Şevket Şahintaş ile Tarlabaşı Gezisi

Şevket Şahintaş ile Tarlabaşı Gezisi

Yeni Şevket Şahintaş ile Tarlabaşı Gezisi

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Web sitemizin ödeme sistemi 256 BİT RAPİD SSL Sertifikası ile korunmaktadır. 


ŞEVKET ŞAHİNTAŞ İLE TARLABAŞI GEZİSİ


Türkiye'nin en tanınmış sokak fotoğrafçılarından Şevket Şahintaş ile Tarlabaşı'nı gezip fotoğraflamak ister misiniz?


5 saatlik bu gezi ile İstanbul'un öteki yüzünü fotoğraflama fırsatı yakalayacaksınız.

Üstelik bu geziye katılarak, çekimleri devam eden "Sokağın Çocukları Sinema Belgeseli" projesine destek olacaksınız. Gezi için ödeyeceğiniz katılım bedelinin tamamı, projeye aktarılacaktır.. (Proje hakkındaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz)

Fotoğraf bilginize geliştirirken aynı zamanda sokağı tanıyacak, sokak fotoğraflarının nasıl çekilmesi gerektiğini yerinde öğreneceksiniz.

Gezi süresince sormak istediğiniz tüm soruları Şevket Şahintaş yanıtlayacak. Aynı zamanda çekmiş olduğunuz fotoğrafları da değerlendirilecektir.

Gezi yalnızca pazar günleri 13:00-18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

NOT: Etkinliğimize katılım herkese açıktır.

 

BULUŞMA YERİ ve SAATİ:

Saat 13:00'te Taksim Meydandaki Simit sarayı önünde (Yapı Kredi Bankası'nın karşısındaki) buluşuyoruz.

Buluşma yeri konumuhttps://goo.gl/maps/scd4RsuwjjB2

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu eğitmenlerinden Şevket Şahintaş, sizlerle birlikte olacak ve kısa brifinglerle nasıl fotoğraflar çekmeniz gerektiğini anlatacak ve çektiğiniz fotoğrafları sizler için değerlendirecek. Etkinliğimiz saat 13:00 de başlayıp, 18:00'e kadar devam edecektir.  


ÜCRET:

Gezi ücreti kişi başı 100TL'dir. 

ÖNEMLİ: Etkinliğin düzenlenme amacı çekimleri devam eden "Sokağın Çocukları Sinema Belgeseli"ne destek olmak içindir. Sizler de bu geziye katılarak projeye destek verebilirsiniz. Ödemenizin tamamı, "Sokağın Çocukları Sinema Belgesi"ne aktarılacaktır. Belgesel projesine ayrıca destek olmak isteyenler, aşağıdaki linki tıklayıp katkıda bulunabilirler.

https://www.fongogo.com/Project/sokagin-cocuklari-sinema-belgeseli


SOKAĞIN ÇOCUKLARI BELGESELİ PROJESİ:

"SOKAĞIN ÇOCUKLARI Şevket Şahintaş'ın 2005 yılından beri 6 yıl süreyle fotoğraflarını çektiği gece yaşamındaki insanların hayatına,onların yaşam öykülerini alabilmek için geri dönmesinin hikayesidir."

1988 yılından beri taksi şoförlüğü yapmakta olan Şahintaş; 2005 yılında, gece çalıştığı bir dönemde, sokakta yaşayan insanların üşüyerek uyumaya çalıştıklarını gördü ve seslerini duyurabilmek, onlar adına bir şeyler yapabilmek için bir fotoğraf makinesi alarak çekmeye başladı. 6 yıl süren bu çekimler sırasında, sokakta yaşayan evsiz insanların dışında, İstanbul’un gece yüzündeki diğer insanlar da objektifine takıldı. Uyuşturucu kullananlar, çöp toplayıcıları, travestiler, hayat kadınları, kısacası gece yaşam mücadelesi veren insanlar artık onun fotoğraf karelerini oluşturuyordu. İstanbul’un gece yaşantısını yansıtan bu çalışma, Türk fotoğraf tarihinde bir ilk oldu ve dünyadan da büyük ilgi gördü.

Yönetmenliğini; toplumsal meseleler üzerine fotoğraf ve kısa film çalışmaları gerçekleştiren Ufuk KIRAY'la beraber yaptıkları belgesel sinema filmin çekimleri 17 Kasım 2017'de başlamış ve 31 Mayıs 2018 itibariyle 6 ayı aşkın bir süredir devam etmektedir. Yaklaşık olarak 1 sene daha çekimlerin devam edeceği düşünülmektedir.


ŞEVKET ŞAHİNTAŞ KİMDİR?

1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1988 yılından beri taksi şoförlüğü yapıyor. 2005 yılında, gece çalıştığı bir dönemde, sokakta yaşayan insanların üşüyerek uyumaya çalıştıklarını gördü ve seslerini duyurabilmek, onlar adına bir şeyler yapabilmek için bir fotoğraf makinası alarak fotoğraf çekmeye başladı.

6 yıl süren bu çekimler sırasında, sokakta yaşayan evsiz insanların dışında, İstanbul’un gece yüzündeki diğer insanlar da objektifine takıldı. Uyuşturucu kullananlar, çöp toplayıcıları, travestiler, hayat kadınları, kısacası gece yaşam mücadelesi veren insanlar artık onun fotoğraf karelerini oluşturuyordu. İstanbul’un gece yaşantısını yansıtan bu çalışma, Türk fotoğraf tarihinde bir ilk oldu ve dünyadan da büyük ilgi gördü.

