Vietnam Fotoğraf Gezisi

Vietnam Fotoğraf GezisiKUZEYDEN GÜNEYE VİETNAM 
FOTOĞRAF GEZİSİ
16-26 Eylül 2017

* Bu gezi için ön talep toplanmaktadır. Geziye katılmak istiyorsanız lütfen yukarıdaki "Ön Talep Oluştur" butonunu tıklayarak açılan formu eksiksiz doldurunuz. Yeterli talep toplandığında, uçak biletlerinizi almanız için sizlerle iletişime geçilecektir. 


Yurt dışı fotoğraf turlarında en ekonomik ve en kapsamlı gezileri düzenleyen PhotoPlay'in yeni rotası: Vietnam
Üstelik Kuzey'den Güney'e, baştan sona Vietnam'ı gezmiş olacağız. 

Bir başka fotoğraf cenneti Vietnam'ı baştan sona, Kuzey'den Güney'e, her köşesini fotoğraflamaya gidiyoruz. Bu bir ilk, çünkü 3-4 gün değil, tam 10 gün 9 gece. Ülkeyi birkaç kez gezip fotoğraflamış Türkiyeli rehberimiz eşliğinde en fotoğrafik mekanlarda, lüks oteller ve teknede geceleyerek keyifle fotoğraflayacağız. 2 adet yerel uçuş ve 3 adet tekne turu alacağız. UNESCO'nun Dünyanın 7 harikası arasında yer alan Halong Bay'de Nostaljik gemide konaklayarak cennet koylarda gezeceğiz. Uzakdoğu'nun muhteşem lezzetlerini tadacağız.
Üstelik bu gezi PhotoPlay'in Vietnam'a ilk gezisi olduğu için, özel promosyon fiyat uygulanıyor. Bu kadar doyurucu bir içeriği bu fiyata bulmanız imkansız...
Nerelerde fotoğraf çekeceğinizi ve konaklayacağımızı görmek için lütfen tanıtım videosunu izleyiniz.

Fotoğraf gezimiz hakkında merak ettiğiniz her şey aşağıda...
İşte detaylar:

PROGRAM :
1. Gün: Hanoi varış (A)
2. Gün: Hanoi şehir turu (K, Ö)
3. Gün: Hanoi – Ha Long Körfezi (K, Ö,A)
4. Gün: Ha Long >Hanoi – Da Nang uçuşu >Hoi An (K,Ö)
5. Gün: Hoi An Kasabası (K,Ö)
6. Gün: Hoi An – Hue (K,Ö)
7. Gün: Hue – Ho Chi Minh City 'e uçuş  (K,Ö)
8. Gün: Ho Chi Minh – Cu Chi – Cai Be (K,Ö,A)
9. Gün: Cai Be floating market- Ho Chi Minh (K,Ö )
10. Gün: Ho Chi Minh -Dönüş (K)
K =Kahvaltı  ,  Ö =Öğlen yemeği  ,  A =Akşam yemeği

PROGRAM :
1. Gün: Hanoi varış (A)
2. Gün: Hanoi şehir turu (K, Ö)
3. Gün: Hanoi – Ha Long Körfezi (K, Ö,A)
4. Gün: Ha Long >Hanoi – Da Nang uçuşu >Hoi An (K,Ö)
5. Gün: Hoi An Kasabası (K,Ö)
6. Gün: Hoi An – Hue (K,Ö)
7. Gün: Hue – Ho Chi Minh City 'e uçuş  (K,Ö)
8. Gün: Ho Chi Minh – Cu Chi – Cai Be (K,Ö,A)
9. Gün: Cai Be floating market- Ho Chi Minh (K,Ö )
10. Gün: Ho Chi Minh -Dönüş (K)
K =Kahvaltı  ,  Ö =Öğlen yemeği  ,  A =Akşam yemeğiAYRINTIYI SEVENLER İÇİN DETAYLI   PROGRAM:
1. Gün: Hanoi'ye varış (A)
Hanoi 'ye varış ve otelimize transfer. Öğleden sonra üç tekerlekli bisikletlerle bir saat eski Hanoi mahallelerini turluyoruz. Fransız mahallesi ve Eski Hanoi bölgesinin hareketli sokaklarında gezip, fotoğraflar çekeceğiz. Akşam hep birlikte lokal Vietnam yemeklerinin tadılacağı  "Vietnam'a Hoşgeldiniz Yemeği"miz var.
Konaklama: Hanoi (4 Yıldızlı otel)


2. Gün: Hanoi Şehir  Turu (K,Ö)
Kahvaltıdan sonra Vietnam'ın ulusal kahramanı Ho Chi Minh'in Mozolesi'ni ziyareti edip, ardından Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Konfüçyus’un öğretileriyle bezeli Edebiyat Tapınağı'nı geziyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, Hoan Kiem Gölü'nü ve Ngoc Son Tapınağı'nı görerek gezimize devam ediyoruz. Hanoi merkezinde vereceğimiz alışveriş için serbest zamandan sonra Thang Long'da dünyaca ünlü su kuklası şovunu izleyeceğiz. Ardından yine  Hanoi'deki otelimize dönüyoruz.  
Konaklama: Hanoi (4 yıldızlı otel)


