Nepal Fotoğraf Gezisi

Nepal Fotoğraf Gezisi

Nepal Fotoğraf Gezisi

EN EKONOMİK NEPAL FOTOĞRAF GEZİSİ

17 Kasım - 28 Kasım 2018
 
Renk cümbüşü Nepal’e çok farklı bir gezi düzenliyoruz...
Başka turlara benzemeyen en kapsamlı ve en ekonomik Nepal fotoğraf gezisini düzenliyoruz... 

 Üstelik 30 Mayıs'a kadar erken rezervasyon fırsatı ile 1200 dolar yerine sadece 900 dolar... 


1 Dolar 4.5 TL olarak hesaplanmıştır. (900 USD = 4.050 TL) 

Gezimizin içeriğinde; Nepallilerin günlük hayatı ve çevresi, Nepal’in kuzeyindeki taç gibi uzanmış büyüleyici karlı doruklar, Hinduların ve Budistlerin kutsal yerleri, yoga merkezi, Nepal halkının günlük yaşamı, fil safari, Buda’nın doğum yeri, Tharu kültürü, Moğol köyü, Brahmin köyü ve kültürü yer alıyor. Üstelik bu gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ'da bizlerle olacak ve gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacak. Ayrıca çekim yapılacak alanlarda kısa birifinglerle, makine ayarlarınızın ne olması gerektiği ve çekim tekniklerine dair de ip uçları verecek.  

 

Havaalanında bizi karşılayarak, gezimiz esnasında yanımızdan ayrılmayacak olan rehberimiz ise, Türkiye’de eğitim görmüş, Türkçeyi çok iyi bilen, yerel (Nepalli) rehber Raj olacak.   

Gezimizin tamamı, unutamayacağınız anılarla dolu, keyifli ve dopdolu geçecek... 

 

GEZİ PROGRAMI:

1. Gün: 17 Kasım 2018 - Cumartesi

Havaalanında buluşup, birlikte yurt dışı çıkış işlemlerimizi yaparak, yolculuğumuza başlıyoruz. 

Uzun bir hava yolculuğunun ardından Nepal’in tek uluslararası havalimanı Tribhuvan Havalimanına vardığımızda, bizleri Türkçe bilen Nepalli Raj karşılayacak. Havalimanından Nagarkot’ ta kalacağımız otelimize doğru ilerlerken; Nepal’in meşhur pirinç tarlalarına uğrayacağız. Bu harika manzarayı fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Biraz dinlendikten sonra gün batımını fotoğraflamak için Nagarkot Gözlem Kulesi'ne gideceğiz. 2195 metre yükseklikten Manaslu, Rolwaling, Lamtang, Jugal dağlarını göreceğiz. Burada isteyenler kısa bir yürüyüş yapabilir, isteyenler de  manzara fotoğrafları çekebilir.

 Konaklama: Nagarkot - SERENE RESORT 

 

2. Gün: 18 Kasım 2018 - Pazar

Daha hava aydınlanmadan, gün doğumunu fotoğraflamak için Nagarkot Tepesi’ne çıkıyoruz. Sonrasında 5 saatlik bir yolculukla Chitwan’ daki otelimize giriş yapıyoruz. Öğle yemeğinin (Ücrete dahil) ardından, UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan Chitwan Ulusal Parkı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gezeceğimiz Ulusal Park, bünyesinde barındırdığı tek boynuzlu gergedan ve Bengal Kaplanı ile ünlüdür.

Konaklama: Chitwan - MARUNY SANCTURY LODGE 

 

3. Gün: 19 Kasım 2018 - Pazartesi

Timsah dolu Rapti Nehrini kano ile gezip, Fil Safarisi yapmak üzere Chitwan Ulusal Parkı'na gidiyoruz. Bu kez yemyeşil vadiler içinde yaban hayvanlarını görme şansı bulacağız. Yavru filleri fotoğraflayıp, daha önce görmediğiniz türde kuşları gözlemleme imkanı bulacağız.  Akşam yemeğini otelimizde yedikten sonra Chitwan’ın yöresel Tharu kültür gösterisini izleyeceğiz.

