Safranbolu - Yörük Köyü - Amasra ve Devrek Fotoğraf Gezisi

Safranbolu - Yörük Köyü - Amasra ve Devrek Fotoğraf Gezisi

Safranbolu - Yörük Köyü - Amasra ve Devrek Fotoğraf Gezisi

 

SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜ - AMASRA - DEVREK

FOTOĞRAF GEZİSİ

28-29 Nisan 2018

 

 

PhotoPlay olarak düzenlediğimiz gezilerimize Safranbolu, Yörük Köyü, Amasra, Devrek ile devam ediyoruz... Osmanlı mimarisi ile bezenmiş, Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan tarihi Safranbolu Evleri'ni ve Yörük Köyü'nü, manzarasıyla ünlü şehirlerimizden Amasra ve Devrek'i fotoğraflamaya gidiyoruz. Üstelik gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ çektiğiniz fotoğrafları değerlendirecek, sizlerden gelen soruları detaylı bir şekilde yanıtlayacak. 


GEZİ HAREKET PLANI

1. Gün: 27 Nisan 2018 Cuma

27 Nisan Cuma'yı 28 Nisan Cumartesi'yi bağlayan gece yola çıkıyoruz

00.00 İncirli (Doğtaş Önü)

00.10 Cevizlibağ Otobüs Durağı
00.30 Mecidiyeköy Meydandaki Mado Önü
01.10 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
01.20 E-5 Üzerindeki diğer duraklar (Köprüler)

2.Gün: 28 Nisan 2018 Cumartesi

06.30 - Yörük Köyü Varış

07.00 - Kahvaltı

08.00 - Serbest zaman (2 saat)

10.30 - Safranbolu Varış

13:30 - Amasra'ya hareket

15:00 - Amasra'ya Varış

Meşhur Amasra salatası ve balıklarının tadına bakacağız.

23.00 - Otele Varış

3.Gün: 29 Nisan 2018 Pazar

Yukarıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Sabahın ilk saatlerinde Safranbolu’ya vardıktan sonra, planlanan şekilde açık büfe kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından akşam 16.00′ya kadar serbest zaman tanıyor ve fotoğraflar çekiyoruz. Saat 16.00 itibariyle İstanbul’a dönüş yoluna geçeceğiz.


 

SAFRANBOLU

Safranbolu, Karabük ilinin en büyük ve gelişmiş ilçesidir. Konumu Ankara’nın 220 km kuzeyinde ve Karadeniz’in 90 km güneyindedir. Karabük il merkezinin de 8 km  kuzeyinde bulunmaktadır. Safranbolu şehir merkezi ile Karabük il merkezi bitişiktir. Ev örneklerine, Beypazarı, Göynük, Taraklı, Odunpazarı gibi Türkiye’nin birçok yerinde rastlanan Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü olan şehir, bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994 tarihinden beri Türkiye’de Dünya Miras Listesi’nde yer alan 9 kültürel varlıktan biridir ve turistik ilgi çekmektedir. Safranbolu ismini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır. Safranbolu coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuştur. Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır. Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en önemli dönemini yaşamıştır. 2002’de kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlı Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Safranbolu Meslek Yüksek Okulu ve Safranbolu Turizm Fakültesi bulunmaktadır. Şu anda ise bu fakülteler Karabük Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Fotoğraflar: Anonim 

YÖRÜK KÖYÜ

Safranbolu'ya oldukça yakın olan Yörük Köyü 750 yıllık bir geçmişe sahiptir. Anadolu topraklarında yaşayan Yörüklerin bulunduğu 17 köyden bir tanesidir. Bünyesinde bulundurduğu tarihi evleriyle, dokusunu, mimarisini bozmadan günümüze kadar gelebilmiştir.Köydeki konaklardan en eskisi yaklaşık 450 yıllıktır. Safranbolu'ya nazaran daha düz bir arazi üzerine kurulmuş olan köydeki evler, bir cadde boyunca, belirli bir düzen dahilinde sıralanmışlardır. Anadolu köylerindeki karmaşık düzenin aksine düzgün yapılaşmasıyla dikkatleri çekiyor.

Köy, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1997 yılında Türkmen köyü olması hasebiyle koruma altına alınmıştır. Burası Safranbolu'nun adeta küçültülmüş halidir. Yüzlerce yıl önce yaşamış olan Yörüklerin, yaşam tarzları, kıyafetlerini, evlerinde kullandıkları eşyaları görebilme imkanına sahip olacaksınız. 

 

AMASRA

Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra, 3000 yıllık tarihi, hem çekicilik[4] ve balıkçılığa[5] dayanan yerel sanatları, hem de kendini çevreleyen ormanlık alanlarına sahip bir yerleşim yeridir. Amasra halen özgün balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonlarına sahip bir turizm bölgesidir.


Fotoğraflar: Naim Ceylan

DEVREK

Eskiçağlardan itibaren köklü bir geçmişi olan Devrek, en erken Erken Kalkolitik Çağ’da (MÖ 5500) yani günümüzden 7500 yıl önce yerleşime sahne olmuştur. Bu özelliğiyle Devrek, bölgede medeniyetin ilk filizlendiği yerdir. I. Beyazıt Hüdavendigar (1389-1402) döneminde, bir vakıf arazisi ile ilişkili Osmanlı arşiv belgesinde geçen Devrek, bu yıllarda ‘Hızırbeyili’ olarak nam salmıştır. Fatih Sultan Mehmet Han’ın Amasra’yı 1460 yılında fethiyle birlikte Devrek ve çevresine Oğuz boylarının konar-göçer yörük topluluklarının iskânı artmıştır. Hem Hızırbeyili hem de Devrek olarak anılan ilçemizin adı 5 Eylül 1887 tarihinde II. Abdülhamid Han’ın adına izafeten yirmi üç yıl boyunca ‘Hamidiye’ olarak anılmıştır.


Fotoğraf: Devrek Belediyesi

ÜCRET:
Ücret kişi başı 400TL yerine 325 TL’dir. 
Bu fiyat, iki kişilik odada konaklayan tek kişi ücretidir. Tek kişilik odada kalmak isteyenlerin, ücret farkı 100 TL'dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 16 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz. 

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

Araç içi içecek ikramları.

İlk gün Sabah Kahvaltısı(Cumartesi)

1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi Gecesi)

Otelden ayrılacağımız sabahki açık büfe kahvaltı (Pazar)

Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğlen ve akşam yemekleri
Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri (Müze kartı olanlar almayı getirmeyi unutmasınlar)
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.


AMASRA'DA KONAKLAYACAĞIMIZ  AMASRA AYYILDIZ HOTEL:

 

 Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 8863
  • Para Puanı: 16
  • Stok Durumu: Hepsi Satıldı
  • 400.00TL
  • 325.00TL
  • Seçenekler:

Etiketler: Safranbolu, Yörük Köyü, Amasra, Devrek Fotoğraf Gezisi