Fotoğrafçılık Kurslarında %70 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Murat Özçelik ile Fotoğrafa Dair Söyleşi

Murat Özçelik ile Fotoğrafa Dair Söyleşi


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DE


‘4 MEVSİM EBER’ – ‘İNSAN İZLERİ’ - ‘FRİGYA’

MURAT ÖZÇELİK

10 Kasım 2018 Cumartesi Saat 18.00


ViewSonic sponsorluğunda düzenlediğimiz fotoğraf söyleşilerine devam ediyoruz...

PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, artık Mecidiyeköy'deki yeni mekanımızda gerçekleştiriyoruz.

Kasım ayının ilk konuğu Murat Özçelik.

Uzun yıllar boyunca Eber Göl’ü ve çevresinde çekimler yapan Murat Özçelik, Eber’in tüm güzelliklerini ‘4 Mevsim Eber’ sunumu ile bizlerle paylaşacak. Ayrıca Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde çekimler yaparak oluşturduğu ‘İnsan İzleri’  isimli fotoğraf çalışmasını da bizlere sunacak. Milattan önce 12.yy’da Afyon-Kütahya- Eskişehir illeri sınırları içerisinde kurulan Frig Medeniyeti’nin geçmişten günümüze kalan izlerinin fotoğraflandığı ‘Frigya’ isimli projesi de bizlerle paylaşacağı diğer çalışması olacak.

Murat Özçelik’in birbirinden değerli projelerini sunacağı, kaçırılmaması gereken bu söyleşiye sizleri de bekliyoruz.


KATILIM ve KAYIT:

10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 18:00’da PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nda gerçekleşecektir. ( Taşındık : Yeni yerimiz Mecidiyeköy Meydan’da. ) 

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katılım Formu'nu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. 

Kayıtlarımız başvuru sırasına göre gerçekleştirilecek olup; kontenjanımız 30 kişi ile sınırlıdır. Katılımın 30 kişiyi aşması durumunda etkinliğimiz yeni gün ve saatinde tekrarlanacaktır.

Kayıt yaptıran katılımcıların isimleri aşağıda yer almaktadır. Katılımcı isimlerinin yer aldığı sayfamız günde 1 kez yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıran katılımcılarımızın isimleri güncellenmektedir.


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU 

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22


Murat Özçelik Hakkında :

 12 Nisan 1976 tarihinde, Afyon ilinin  Emirdağ ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Afyon’da, orta öğrenimini Eskişehir’ de tamamladı.  Sonrasında , Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde Turizm İşletme Lisans Programı'nı bitirdi. Uzun bir süre turizm sektöründe uğraş verdikten sonra, 2002 yılında dış ticaret alanında çalışmaya başladı. Halen Afyon’da yerleşik bir firmada dış ticaret ile uğraşmaktadır. 


Ortaokul yıllarında başlayan fotoğraf merakı uzun bir ara sonrasında 2010 yılında tekrar başlar. Zaman zaman,  macro , ornito ve manzara gibi çalışmalar yapsa da insan, sokak ve  ‘o an’  fotoğrafları çekmekten daha çok keyif alır. Çekim sırasında yaşananlar, her karenin hikayesi , her karenin duygusu ona göre fotoğrafa başka tat katmaktadır. Fotoğrafta insanla çalışmak ve  insanı anlamak onun için çok değerlidir. 


2014 Ocak ayında kurulan AFFD l Afyon Frig Fotoğraf Derneği kurucu başkanı ve mevcut yönetim kurulu başkanıdır. FIAP tarafından 2014 yılında AFIAP ve 2015 yılında EFIAP ünvanlarına layık görülmüştür. İlk kişisel sergisi olan "Memleketimden İnsan Manzaraları" Eylül 2014 de Afyon'da açılmıştır. Daha sonra aynı  sergi 2014’de Konya ve 2016’da  Trabzon’ da sergilenmiştir.  Birçok karma sergide yer aldı. Dernekler ve fotoğraf topluluklarında fotoğraf sunumları ve söyleşiler yaptı. Ulusal ve uluslararası birçok fotoğraf yarışmasında ödüller aldı. AFFD l Afyon Frig Fotoğraf Derneği bünyesinde “Temel Fotoğraf Eğitimi “, "Portre" ve "Belgesel"  fotoğraf atölyelerinde eğitmenlik yapmaktadır. Dernek bünyesinde her yıl düzenli bir şekilde iki temel fotoğraf eğitimi, bir portre atölyesi, bir belgesel atölyesi , iki photoshop eğitimi ( giriş ve ileri düzey) organize etmektedir. Bununla birlikte diğer dernek ve fotoğraf toplulukları ile etkileşimlere girerek ortak etkinlikler düzenleme yolu ile fotoğraf sanatına katkı verme çabası içerisindedir. Her alanda olduğu gibi  fotoğraf sanatında da örgütlenmenin değerli ve vazgeçilmez olduğu bilinci ile çalışmalarıma devam etmektedir.


KATILIMCILAR:

1 Şenay Çolakoğlu
2 Dilek Yıldırım
3 Hanife Turan
4 Reyhan Seher Doğan
5 Canan Şirin 
6 Nuran Şirin  
7 Bircan Akman
8 Yıldız Yoldaş
9 Atakan Erkoşan
10 Bülent Demir
11 Murat Marangoz
12 Satı Güder
13 Servet Şentürk
14 Aslı Yeterkullar
15 Kadriye Zengi
16 Ebru Manaz
17 Gülcihan Ege
18 Özlem Demir
19 Nejla Vatansever
20 Filiz Canpolat
21 Bahar Tabak
22 Emir Bozkurt
23 Mert Cimpir
24
25 
26
27 
28
29
30


  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.