Prag Fotoğraf Gezisi

Prag Fotoğraf Gezisi

Yeni Prag Fotoğraf Gezisi


PRAG FOTOĞRAF GEZİSİ

14-17 Nisan 2018

PhotoPlay olarak yurt dışı gezilerimize tüm hızıyla devam ediyoruz. 


Objektiflerimizi bu kez Çek Cumhuriyeti'ne Prag'a çeviriyoruz. Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri olan Prag'a, tam zamanında ilkbaharda gidiyoruz. Bu gezide tarihe, sanata ve daoğaya doyacaksınız.

Gezi süresince PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ'da bizlerle birlikte olacak ve gezi esnasında Prag'ı turlarken birlikte dolaşıp fotoğraflayacağız. 


GEZİ PLANI

1.Gün: 14 Nisan 2018 Cumartesi

İstanbul , Prag

Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli uçuşuyla varış noktamız olan Prag'a varıyoruz. Varışımızın ardından Prag'da yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turunda; Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırıziyaret ediyoruz. Gezinin ardından konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.


2.Gün: 15 Nisan 2018 Pazar

Prag Karlovy Vary 

Sabah, kahvaltısının ardından istikametimiz "Rüya Şehri" Karlovy Vary. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza, rehberimizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 derece arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapacağız. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak'ın, Mozart'ın Goethe'nin, Beethoven’in, Puşkin’in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Çekeceğimiz harika fotoğrafların ardından  kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip olacaksınız. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz.


3. Gün: 16 Nisan 2018 Pazartesi

Prag Cesky Krumlov

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyoruz. Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile bizleri adeta orta çağa geri götürecek. 250’den fazla binanın UNESCO tarafından korunduğu bu şehirde dolaşırken kendinizi Orta Çağ’da yaşıyormuş gibi hissetmeniz mümkün. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz.


4.Gün: 17 Nisan 2018 Salı

Prag, İstanbul

Sabah kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayarak Prag Uluslararası Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Saat 12:00’de havalimanına varıyoruz Uçağımız 14:35’de. 


PRAG

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan şehir aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olma özelliğini de taşıyor. Orta Bohemye bölgesindeki Vlatna nehri üzerine yerleşmiştir. Prag, büyük bir çoğunluk kesimin deyimiyle dünyanın en güzel şehri konumundadır. Bu yüzden de “Altın şehir”, “Avrupa’nın kalbi” gibi isimlendirmeler yakıştırılmıştır.

Prag şehrinin insanlar üzerindeki etkisinin en büyük nedeni; korunan tarihi doku ve saygı duyulan kültürel miras.  Günümüze kadar aslını koruyan kaleler, köprüler, meydanlar gibi tarihi yapılar sizi adeta Ortaçağ’ın içine çekiyor. 2. Dünya Savaşı sırasında zarar görmemiş olması tarihsel açıdan bir lütuftur.


Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği şehre, tarihi öneme sahip kişilerin de bir zamanlar uğrak yerlerindendi. Mustafa Kemal Atatürk’ün Prag ziyareti sırasında kaldığı otelin girişinde halen Atatürk’ün kaldığına dair tabela bulunmaktadır ve odanın içerisindeki kütüphanede Atatürk’ün tüm eserleri yer almaktadır.

Prag şehri mimari açıdan gotik ve barok tarzına uygun inşa edilmiş yapılar ile doludur. Caddeleri süsleyen heykeller, ihtişamlı meydanları rönesans dönemine ışık tutmaktadır. 1 milyon nüfuslu kente yılda ortalama 4 milyon turistin geldiği söylenmekte.


UÇAK BİLGİSİ                                                                                                                    

GİDİŞ:

Pegasus Havayolları 

14.04.2018 İstanbul  – Prag

Kalkış 12:05 Varış 13:40 

DÖNÜŞ:

17.04.2018 Prag  İstanbul SAW

Kalkış 14:35 Varış:18:20


ÜCRET

Ücret kişi başı 400 Euro'dur.

Tek kişilik odada konaklamak isteyenler için ücret farkı 125 Euro'dur.

*Bu geziyi satın almanız halinde 50 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.


ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Prag Panoramik Şehir turu ve otele transfer 

Otel-Karlovy Vary – Otel ( isteyen misafirleri şehir merkezinde de indirebiliriz ) 

Otel –Cesky Krumlow – Otel ( isteyen misafirleri şehir merkezinde de indirebiliriz ) 

Otel – Havalimanı Transfer 

Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

3 gece 3* ya da 4* Otelde Konaklama

Fotoğraf eğitimi ve danışmanlık hizmetleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

İstanbul-Prag gidiş dönüş uçak bileti

Seyahat sigortası

Yurt dışı çıkış harcı

Öğlen ve akşam yemekleri

Kişisel harcamalarRezervasyon İçin: 

1- Rezervasyon yaptırmak istediğiniz kişi sayısını seçiniz.  

2- Ardından "Sepete Ekle" butonuna basınız.

3- İşlemi tamamlamak için BURAYI  tıklayıp, açılan pencerede kredi kartı yada EFT seçeneği ile ödemenizi tamamlayınız. 

* Dilerseniz gezi ücretini kredi kartınızla 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

*Bu gezi PhotoPlay çözüm ortağı Anka Travel tarafından, gerçekleştirilmektedir.

**TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi

  • Gösterim: 151
  • Para Puanı: 50
  • Stok Durumu: 20
  • 1,781.74TL
  • Seçenekler:

Etiketler: Prag, Fotoğraf Gezisi