Lavanta Bahçeleri - Salda Gölü - Pamukkale ve Şirince Fotoğraf Gezisi

Lavanta Bahçeleri - Salda Gölü - Pamukkale ve Şirince Fotoğraf Gezisi 21-22 Temmuz 2018

Lavanta Bahçeleri - Salda Gölü - Pamukkale ve Şirince Fotoğraf Gezisi 21-22 Temmuz 2018

LAVANTA BAHÇELERİ - SALDA GÖLÜ - PAMUKKALE - ŞİRİNCE FOTOĞRAF GEZİSİ

2018 yılında 3 defa gidiyoruz...

21 -22  Temmuz 2018


PhotoPlay olarak gezilerimize Lavanta Bahçeleri, Salda Gölü, Pamukkale ve Şirince ile devam ediyoruz. 


Lavanta bahçelerini fotoğraflamak için Fransa'nın Provence şehrine gitmenize gerek yok. Isparta'nın Kuyucak Köyü'nde eşsiz fotoğraflar yakalayabilirsiniz. 

Üstelik bu gezide "Türkiye'nin Maldivleri" olarak anılan Salda Gölü ve Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale'yi de görüp fotoğraflama imkanınız olacak. 

Kısacası bu gezi kaçmaz... :)

Gezi süresince fotoğraf ile ilgili tüm sorularınızı eğitmenlerimiz cevaplandıracak. Aynı zamanda çekim teknikleri ile ilgili ön brifingler verilecektir. Gezi boyunca çekmiş olduğunuz fotoğrafları eğitmenlerimiz değerlendirecek. 


ARAÇ KALKIŞ YER ve SAATLERİ:

Cuma akşamı, aşağıda belirtilen saatlerde, otobüsümüze binerek Isparta'ya doğru yola çıkıyoruz. 

21.00 Bakırköy-İncirli Doğtaş Önü

21.30 Mecidiyeköy Meydan - Mado Önü

22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22.45 E-5 Üzerindeki diğer duraklar


1.Gün: Cumartesi

Günün ilk ışıklarıyla Isparta'nın Kuyucak Köyü'ndeki Lavanta Bahçelerini fotoğraflamaya başlıyoruz. Yaklaşık 3 saat serbest zamanımız olacak. Ardından Köy Kooperatifi'nde kahvaltımızı yapıp, Salda Gölü'ne doğru harekete geçiyoruz. Yine burada da yaklaşık 3 saatlik serbest zamanımız olacak. Maldivleri andıran fotoğraflar çektikten sonra gün batımında Pamukkale'de olacağız. Ardından ise otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız ve ücrete dahil. 


2.Gün: Pazar

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Şirince'ye doğru yola çıkıyoruz. 3 saatlik serbest zamanın ardından İstanbul'a dönüş için yola koyuluyoruz.


LAVANTA BAHÇELERİ

Isparta İli Keçiborlu İlçesi Türkiye’de lavanta üretiminde lokomotif üretici konumunda. Bundan dolayı da Kuyucak Köyü'nde, devlet ve AB tarafından desteklenen bir proje yürütülmekte. 

Projede, Kuyucak Köyü'nün avantajlı konumundan faydalanarak bölgedeki kırsal turizm potansiyelinin açığa çıkarılarak hayata geçirilmesi ve bölge sorunlarının çözümüne katkıda bulunulması hedeflenmiştir. Öte yandan Türkiye de keşfedilmeyi bekleyen, gizli kalmış en önemli 9 yerden birincisi olarak gösterilen Lavanta Kokulu Köyün tanıtılması, her yıl milyonlarca ziyaretçinin akın ettiği Fransa'nın Provence bölgesini anımsatan Kuyucak lavanta tarlalarının Fransa’ya rakip olabilecek potansiyelinin ortaya çıkartılması ve kırsal turizm merkezlerinden biri haline gelmesi amaçlanmaktadır. 