Konaklama: Chitwan - MARUNY  SANCTURY LODGE

 

4. Gün: 20 Kasım 2018 - Salı

3 saatlik bir yolculuktan sonra Lumbini’ye vararak otelimize giriş yapıyoruz. Burası Buda’nın doğduğu yer. Burada yerel rehberimiz Raj bizlere Buda ve Budizm ile ilgili detaylı bir brifing verecek. Ayrıca dünyanın çeşitli Budist ülkelerinin inşa ettirdiği tapınakları da görüp fotoğraflama fırsatı yakalayacağız. Budizm’i yakından inceleme imkanına sahip olacağız.

Serbest zamanlarda ise rahipler ve keşişlerle konuşmak, meditasyon yapmak ya da bunları yapanları fotoğraflamak mümkün olacak. 

 Konaklama: Lumbini - BUDDHAMAYA GARDEN HOTEL 

 

5. Gün: 21 Kasım 2018 - Çarşamba

Nepal’in ikinci büyük şehri Pokhara’ya gidiyoruz. Yemyeşil dağların göbeğinde inşa edilmiş dar sokaklardan ilerliyoruz. Hindistan’a doğru akan nehrin kenarından geçerken dağların tepesinde kurulmuş köyleri göreceğiz. Annapurna Dağlarının önünden geçip Fewa Gölü kıyısında konaklayacağız.Otele yerleştikten sonra, serbest zamanımız olacak.

 Konaklama: Pokhara - WATERFRONT RESORT

 

6. Gün: 22 Kasım 2018 - Perşembe

Turistlerin uğrak yerlerinden Sarangkot’a gidiyoruz. Buradan karlı dağların zirvelerini, vadileri, nehirleri ve gün doğumunu fotoğraflayacağız. Ayrıca Annapurna, Fishtail, Himçuli Himalayalarını da fotoğraflayacağız. Rehberimiz bölge hakkında detaylı bilgileri bize sunacak. Dünya Barış Stupası, Devi’s Fall , Gupteşor mağarası , Vimsen kayası ve 300 metre uzunluğundaki tel köprüyü göreceğiz.

 Konaklama: Pokhara - WATERFRONT RESORT

 

7. Gün: 23 Kasım 2018 - Cuma

Tibetli göçmen kampına gidiyoruz. Burada manastır hayatını yakından gözlemlemeye çalışacağız. Sonrasında Basbot’tan başlayan, yemyeşil ormandan geçen taş basamaklı yoldan ilerleyip pirinç tarlalarını ve çalışan köylüleri fotoğraflayacağız.  

Dhital, Annapurna, Fishtail, Himçuli  dağlarının önünden geçip akşam konaklayacağımız Eko-Köy’e ulaşıyoruz. Eko-Köy tümüyle doğal bir dünya. Her şey organik.  Eko-Köy’e ulaştığımızda serbest zaman.

 Konaklama: Eko-Köy

 

8. Gün: 24 Kasım 2018 - Cumartesi

Kahvaltıdan sonra Moğol köyüne ve diğer dağ köylerine gidiyoruz. Burada Nepal’lilerin gerçek günlük yaşantısını görme imkanı yakalayacağız.

Konaklama: Eko-Köy


9. Gün: 25 Kasım 2018 - Pazar

Himalayalardan gelen serin havayla beraber yemyeşil orman boyunca yapılacak 1 saatlik yürüyüş sonrasında  Başkent Kathmandu’ya geçiyoruz . Otele giriş yaptıktan sonra, yoğunlukla hippilerin bulunduğu Thamel’e geçiyoruz. Akşam serbest zaman.