Fotoğraf çekmeye başladığı daha ilk yıllarda, St. Petersburg’ta “Çağdaş Türk Fotoğrafçıları” adlı etkinlikte Türkiye’yi temsil etti. Fotoğrafları üniversite arşivlerine girdi. Türkiye’de birçok gazete ve dergilerde röportajları ve fotoğrafları yayımlandı. Almanya’da çeşitli radyolarda söyleşileri dinleyicilerle buluştu.

*20 Şubat 2008’de CNN Türk kanalında ilk televizyon belgeseli yayınlandı.

*2008’de Alman Der Spiegel Online’da röportajı ve fotoğrafları yayınlandı. 

*8 Eylül 2009’da İstanbul’da “Gecenin Öteki Yüzü / The Other Side of the Night” isimli ilk sergisini gerçekleştirdi.

*02 Kasım 2012 Bodrum Marmara Koleji “Halikarnasos Kültür Merkezi”nde “Tarlabaşı bir düş gördüm düşümde” sergisini gerçekleştirdi.

*6 Ekim 2009’da CNN İnternational’da röportajı ve neden fotoğraf çektiğini anlatan kısa bir belgeseli yayınlandı. 

*16 Mart 2010’da Almanya’da Zoom Europa Arte televizyon kanalında belgeseli yayınlandı. 

*14 Ekim 2010’da, yönetmenliğini Erdem Murat Çeliker’in yaptığı, çekimleri 2 yıl süren ve fotoğrafa başlama hikayesini konu alan sinema belgeseli “Herkes Uyurken”, Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, en iyi ilk belgesel ödülünü aldı.

*16 Şubat 2011'de Almanya Deutsche Welle Televizyon kanalında belgeseli yayınlandı. 

*Ara Güler ve Şevket şahintaş ile yapılan röportaj fotoğrafa bakış açılarını ele alarak İngiltere de London College of Communication Üniversitesinde mastir programi olarak yayınlandı.


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir. 

** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204 

İNDİRİM KUPONU KULLANMA ŞARTLARI

 

*İndirim Kuponları, www.photoplay.com.tr üzerinden satışta olan kurs ve geziler için ekstra indirim sağlayan Kupon Kodlarıdır. 

*Bu kupon kodları genellikle mobil uygulamamız üzerinden "Kuponlar" bölümünde yayınlanmaktadır. 

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz İndirim Kuponunu kullanarak ekstra indirim sağlayabilirsiniz.

*İndirim Kuponlarını kullanabilmek için web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir.

*İndirim Kuponunuzu sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Eğer Kupon Kodunuzu kullanamıyorsanız, süresi yada kullanım kontenjanı dolmuş olabilir. Eğer bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*Birden fazla İndirim Kuponu birleştirilemez.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir. 

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

 

İNDİRİM KUPONLARINI TAKİP ETMEK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN: 


NOT: Uygulamayı yüklerken, "Bildirim" göndermemize onay vermeyi unutmayın.
 
ANDROİD için: https://goo.gl/Fc7r6q
 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:
Sorularınız için 0850 346 56 81 – 0555 001 36 86 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

PARA PUAN KULLANIM ŞARTLARI

 

*Para Puan, www.photoplay.com.tr üzerinden verdiğiniz siparişlerde kazandığınız Ödül Puanlardır.

*Katılmak istediğiniz kurs yada gezilere kayıt yaptırırken, sahip olduğunuz Para Puan kadar bire bir TL karşılığı indirim sağlayabilirsiniz.

*Para Puanlarınızı kullanabilmek için öncelikle web sitemize giriş yapmanız gerekmektedir. 

*Para Puanlarınızı sadece sepette ürünleri görüntülerken kullanabilirsiniz. Sepetten çıktıktan sonra kullanamazsınız.

*Ne kadar Para Puan'a sahip olduğunuzu, siteye giriş yaptıktan sonra profilinizde yer alan "Ödül Puanlarım" sekmesinden görebilirsiniz. 

*Eğer satın alma işlemi yaptığınız her hangi bir siparişin para puanları hesabınıza yüklenmemişse, konu ile alakalı info@photoplay.com.tr adresine mail atınız. Size en kısa sürede geri dönülecektir.  

*Para Puan kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponu kullanılarak satın aldığınız kurs ve gezilerden yeni Para Puan kazanamazsınız.

*İndirim Kuponları ile Para Puanlar aynı anda kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Paket eğitimler satın alınırken İndirim Kuponları kullanılamaz. Eğer kullanıldığı tespit edilirse siparişiniz iptal edilir.

*Para Puanlarınızı her yıl 31 Aralık saat 23.59'a kadar kullanmanız gerekmektedir. Para Puanlar her yıl 01 Ocak saat 00.00'da otomatik olarak sıfırlanır.  

*www.photoplay.com.tr sitesine üye olan herkes, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. 

  • Gösterim: 1063
  • Stok Durumu: 95
  • 100.00TL
  • Seçenekler:

Etiketler: Şevket Şahintaş, Tarlabaşı Gezisi