3. Gün: Hanoi – Ha Long Körfezi (K,Ö,A)
Kahvaltıdan sonra Halong Bay Körfezi'ne doğru yola çıkıyoruz. Kızıl Nehir Deltası'nın suladığı verimli topraklardan ve pirinç tarlalarından geçerek (4 saatlik bir yolculuktan sonra), bizi teknemize götürecek rıhtıma ulaşıyoruz. UNESCO dünya mirası listesindeki, dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu olağanüstü bölgede yüzen otelimize valizlerimizle birlikte biniyoruz ve lüks kamaralarımıza  yerleşiyoruz. Tosbağa Kayalığı, Kelebek Mağarası, Aslan Kayalığı, Bai Tho Dağları'nın yanından geçiyoruz. İlk defa 19. yüzyılda Fransız Turistler tarafından ziyaret edilmiş devasa mağara sistemlerini geziyoruz. Günbatımını teknede güvertede izliyoruz. Beraber yiyeceğimiz deniz ürünleri ağırlıklı Vietnam öğle ve akşam yemeklerinden  sonra teknede
Konaklama: Tekne (Lüks Kamara)


4. Gün : Ha Long – Hanoi –  Da Nang 'a uçuş – Hoi An  (K,Ö)
Erken kalkanlar üst güvertede  güneşin ilk ışıklarıyla hoca eşliğinde Tai Chi Jimnastiği yapabilirler. Kahvaltıdan sonra muhteşem Halong Körfezi'nde gezmeye devam ediyoruz. Küçük lokal kayıklarla bölgenin otantik yüzen balıkçı köyü etrafında  geziyoruz. Öğle yemeğinden sonra  sahile yanaşıp bizi havalimanına götürecek olan otobüslerimize biniyoruz. Lokal havayolları ile ülkenin ortasındaki Da Nang'a vardıktan sonra otobüslerle Hoi An Kasabası'ndaki otelimize gidiyoruz. Serbest  zamanın ardından
Konaklama: Hoi An

5. Gün: Hoi An Kasabası (K,Ö)
Hoi An 16 yüzyıldan kalma çok iyi korunmuş bir kasabadır. Zamanın önemli ticaret limanı olduğundan zengin ve kozmopolit bir kültüre sahiptir. Buradaki turumuzda Japon Köprüsünü,  Phuoc Kien Pagodasını, Tran Phu eski tüccar evini  ve  Hoi An Müzesi'ni göreceğiz. Burada eski sokaklarda gezip bol bol fotoğraf çekeceğiz.
Konaklama: Hoi An


6. Gün: Hoi An – Hue  (K,Ö )
Kahvaltıdan sonra  Hue'ye gitmek için yola çıkıyoruz. Yolda Vietnam'ın en iyi müzelerinden biri olan Cham Müzesi'ni göreceğiz. Yine yolda İmparator Nguyen Hanedanlığı'nın tarihi mekanlarını ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra King Minh Mang'ın  mezarını ziyaret edeceğiz  ve  Perfume Nehri'nde sandallarla gezerek Old Thien Mu Pagoda'sını göreceğiz.
Konaklama: Hue (4 yıldızlı otel)


7. Gün: Hue – Fly to Ho Chi Minh City (K,Ö)
Bu sabah  Yasak Şehri (Forbidden Citadel) ve Dong Ba Pazarı'nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Ho Chi Minh City'ye  uçmak üzere havalimanına gidiyoruz. Şehre varıp merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme sonrası  Notre Dame Katedrali, tarihi Postahane binası ve Ben Thanh Market'i geziyoruz.
Konaklama: Ho Chi Minh City

8. Gün:  Ho Chi Minh – Cu Chi – Cai Be – Tien  Giang  (K,Ö,A)
Kahvaltı sonrası şehrin  25 km kuzeybatısındaki  bölgeye gidip, Viet Cong Gerilla Merkezi ve ormandaki meşhur Cu Chi Yeraltı Tünel Sistemleri'ni geziyoruz. Burada, yerel direnişçi güçlerin, işgalci Fransız ve Amerikan  kuvvetlerine karşı nasıl bir tarihi direniş gösterdiklerine şahit oluyoruz. Daha sonra tekrar Ho Chi Minh'e dönüyoruz.
Öğle yemeğinden sonra, şehrin 115 km güney batısında yer alan ve nehir kasabası olan Cai Be'de, Güneydoğu Asya'ya can veren meşhur Mekong Nehri Deltası'ndaki yaşamı görmeye gidiyoruz. Cai Be Limanı'nı gezerek tekneyle nehir kenarında konaklayacağımız  tatil köyüne geçiyoruz. Bungalowlarımıza yerleşip yeşillikler içinde dinleniyoruz. İsteyenler bisikletle çevre turu yapabilirler.
Saat 19:00'da Vietnamese menülü  akşam yemeğimizi hep birlikte alıyoruz. İsteyenler nehir kenarındaki barda geceyi uzatabilirler. Ancak burada konaklamamızın asıl nedeni, sabah çok erken kalkıp bölgenin meşhur nehir pazarını görmek ve fotoğraflamak. O nedenle uykunuzu iyi almanızı tavsiye ederiz. 
Konaklama: Cai Be