SALDA GÖLÜ


Burdur'un 60 km batısında Yeşilova ilçesinde bulunan, yemyeşil ağaçlarla kaplı kayalık tepelerin arasında yer alan bir göldür. Türkiye'nin en derin gölü olarak bilinen Salda Gölü , coğrafik özellik olarak tektonik göl olarak tanımlanmaktadır. Antalya, Konya, Isparta, Afyon ve Burdur'u illerini kapsayan Göller Yöresinde yer alan Salda Gölünün yüz ölçümü 44 km2'dir. 185 metrelik derinliği ile Türkiye'nin en derin gölü unvanına da sahip olmuştur. Aynı zamanda temizliği ve berraklığı ile dünyaca tanınmış hale gelmiştir. Dünyada eşi benzeri bulunmayan bir kuma sahip Salda Gölü çevresinde plajlar bulunmaktadır. Yüzme ve güneşlenme imkanları mevcuttur. Zaman zaman göldeki suyun çekilmesi ile çeşitli büyüklükte yedi adet beyaz ada ortaya çıkmaktadır. Gölün kıyılarının bazı bölümlerinde küçük alüvyonal ovalar bulunmaktadır. Salda Gölü'nü diğer göllerden ayıran bir özellik de göl suyunun hafif tuzlu olmasıdır.


PAMUKKALE


Pamukkale Travertenleri, Denizli'de ve Mendere Vadisi olarak adlandırılan bölge içerisinde yer almaktadır. Çeşitli jeolojik olaylar sonucunda, teras biçiminde içerisinde karbonat mineralleri barındıran sıcak su alanları oluşmuştur. Bu sıcak su alanlarında yer yer suyun sıcaklığı 100 dereceye kadar çıkabilmektedir.  UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınan Pamukkale'ye her yıl binlerce turist gelmektedir. Bölgenin yakınlarında Laodikya Antik Kenti bulunmaktadır. Antik Kent MÖ 261-263 yılları arasında Denizli'nin 6 km batısında Lykos nehri yakınlarında kurulmuştur. Bölgede amfi tiyatro, stadyum ve gimnazyum, tapınak, kilise, meclis binası gibi bir çok yapı mevcuttur.

ŞİRİNCE:

Özgün adı olan Kırkınca'nın efsanevi bir çağda dağlara vuran kırk kişiye atfen verildiği rivayet edilir. Rum telaffuzunda Kirkice, Kirkince ve nihayet Çirkince gibi biçimler alan bu ad, Cumhuriyet'in ilk yıllarında dönemin İzmir valisi Kazım Dirik'in talimatıyla Şirince şeklinde resmîleştirilmiştir. 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1.800 haneli bir Rum kasabasıydı. 1923'te Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi sonucu Rumların ayrılmasıyla (çoğu Katerini'nin Nea Efesos köyüne yerleşmiştir), Kavala'nın Müştiyan (Moustheni) ve Somokol (Domatia) köylerinden gelen mübadillerle iskân edilmiştir. Mahalle içinde iki Rum kilisesi bulunmaktadır. Şirince' de hiçbir ev diğerinin manzarasını kapatmaz. Köyde şarap üretimi yüksek seviyede vardır.ÜCRET:

Ücret kişi başı 450 TL’dir. Odalarda tek kişi kalmak isteyenlerin tek kişi oda farkını ödemesi gerekmektedir.

Tek kişilik oda farkı 100 TL'dir. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 22 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Kazandığınız para puanları, sonraki gezilerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   


 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 
Araç içi içecek ikramları (meyve suyu, kola-fanta)
1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi Gecesi)

Otelde kaldığımız geceki akşam yemeği-set menü (Cumartesi)
Otelden ayrılacağımız sabahki kahvaltı (Pazar)
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm öğlen yemekleri.

İlk günkü sabah kahvaltısı

Otelde kaldığımız sürece aldığımız içecekler.
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.
 
İPTAL ve İADE:
Gezi tarihinden 10 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.

 

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL:

LAODİKYA OTEL

http://www.laodikya.com/


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 1443
  • Para Puanı: 22
  • Stok Durumu: Stokta
  • 600.00TL
  • Gerekli puan: 450
  • Seçenekler:

Etiketler: Lavanta Bahçeleri, Salda Gölü, Pamukkale, Fotoğraf Gezisi, şirince