 Konaklama: Katmandu - KATHMANDU GUEST HOUSE

 

10. Gün: 26 Kasım 2018 - Pazartesi

Budistlerin kutsal yeri Boudhanath’a gidiyoruz. Burada UNESCO dünya mirası listesinde yer alan ve dünyanın en büyüğü kabul edilen Boudhanath Stupa’sı bulunmakta. Yerel rehberimiz bu yapı ve bölge hakkında detaylı bilgileri bizimle paylaşacak. Buradan Hinduların en kutsal yeri olan Pashupathinath Tapınağı’na gidiyoruz. UNESCO dünya mirası listesinde yer alan tapınak, Bagmati Nehri kenarında bulunur ve Hindular ölen yakınlarını burada yakıp küllerini nehre savururlar.

Pashupathinath’tan döndükten sonra serbest zaman. Burada isteyenler  Rüyalar bahçesi, Asan, İndra Chowk ve Thamel sokaklarını gezip fotoğraflayabilirler.

 Konaklama: Katmandu - KATHMANDU GUEST HOUSE

 

11. Gün: 27 Kasım 2018 - Salı

Kavhaltı sonrası serbest zaman. İsteyenler renkli pazardan alışveriş yapabilir, isteyenler de otelde dinlenmeye devam edebilirler.  Öğlen, Nepal’in Ruhani merkezi olan Osho Tapoban’a gidiyoruz . Burası yemyeşil orman içerisinde kurulmuş uluslararası yoga kampıdır. Yoga kampı sonrası serbest zaman.

 Konaklama: Thamel - KATHMANDU GUEST HOUSE

 

12. Gün: 28 Kasım 2018 - Çarşamba

 Havaalanına transfer ve İstanbul’a dönüş.


TARİH:

Gezimiz 17 Kasım – 28 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 12 günlük bir gezidir. 

 

ÜCRET ve KAYIT:

Ücret Kişi başı 900 Dolar'dır. Web sitemiz üzerinden "Kayıt Ol" butonuna basarak satın alma işlemi yapan ve gezi ücretini ödeyen kişiler kesin katılımcı sayılacaklardır. 

Tek kişilik odada konaklama farkı 300 Dolar'dır. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 50 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz. 


ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

Genel ve fotografik rehberlik,

3 yıldızlı otelde 11 gece konaklama,

Lüks klimalı araçlarla transfer,

Chitwan’da yapılan her türlü faaliyetler ve kahvaltı, öğlen yemeği ve Akşam yemeği

Eko-Köy’deki kahvaltı, öğlen yemeği ve Akşam yemeği

Grubumuz için klimalı özel araç

Sertifikalı Türkçe konuşan yerel rehber

Sertifikalı İngilizce konuşan yerel rehber (Yardımcı Rehber)

Nagarkot, Pokhara, Lumbini’de kahvaltı
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (Şu an kişi başı gidiş-dönüş 500 dolar civarında)

Kişisel harcamalar

Yoldaki harcamalar

Alkollü, alkolsüz içecekler

Vize ücreti 25 $ (Nepal'e vardığımızda havaalanında ödeniyor.)

Yemeklerde alacağınız içecekler

Tur Programında belirtilmeyen Ekstra Çevre Gezileri

Kathmandu, Nagarkot,Pokhara ve Lumbini bölgesinde Öğlen ve akşam yemekleri

Seyahat Sigortası

Müze ve milli park giriş ücretleri

Gidilecek kültür gösterileri,

 

İPTAL ve İADE:
Gezi tarihinden 30 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.


UÇAK BİLGİSİ: 

 

EK AÇIKLAMALAR

* Bu fotoğraf gezisi maksimum 20 kişi ile yapılacaktır. 

* 2 adet fotoğraf yanınızda olsun.

* Pasaport hariç bir kimlik kartını yanınıza alın.

* Nepal’de alışveriş yaparken çoğu yerde dolar kullanabilirsiniz.

* Oteller, aynı kalitede olmak şartı ile değişebilir. 


Fotoğraflar: Nihat Karadağ, Alper Kayalı

(Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanmayınız)

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 3051
  • Para Puanı: 50
  • Stok Durumu: Hepsi Satıldı
  • 4,050.00TL
  • Seçenekler:

Etiketler: Nepal, Fotoğraf, Gezisi, Rezervasyon