EN EKONOMİK KÜBA FOTOĞRAF GEZİSİ

Küba Fotoğraf Gezisi

Küba Fotoğraf Gezisi

EN EKONOMİK KÜBA FOTOĞRAF TURU

Sadece 990 Euro


(Gezimiz 9 günlük Kurban Bayramı tatili olan 18 - 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir.)


Yoğun istek üzerine dördüncüsünü düzenliyoruz...

Küba'yı doğal yapısı bozulmadan yaşamak ve fotoğraflamak için bu fırsatı kaçırmayın... 
 
Üstelik Türkiye'den Küba'ya bugüne kadar yapılmış en ekonomik Küba fotoğraf turunu da biz düzenliyoruz.Amerikan Fotoğraf Kulüplerinin 5.000 dolara düzenledikleri rotaları bizimle ücretsiz gezeceksiniz. Bu fiyata bu tarzda bir fotoğraf turu bulmanız imkansız. Üstelik gizli-saklı para istekleri yok. Örneğin sizi puroların yapıldığı Vinales kasabasına götürmek için ekstra para istemiyoruz. Sayısız kez Küba'ya gitmiş olan, fotoğrafçı rehberlerimizle nokta atışları yaparak, en iyi fotoğrafların peşinden koşacağız. Gezimiz esnasında Küba'nın büyük bir bölümünü katetmiş olacağız. Tam 1400 km yol katedeceğiz... Fotoğraf ağırlıklı bir tur olacağı için, hiç bir Küba turunda elde edemeyeceğiniz, fotoğraflar çekme fırsatı yakalayacaksınız. 


Ayrıca, turistlerin olmadığı sokaklarda fotoğraf çekeceğimiz için, kapısından çıktığımızda gerçek Küba'yı bulacağımız, devlet onaylı butik pansiyonlarda (CASA) kalacağız. (Her odada wc-banyo-klima vardır.) 


Biz fotoğrafçıyız. Onun için asıl fotoğraf çekeceğimiz semtlerde, Kübalı doktorların evlerinde (CASA) konaklamamız daha mantıklı. Yani şehir merkezinden uzaktaki otellerde kalacağımıza, kapıdan çıkar çıkmaz fotoğrafın önümüzde olacağı butik pansiyonlarda kalmak daha iyi. İkide bir taksi tutup, şehir merkezine gitmek için 20-30 CUC (Euro) para harcamanız gerekmeyecek. (1 günlük gidiş-dönüş neredeyse 50-60 CUC tutuyor.) Üstelik yorulduğunuzda, dinlenmek istediğinizde, çok kolay bir şekilde pansiyona dönüp dinlenebileceksiniz. Dinlenmenin ardından tekrar fotoğrafa çıkabilirsiniz. Bu arada hemen belirtelim, ev dediysek gözünüz korkmasın :)  CASA ismi verilen, devlet denetiminde olan, içerisinde klima-WC-banyo bulunan ve kesinlikle temizlik konusunda endişe duymayacağınız butik pansiyonlar bunlar.   


Gezi ücretini de dilerseniz 10 aya varan taksitle ödeyebileceksiniz. Daha ne olsun :)   KÜBA FOTOĞRAF GEZİSİ PROGRAMI:


1. Gün: 18 Ağustos 2018 - Cumartesi

Atatürk Havalimanı'nda Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece buluşup, Küba'ya doğru yola çıkıyoruz. Uzun bir hava yolculuğundan sonra  (13-17 saat arası) Cumartesi öğlen saatlerinde Havana’ya varıyoruz. Pansiyonumuza varıp, eşyalarımızı yerleştiriyoruz. 1-2 saatlik dinlenmenin ardından, hafif bir yürüyüş yapmak üzere kordonboyu Malecon'a gidiyoruz. Burada günbatımı fotoğrafları çektikten sonra, meşhur Prado caddesinde yürüyüş yapıyoruz.  Akşam yemeğinden sonra da eski Havana'nın en ünlü sokağı Obispo'da barlar sokağında yürüyüş. 


2. Gün: 19 Ağustos 2018 - Pazar

Sabah erken saatlerde tropikal meyveleri de içerisinde barındıran kahvaltımızı yapıp, ardından açık hava müzesi olan, eski Havana sokaklarında fotoğraf yürüyüşüne çıkacağız. Bol bol fotoğraf çekiyoruz .Tüm gün Havana sokaklarında olacağız. 

