EN EKONOMİK KÜBA FOTOĞRAF GEZİSİ

Küba Fotoğraf Gezisi

Küba Fotoğraf Gezisi

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Web sitemizin ödeme sistemi 256 BİT RAPİD SSL Sertifikası ile korunmaktadır. 

EN EKONOMİK KÜBA FOTOĞRAF TURU

Sadece 990 Euro


(Gezimiz 9 günlük Kurban Bayramı tatili olan 18 - 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir.)


Yoğun istek üzerine dördüncüsünü düzenliyoruz...

Küba'yı doğal yapısı bozulmadan yaşamak ve fotoğraflamak için bu fırsatı kaçırmayın... 
 
Üstelik Türkiye'den Küba'ya bugüne kadar yapılmış en ekonomik Küba fotoğraf turunu da biz düzenliyoruz.Amerikan Fotoğraf Kulüplerinin 5.000 dolara düzenledikleri rotaları bizimle ücretsiz gezeceksiniz. Bu fiyata bu tarzda bir fotoğraf turu bulmanız imkansız. Üstelik gizli-saklı para istekleri yok. Örneğin sizi puroların yapıldığı Vinales kasabasına götürmek için ekstra para istemiyoruz. Sayısız kez Küba'ya gitmiş olan, fotoğrafçı rehberlerimizle nokta atışları yaparak, en iyi fotoğrafların peşinden koşacağız. Gezimiz esnasında Küba'nın büyük bir bölümünü katetmiş olacağız. Tam 1400 km yol katedeceğiz... Fotoğraf ağırlıklı bir tur olacağı için, hiç bir Küba turunda elde edemeyeceğiniz, fotoğraflar çekme fırsatı yakalayacaksınız. 


Ayrıca, turistlerin olmadığı sokaklarda fotoğraf çekeceğimiz için, kapısından çıktığımızda gerçek Küba'yı bulacağımız, devlet onaylı butik pansiyonlarda (CASA) kalacağız. (Her odada wc-banyo-klima vardır.) 


Biz fotoğrafçıyız. Onun için asıl fotoğraf çekeceğimiz semtlerde, Kübalı doktorların evlerinde (CASA) konaklamamız daha mantıklı. Yani şehir merkezinden uzaktaki otellerde kalacağımıza, kapıdan çıkar çıkmaz fotoğrafın önümüzde olacağı butik pansiyonlarda kalmak daha iyi. İkide bir taksi tutup, şehir merkezine gitmek için 20-30 CUC (Euro) para harcamanız gerekmeyecek. (1 günlük gidiş-dönüş neredeyse 50-60 CUC tutuyor.) Üstelik yorulduğunuzda, dinlenmek istediğinizde, çok kolay bir şekilde pansiyona dönüp dinlenebileceksiniz. Dinlenmenin ardından tekrar fotoğrafa çıkabilirsiniz. Bu arada hemen belirtelim, ev dediysek gözünüz korkmasın :)  CASA ismi verilen, devlet denetiminde olan, içerisinde klima-WC-banyo bulunan ve kesinlikle temizlik konusunda endişe duymayacağınız butik pansiyonlar bunlar.   


Gezi ücretini de dilerseniz 10 aya varan taksitle ödeyebileceksiniz. Daha ne olsun :)   KÜBA FOTOĞRAF GEZİSİ PROGRAMI:


1. Gün: 18 Ağustos 2018 - Cumartesi

Atatürk Havalimanı'nda Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece buluşup, Küba'ya doğru yola çıkıyoruz. Uzun bir hava yolculuğundan sonra  (13-17 saat arası) Cumartesi öğlen saatlerinde Havana’ya varıyoruz. Pansiyonumuza varıp, eşyalarımızı yerleştiriyoruz. 1-2 saatlik dinlenmenin ardından, hafif bir yürüyüş yapmak üzere kordonboyu Malecon'a gidiyoruz. Burada günbatımı fotoğrafları çektikten sonra, meşhur Prado caddesinde yürüyüş yapıyoruz.  Akşam yemeğinden sonra da eski Havana'nın en ünlü sokağı Obispo'da barlar sokağında yürüyüş. 


2. Gün: 19 Ağustos 2018 - Pazar

Sabah erken saatlerde tropikal meyveleri de içerisinde barındıran kahvaltımızı yapıp, ardından açık hava müzesi olan, eski Havana sokaklarında fotoğraf yürüyüşüne çıkacağız. Bol bol fotoğraf çekiyoruz .Tüm gün Havana sokaklarında olacağız. 

