeceğiz. 

Sonrasında ise İstanbul'a doğru dönüşe geçiyoruz. 


Tropikal Kelebekler Vadisi'nde göreceğiniz kelebeklerden bazıları aşağıda...


ÜCRET:

Ücret kişi başı 390 TL’dir. Bu fiyat, iki kişilik odada konaklayan tek kişi ücretidir. Tek kişilik odada kalmak isteyenlerin, ücret farkı 100 TL'dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde  18 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

 

Ücrete Dahil Olanlar: 

İstanbul-Konya gidiş dönüş ulaşım.

Araç içi meyve suyu, çay-kahve ve kek ikramları.

1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi Gecesi)

Otelde kaldığımız geceki açık büfe akşam yemeği. (Cumartesi)

Otelden ayrılacağımız sabahki açık büfe kahvaltı (Pazar)

Şeb-i Arus Tören Bileti

Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.

Rehberlik Hizmetleri.

Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayanlar:

Kelebekler Vadisi'ne giriş (10 TL)

Müze ve ören yeri girişleri (Müze kartınızı yanınızda bulundurunuz)

İlk günkü kahvaltı

Tüm öğlen yemekleri. (Cumartesi-Pazar)

Otelde kaldığımız sürece aldığınız içecekler.

Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.


 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.


KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL

Özpark Hotel

http://www.ozparkhotel.com.tr/index.html


Fotoğraflar: sebiarus.gov.tr - Güzin Karaarslan

Rezervasyon İçin: 

1- Aşağıdaki araç planından koltuk numaranızı belirleyerek, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanından koltuk numaranızı işaretleyiniz;

2- Otobüse bineceğiniz durağı seçiniz.

3-  Ardından "Kayıt Ol" butonuna basınız.

4-  İşlemi tamamlamak için açılan penceredeki yönergeleri takip ediniz. 

* Dilerseniz gezi ücretini kredi kartınızla 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

 

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.

 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

*Bu gezi PhotoPlay çözüm ortağı Anka Travel tarafından, gerçekleştirilmektedir.

**TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi

  • Gösterim: 1437
  • Para Puanı: 18
  • Stok Durumu: 39
  • 390.00TL
  • Gerekli puan: 350
  • Seçenekler:

Etiketler: Konya, Şeb-i Arus, Kelebekler Vadisi, Sille, Fotoğraf Gezisi