Eski sokaklardan sırayla en meşhur meydanlara yürüyüş: Havana Katedrali, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco ve  Plaza Vieja'da lokal bira imalathanesinde canlı müzikli mola. Havana'nın  en iyi kahvehanesinde meşhur Küba kahvelerini içebilirsiniz. Daha sonra meyve-sebze halinde alışveriş ve fotograflama, eski Parlamento binası Capitolio yanından ,meşhur Obispo sokağına giriş. Ernest Hemingway’in yaptığı gibi :daiquiriyi Floridita barda, mojitonuzu La Bodeguita 'da alabilirsiniz.  Obispo  sokağında  canlı  Küba müziği barlarını dolaşıyoruz. 


3. Gün: 20 Ağustos 2018 - Pazartesi

Klimalı ve lüks tur otobüsümüzle Havana'nın batısındaki doğa harikası ve dünyaca meşhur Küba puro tütünü tarlalarının olduğu bölge olan Vinales'e  geçiyoruz. Buradaki en iyi puro tütünü plantasyonunu ziyaret edip, hem tütünün tüm yetiştirilme aşamalarını, hem de tütün kurutma evini ve  puro yapımını fotoğraflıyoruz. Ardından gün batımında, tepeden Vinales vadisini seyredip fotoğraflıyoruz. Akşam yemeğini konaklayacağımız evlere 50 metre uzaklıktaki restoranda alıyoruz. Yemekten sonra isteyenlerle lokal dans ve eğlence mekanı olan Casa de la Musica'ya geçeceğiz. Kalmak isteyenler burada geç saatlere kadar eğlenceye devam edebilirler. 


4. Gün: 21 Ağustos 2018 - Salı

Kahvaltı sonrası dünyanın en büyük kaya resmi olan La Muraille'ı görmeye gidiyoruz. Sonra yine muhteşem doğa manzaralı yollardayız. UNESCO dünya mirası listesinde olan Cienfuegos'a gidiyoruz. Cienfuegos'da, Prado Promenade, Central Park, Antik Tiyatro binası gezisi yapacağız. Sonra da oradan 1.5 saat uzaktaki yine UNESCO dünya mirası listesinde olan müze şehir Trinidad'a geçiyoruz. Akşam üstü eski taş sokaklarda kasaba halkını ve çevreyi fotoğraflama yürüyüşü yapacağız. Akşam yemeğinden sonra yine isteyenlerle, dans gecesine katılacağız. Burada 2 gece merkezde, 200 yıllık antika möbleli kolonial evlerde konaklama yapacağız.


5. Gün: 22 Ağustos 2018 - Çarşamba

Sabah evin avlu bahçesinde organik-tropik kahvaltı.

Grup turu olarak otobüsle çevredeki şeker kamışı tarlalarını, köle kulesini ve plantasyon evini gezeceğiz. Burada köylülerden alışveriş imkanımız da olacak. Ardından da arzu edenlerle Karayip denizinde yüzmeye gideceğiz. İsteyenler  kasaba sokaklarında fotoğrafa devam edip, müze ziyaretleri yapabilirler. İsteyenler at veya tren turu alabilirler. 

Akşam ise serbest zaman: Meydanda danslı, müzikli mekanlara gezinti. Buraya özgü Ballı Rom Kokteyli olan Canchanchara'yı tadabilirsiniz. 


6. Gün: 23 Ağustos 2018 - Perşembe

Merkezdeki pansiyonumuzdan isteyenler sabah gün doğmadan kasaba meydanını ve sokaklarını fotoğraflayabilirler. 

Kahvaltıdan sonra yine  yola çıkış. Yolda Santa Clara'da Che'nin mezarına, müzeye ve özgürlük trenine ziyaret. Ardından Havana'ya dönüş yolculuğu. (500 km).

Gün batımına yetişebilirsek Morro Kalesi'nden Havana'yı yukarıdan fotoğraflama imkanımız da olacak. 

Akşam serbest zaman: Arzu edenler Bueno Vista 2. jenerasyon gurubunu dinlemeye gidebilirler.


7. Gün: 24 Ağustos 2018 - Cuma

Serbest gün. San Jose Sanatçılar pazarında hediyelik eşya alışverişi yapacağız. İsteyen müze, galeri gezebilir, kafelerde dinlenebilir veya fotoğrafa devam edebilir. İsteyenler Havana Club'tan Puro ve Rom alabilir. Ayrıca üstü açık antika Amerikan arabalarıyla  extra şehir turu yapılabilir. Son kez Cuba müziği ve mutfagının keyfini çıkaracağız.


8. Gün: 25 Ağustos 2018 - Cumartesi

Kahvaltı sonrası, öğlen saatlerinde havaalanına transfer.