Eski sokaklardan sırayla en meşhur meydanlara yürüyüş: Havana Katedrali, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco ve  Plaza Vieja'da lokal bira imalathanesinde canlı müzikli mola. Havana'nın  en iyi kahvehanesinde meşhur Küba kahvelerini içebilirsiniz. Daha sonra meyve-sebze halinde alışveriş ve fotograflama, eski Parlamento binası Capitolio yanından ,meşhur Obispo sokağına giriş. Ernest Hemingway’in yaptığı gibi :daiquiriyi Floridita barda, mojitonuzu La Bodeguita 'da alabilirsiniz.  Obispo  sokağında  canlı  Küba müziği barlarını dolaşıyoruz. 


3. Gün: 20 Ağustos 2018 - Pazartesi

Klimalı ve lüks tur otobüsümüzle Havana'nın batısındaki doğa harikası ve dünyaca meşhur Küba puro tütünü tarlalarının olduğu bölge olan Vinales'e  geçiyoruz. Buradaki en iyi puro tütünü plantasyonunu ziyaret edip, hem tütünün tüm yetiştirilme aşamalarını, hem de tütün kurutma evini ve  puro yapımını fotoğraflıyoruz. Ardından gün batımında, tepeden Vinales vadisini seyredip fotoğraflıyoruz. Akşam yemeğini konaklayacağımız evlere 50 metre uzaklıktaki restoranda alıyoruz. Yemekten sonra isteyenlerle lokal dans ve eğlence mekanı olan Casa de la Musica'ya geçeceğiz. Kalmak isteyenler burada geç saatlere kadar eğlenceye devam edebilirler. 


4. Gün: 21 Ağustos 2018 - Salı

Kahvaltı sonrası dünyanın en büyük kaya resmi olan La Muraille'ı görmeye gidiyoruz. Sonra yine muhteşem doğa manzaralı yollardayız. UNESCO dünya mirası listesinde olan Cienfuegos'a gidiyoruz. Cienfuegos'da, Prado Promenade, Central Park, Antik Tiyatro binası gezisi yapacağız. Sonra da oradan 1.5 saat uzaktaki yine UNESCO dünya mirası listesinde olan müze şehir Trinidad'a geçiyoruz. Akşam üstü eski taş sokaklarda kasaba halkını ve çevreyi fotoğraflama yürüyüşü yapacağız. Akşam yemeğinden sonra yine isteyenlerle, dans gecesine katılacağız. Burada 2 gece merkezde, 200 yıllık antika möbleli kolonial evlerde konaklama yapacağız.


5. Gün: 22 Ağustos 2018 - Çarşamba

Sabah evin avlu bahçesinde organik-tropik kahvaltı.

Grup turu olarak otobüsle çevredeki şeker kamışı tarlalarını, köle kulesini ve plantasyon evini gezeceğiz. Burada köylülerden alışveriş imkanımız da olacak. Ardından da arzu edenlerle Karayip denizinde yüzmeye gideceğiz. İsteyenler  kasaba sokaklarında fotoğrafa devam edip, müze ziyaretleri yapabilirler. İsteyenler at veya tren turu alabilirler. 

Akşam ise serbest zaman: Meydanda danslı, müzikli mekanlara gezinti. Buraya özgü Ballı Rom Kokteyli olan Canchanchara'yı tadabilirsiniz. 


6. Gün: 23 Ağustos 2018 - Perşembe

Merkezdeki pansiyonumuzdan isteyenler sabah gün doğmadan kasaba meydanını ve sokaklarını fotoğraflayabilirler. 

Kahvaltıdan sonra yine  yola çıkış. Yolda Santa Clara'da Che'nin mezarına, müzeye ve özgürlük trenine ziyaret. Ardından Havana'ya dönüş yolculuğu. (500 km).

Gün batımına yetişebilirsek Morro Kalesi'nden Havana'yı yukarıdan fotoğraflama imkanımız da olacak. 

Akşam serbest zaman: Arzu edenler Bueno Vista 2. jenerasyon gurubunu dinlemeye gidebilirler.


7. Gün: 24 Ağustos 2018 - Cuma

Serbest gün. San Jose Sanatçılar pazarında hediyelik eşya alışverişi yapacağız. İsteyen müze, galeri gezebilir, kafelerde dinlenebilir veya fotoğrafa devam edebilir. İsteyenler Havana Club'tan Puro ve Rom alabilir. Ayrıca üstü açık antika Amerikan arabalarıyla  extra şehir turu yapılabilir. Son kez Cuba müziği ve mutfagının keyfini çıkaracağız.


8. Gün: 25 Ağustos 2018 - Cumartesi

Kahvaltı sonrası, öğlen saatlerinde havaalanına transfer.


