Mardin-Diyarbakır Fotoğraf Gezisi

Mardin-Diyarbakır Fotoğraf Gezisi

Mardin-Diyarbakır Fotoğraf Gezisi

MARDİN ve DİYARBAKIR'a GİDİYORUZ...

MARDİN ÇARŞI - MİDYAT - HASANKEYF - MOR GABRİEL KİLİSESİ - ULU CAMİ - ZİNCİRİYE MEDRESESİ - SAVUR - DARA HARABELERİ

27 - 30 Ekim 2018


PhotoPlay olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayram tatilini fırsat bilip medeniyetlerin ve dinlerin buluşma noktası Mardin'e gidiyoruz.

Ayrıca gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

(Bu gezi kesin hareketlidir. Ertelenmez veya iptal edilmez. Maksimum 16 kişi ile yapılacaktır.) 


Mardin; tarih boyunca birçok medeniyete, farklı dinlere, birbirinden renkli kültürlere ev sahipliği yapmış bir şehir.

Mardin, halen Kürtler, Araplar ve Süryaniler başta olmak üzere birçok farklı etnik grubun birarada yaşadığı, Anadolu hoşgörüsünü sürdüren ve barış içinde birlikte yaşanabileceğini gösteren bir şehir. Zamanın durmuş olduğu hissini veren Mardin şehri, Süryani kiliseleri, Emevi camileri, dar sokakları, gölgesine sığınacağınız abbaraları, renkli çarşısı ve hareketli gündelik yaşantısıyla fotoğraf tutkunlarına birbirinden güzel kareler sunuyor. Uçsuz bucaksız Mezopotamya ovasına bakan şehirde, gündoğumu ve günbatımı ise bir başka güzel.


GEZİ PROGRAMI

1. GÜN – 27 Ekim 2018 – Cumartesi

Buluşma noktamız Diyarbakır Havalimanı’dır. Saat 12:00’de, bütün katılımcıların Diyarbakır Havalimanı’nda buluşmasıyla,  Diyarbakır'ı gezmeye başlıyoruz. Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı'nın evi, Ziya Gökalp Müzesi, Hasan Paşa Hanı gezeceğimiz yerlerden bazıları. Ardından 1,5 saat uzaklıktaki Mardin şehrine hareket ediyoruz.

Zamanın durmuş olduğu hissini uyandıran Mardin’i görür görmez büyüsüne kapılacaksınız ve bir an önce fotoğraf çekmek için sabırsızlanacaksınız. Mardin Çarşı, Latifiye Camii’ni, Gazipaşa İlköğretim Okulu’nu ve Mardin’in en önemli yapılarından Ulu Cami’yi fotoğraflıyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT Binasını geziyoruz. Buranın hem mimarisine hem de hikâyesine hayran kalacaksınız.

İlerleyen saatlerde kendimizi Mardin’in abbaralarla dolu dar sokaklarına bırakıyoruz. Mardin’in bu dar sokakları ve mimarisi sizleri büyüleyecek. 

Gün batımı ve silüet fotoğrafları içinse, Mezopotamya ovasına hâkim Zinciriye Medresesi’ne gideceğiz. Akşam yemeğinin ardından otelimize dönüp, dinleniyoruz.
 


2. GÜN – 28 Ekim 2018 – Pazar

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Gümüş telkari sanatıyla ünlü Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat’a varmadan önce Mor Gabriel Kilisesi’ni gezip sonrasında yöreye özgü bir mimariye sahip olan Midyat Devlet Konuk Evi’ne gidiyoruz. Sonrasında kendinizi Midyat sokaklarına bırakıp ilginç fotoğraf karelerinin peşinden gidebilmeniz için sizlere serbest zaman tanıyoruz.

Buradan gezimizin son durağı olan Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğini burada alıp gezimize başlıyoruz. Henüz gezinizin en güzel karesini yakalayamadığınızı düşünüyorsanız, Hasankeyf size birbirinden güzel kareler sunacak. Mağara evleri ve dünyada bir ilk olan taş köprüsü ile Hasankeyf’i geziyoruz. Hasankeyf kalesine çıkıp, kalede küçük saray, büyük saray, Ulu Cami ve diğer kalıntıları görüp hikâyelerini dinledikten sonra muhteşem Dicle nehrini ve çevreyi fotoğraflamanız için size serbest zaman tanıyoruz. Grupla birlikte anı fotoğrafı çekildikten sonra otelimize geri dönüyoruz.