9. Gün: 26 Ağustos 2018 - Pazar

İstanbul'a varış. TARİH:

Gezimiz 9 günlük Kurban Bayramı tatili olan 17 - 25 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 


KAYIT: 

Öncelikle bu sayfanın en üstünde yer alan "Ön Talep Oluştur" butonunu tıklayarak açılan formu doldurmalı ve ön rezervasyon talebinde bulunmalısınız. Eğer yeterli sayıya ulaşılırsa, o zaman sizinle kesin kayıt için iletişime geçilecektir. Ön talep oluşturmak, kesin katılımcı olduğunuz anlamına gelmez. Uçak biletinizi alıp, gezi ücretini ödediğinizde kesin katılımcı sayılırsınız. 


ÜCRET: 

Gezi ücreti kişi başı 990 EURO'dur. Ayrıca herkes kendi uçak biletini alacaktır. 

Uçak biletinizi aldıktan sonra, gezi ücretini dilerseniz 10 eşit taksitle ödeyebileceksiniz. Taksitlerin, Temmuz 2018'e kadar bitmiş olması gerekmektedir.  

(Tüm seyahat boyunca tek kişilik oda farkı 300 Euro'dur.)

*Bu geziyi satın almanız halinde 100 TL PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı bundan sonraki kurs yada gezi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

* Genel ve fotoğrafik rehberlik

* Butik pansiyonlarda 2 kişilik odalarda 7 gece konaklama (sabah kahvaltısı dahil)

* Havaalanı-pansiyon arası gidiş-dönüş transferleri

* Özel  otobüsle şehirlerarası transfer

* Fotoğraf eğitimi ve danışmanlık hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

* Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (700 euro civarında)

* Kişisel harcamalar,

* Öğle ve akşam yemekleri, (Öğün başına ortalama 3 ile 10 euro)

* Alkollü, alkolsüz içecekler

* Ücretli müzeler, evler, ören yerleri, plajlar (Bu yerlere isteyenler girecektir. Toplam ortalama 20 euro)

* Şahsi geziler,

* Gece gidilecek kulüpler, konserler, gösteriler

* Yurtdışı çıkış harcı (15TL)

* Seyahat sigortası

* Bahşişler (Şoföre, yerel rehberlere, kaldığımız butik pansiyon çalışanlarına ve grupça gidilen yerlerdeki müzisyenlerle garsonlara verilmek üzere kişi başı 40 Euro bahşiş toplanacaktır. Katılım zorunludur.) 

* Küba Vizesi (50 dolar. Pasaport ve uçak biletiniz, vize almanız için yeterli. Başka belge istenmiyor. Vize almanız konusunda yardımcı oluyoruz.)İPTAL ve İADE:

Bu gezi, kıtalar arası bir gezi olduğundan ve Küba'daki otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar. 

Kayıt yaptırdıktan sonra OHAL nedeniyle çalıştığı kurumdan izin alamayan yada pasaport kontrol polisinden geçemeyen kişilerin de ücretleri iade edilmez. Çünkü bu gibi unsurlar kişilerin kendi sorumluluğundadır. 


GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLGİSİ:


Uçağımız yukarıda ayrıntıları belirtilen uçaktır. 

Şu an uçak gidiş-dönüş bileti 700 Euro civarındadır. Ancak ekonomik  biletlerde kısıtlı koltuk sayısı nedeniyle bilet fiyatlarında zamanla değişmeler olabilir. Ekonomik  biletlerde  hava yolu firmaları iade yapmıyor. 

THY, İstanbul'dan direkt uçuş yapıyor. Yaklaşık 13 saat sürüyor.  

* Başka acentadan  farklı uçağa, farklı tarihlere bilet alanlar Küba'da guruba  kendi imkanlarıyla katılırlar, ayrı bir hava alanı transferi yapılmayacaktır.


EK AÇIKLAMALAR:

* Seyahat 20 kişi olarak planlanmıştır.

* Ülkenin (Küba) şartlarına ve fotoğrafik olanaklara göre seyahat  programında değişikliklere gidilebilir.

* Web sitesindeki bilgiler haricinde, seyahatle  ilgili  detaylı  bilgiler  katılımcılara  daha sonra iletilecektir, lütfen bilet almadan önce  sormak  istediklerinizi  bize iletiniz.

* Ödemelerini yapan  kesin katılımcılar bu şartları kabul etmiş  sayılırlar.

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

*Bu gezi PhotoPlay çözüm ortağı Anka Travel tarafından, gerçekleştirilmektedir.

**TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi

  • Gösterim: 17221
  • Para Puanı: 100
  • Stok Durumu: 18

Etiketler: Küba, Fotoğraf, Gezisi