9. Gün: 26 Ağustos 2018 - Pazar

İstanbul'a varış. TARİH:

Gezimiz 9 günlük Kurban Bayramı tatili olan 18 - 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 


KAYIT: 

Kesin kesin olarak gerçekleşecektir. Sınırlı sayıda yerimiz kalmıştır.  Kayıt için öncelikle bu sayfanın en üstünde yer alan "Ön Talep Oluştur" butonunu tıklayarak açılan formu doldurarak ön rezervasyon talebinde bulunmalısınız. Asıl kaydınız için eğitmenlerimiz sizi arayacaklar. 

Eğitmenlerimizden kontenjan için ön onay alıp yerinizi ayırttıktan sonra, 24 saat içerisinde uçak biletinizi almanız ve gezi ücretinin ilk taksidini bize göndermeniz gerekmektedir. O zaman asıl kaydınız yapılacaktır.  


ÜCRET: 

Gezi ücreti kişi başı 990 EURO'dur. Ayrıca herkes kendi uçak biletini alacaktır. 

Uçak biletinizi aldıktan sonra, gezi ücretini dilerseniz taksitlerle ödeyebileceksiniz. Taksitlerin, Temmuz 2018'e kadar bitmiş olması gerekmektedir.  

(Tüm seyahat boyunca tek kişilik oda farkı 300 Euro'dur.)

*Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı bundan sonraki kurs yada gezi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

* Genel ve fotoğrafik rehberlik

* Butik pansiyonlarda 2 kişilik odalarda 7 gece konaklama (sabah kahvaltısı dahil)

* Havaalanı-pansiyon arası gidiş-dönüş transferleri

* Özel  otobüsle şehirlerarası transferler

* Fotoğraf eğitimi ve danışmanlık hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

* Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (700 euro civarında)

* Kişisel harcamalar,

* Öğle ve akşam yemekleri, (Öğün başına ortalama 3 ile 10 euro)

* Alkollü, alkolsüz içecekler

* Ücretli müzeler, evler, ören yerleri, plajlar (Bu yerlere isteyenler girecektir. Toplam ortalama 20 euro)

* Şahsi geziler,

* Gece gidilecek kulüpler, konserler, gösteriler

* Yurtdışı çıkış harcı (15TL)

* Seyahat sigortası

* Bahşişler (Şoföre, yerel rehberlere, kaldığımız butik pansiyon çalışanlarına ve grupça gidilen yerlerdeki müzisyenlerle garsonlara verilmek üzere kişi başı 40 Euro bahşiş toplanacaktır. Katılım zorunludur.) 

* Küba Vizesi (50 dolar. Pasaport ve uçak biletiniz, vize almanız için yeterli. Başka belge istenmiyor. Vize almanız konusunda yardımcı oluyoruz.)İPTAL ve İADE:

Bu gezi, kıtalar arası bir gezi olduğundan ve Küba'daki otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar. 

Kayıt yaptırdıktan sonra OHAL nedeniyle çalıştığı kurumdan izin alamayan yada pasaport kontrol polisinden geçemeyen kişilerin de ücretleri iade edilmez. Çünkü bu gibi unsurlar kişilerin kendi sorumluluğundadır. 


GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLGİSİ:

Aşağıdaki 2 uçaktan birini seçebilirsiniz. Uçağımız yukarıda ayrıntıları belirtilen uçaklardır. 

Şu an THY ile gidiş dönüş 1.100 Euro civarında. O nedenle 2. uçak olarak gidiş-dönüş bileti 700 Euro civarında olan Euroflot'u da ekledik. Ancak ekonomik  biletlerde kısıtlı koltuk sayısı nedeniyle bilet fiyatlarında zamanla değişmeler olabilir. Ekonomik  biletlerde  hava yolu firmaları iade yapmıyor. 

THY, İstanbul'dan direkt uçuş yapıyor. Yaklaşık 13 saat sürüyor.  Dönüş ise Venezuella'da yakıt ikmali yaptığı için 17 saat sürüyor. 

EUROFLOT'da ise Moskova aktarmalı geldiği için gidiş dönüş her ikisi de ortalama 17 saat sürüyor.

* Başka acentadan  farklı uçağa, farklı tarihlere bilet alanlar Küba'da guruba  kendi imkanlarıyla katılırlar, ayrı bir hava alanı transferi yapılmayacaktır.


EK AÇIKLAMALAR:

* Seyahat 20 kişi olarak planlanmıştır.

* Ülkenin (Küba) şartlarına ve fotoğrafik olanaklara göre seyahat  programında değişikliklere gidilebilir.

* Web sitesindeki bilgiler haricinde, seyahatle  ilgili  detaylı  bilgiler  katılımcılara  daha sonra iletilecektir, lütfen bilet almadan önce  sormak  istediklerinizi  bize iletiniz.

* Ödemelerini yapan  kesin katılımcılar bu şartları kabul etmiş  sayılırlar.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 24365
  • Para Puanı: 100
  • Stok Durumu: 18

Etiketler: Küba, Fotoğraf, Gezisi