 

3. GÜN – 29 Ekim 2018 Pazartesi

Sabah erkenden (06.30) kahvaltımızı yapıp otelimizden ayrılıyoruz (07.30). Önce Mardin'in Savur İlçesine gidiyoruz. Burada Mardin'in güler yüzlü misafirperver insanlarını fotoğraflayacağız. Sizlere vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeğinizi de yedikten sonra, göz kamaştırıcı bir mimariye sahip olan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak kullanılan bu manastırda bu izleri hâlâ görmek mümkün.

Ardından Dara Antik Kenti’ne doğru yola çıkacağız. Bu fotojenik antik kentte, mağara evleri ve mezarları geziyoruz. Halk arasında “Zindan” adı verilen, Selçuk’taki Antik Kent’i anımsatan yer altındaki su sarnıcı çok şaşırtıcı. Burada vereceğimiz molada, köydeki çocuklar etrafınızı çevirip fotoğraf karelerinize girmek için gönüllü olacaklar. Kırsal hayatı görüntülemek için çok güzel olan bu köyde fotoğraf çekmek için serbest zaman tanıyacağız. Ardından da otelimize döneceğiz.


4. GÜN – 30 Ekim 2018 Salı

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Mardin Çarşı'ya gidip serbest zaman tanıyoruz. İsteyen zamanını Mardin sokaklarında fotoğraf peşinde koşarak geçirebilir, isteyenlerse alışveriş yapabilirler. Öğleden sonra akşam kalkacak uçağımıza binmek üzere Diyarbakır Havaalanı'na hareket ediyoruz.ÜCRET:

Kişi başı katılım ücreti 800TL'dir. 

Tek kişilik oda farkı 200 TL'dir.

*Bu geziyi satın almanız halinde 40TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız ve sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   

 

FİYATA DAHİL OLANLAR:

3 Gece Konaklama. (Odalar 2 kişiliktir.)

Otel'de alınacak kahvaltılar.

Otelin kapalı yüzme havuzu, fıtness center, sauna, hamam, fin hamamı ve jakuzi’den ücretsiz yararlanılacak

Diyarbakır Havaalanı ve Mardin arasındaki, gidiş dönüş transferler.
Şehir içi ulaşımlarımız, köy gezilerimiz.
TURSAB Seyahat Sigortası


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

Diyarbakır - İstanbul gidiş dönüş ulaşımı.
Öğlen ve akşam yemekleri 
Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri


İPTAL ve İADE:
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.UÇAK BİLGİSİ: Gidiş Dönüş uçak ücreti 350 TL civarındadır. Herkes kendi uçak biletini kendisi alacaktır. 

 

GİDİŞ: 27 Ekim 2018 Cumartesi günü öğlen saat 12.00'ye kadar Diyarbakır Havaalanı'nda olacak şekilde istediğiniz firmadan, uçak biletinizi alabilirsiniz. 

 

DÖNÜŞ: 30 Ekim 2018 Salı günü akşam saat 17.00-17.30 gibi Diyarbakır Havaalanı'nda olacağız. Biletinizi 19.00 ve sonrasındaki uçuşlara alabilirsiniz. 

  

NOT: Diyarbakır'a erken gelenlerle, 10.00'da havaalanında buluşup birlikte kahvaltıya gidebiliriz. Kahvaltıdan sonra diğer arkadaşlarımızı almak için havaalanına geri döneceğiz ve onları alıp direkt Mardin'e geçeceğiz.   

 

Aşağıdaki uçuşlardan birini seçebilirsiniz.


 


 
KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL


YAY GRAND HOTEL

www.yaygrand.com


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 15407
  • Para Puanı: 40
  • Stok Durumu: Stokta
  • 900.00TL
  • Gerekli puan: 800
  • Seçenekler:

Etiketler: Mardin, Fotoğraf Gezisi, diyarbakır