9. Gün: Cai Be Yüzen Pazar – Ho Chi Minh (K,Ö)
Sabah oldukça erken kalkıp Cai Be Yüzen Pazarı'nı teknelerle geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Bu esnada Mekong Deltası'nda su üzerinde nasıl ticaret yapıldığını gözlemliyoruz. Sonrasında  yemyeşil kanallar arasında kayıklarla gezerek bir orkide bahçesini ziyaret edip lezzetli ve tropikal meyveli öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Mekong Deltası'nda gezmeye devam ediyor ve lokal yerlilerin yaptığı el işi sergisini geziyoruz. Gün sonunda Ho Chi Minh şehrine geri dönüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Ho Chi Minh

10. Gün: Ho Chi Minh - Dönüş (K)
Kahvaltı sonrası, havalimanına transfere kadar serbest zaman.
  

ÜCRET:

 
Kişi başı ücret, 1250 dolardır.
 
Katılımcılar  Türkiye>Vietnam ve Vietnam>Türkiye için  belirleyeceğimiz uçuşa hep birlikte biletlerini kendileri alacaklardır. Şu an 600 dolar civarında.
 
Yine 2 lokal Vietnam havayolları uçuş bilet ücretleri ortalama 190-200 $ katılımcılar tarafından  ödenecektir. Bu biletleri lokal acenta bizim yerimize alıyor.
 
*Bu geziyi satın almanız halinde 50 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz. 

 
 
ÖDEME ŞEKLİ:
 
•    Dilerseniz gezi ücretinin tamamını peşin ödeyebilir, dilerseniz 8 ay taksit imkanından yararlanabilirsiniz. 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
•    Tüm kara ulaşımları ve havaalanı transferleri,
•    4 * ve 3 * otellerde konaklama.
•    Bir gece  Ha Long bay  körfezinde, lüks teknede  iki  kişilik  kabinde geceleme, (4 yıldızlı otel ayarında)
•    Fotoğraf eğitimi ve danışmanlık hizmetleri,
•    Türkçe  ve  İngilizce yerel  rehberlik,
•    Programda  belirtilen yemekler,
•    Ha Long, Hue ve  Cai Be  tekne turları ,
•    Giriş ücretleri  ve  su.
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
•    Vietnam  vizesi ve  vize uygunluk belgesi ,
•    Uluslararası  uçuşlar ,
•    Vietnam ülke  içi  2 uçuş: Vietnam havayollarıyla  Hanoi>Ganang ve Danang>Ho Chi Minh arası yapılacaktır. (İki uçuşun toplam bedeli yaklaşık 200 Dolar civarında)
•    Tek kişilik oda farkı (tüm oteller ve teknede tek kişilik kabin için: + 300$)
•    Programda belirtilmeyen  yemekler, 
•    Tüm yemeklerde alınan  içecekler,
•    Pakette olmayan diğer opsiyon ve aktiviteler,
•    Seyahat Sağlık Sigortası,
•    Kişisel harcamalar,
•    Yerel  hizmet bahşişleri (40-50 dolar)
 
 

KONAKLAYACAĞIMIZ OTELLER:Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Rezervasyon İçin: 

1- Rezervasyon yaptırmak istediğiniz kişi sayısını seçiniz.  

2- Ardından "Sepete Ekle" butonuna basınız.

3- İşlemi tamamlamak için BURAYI  tıklayıp, açılan pencerede kredi kartı yada EFT seçeneği ile ödemenizi tamamlayınız. 

* Dilerseniz gezi ücretini kredi kartınızla 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

EK AÇIKLAMALAR:
 
Vietnam vize servisi :
Vietnam, Türkiye Vatandaşı olan kişilerden vize ve seyahat öncesi alınması gereken “Vize Uygunluk Belgesi” talep etmektedir. “Vize uygunluk belgesi“ 35$ karşılığında seyahat acentası tarafından, seyahat öncesi resmi mercilerden alınıp bizlere yollanacaktır. Bu uygunluk belgesi ile  Hanoi Havalimanı'nda  kişisel olarak 25$ vize damga puluda ödenerek vize alınacaktır.
Pasaportların seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gereklidir.
Vietnam'a girişte bu belgelere rağmen kişiye vize verilmemesinden kimse sorumlu tutulamaz ve
maddi bir hak talep edilemez.
Türkiye'deki elçiliklere de vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak fiyatı çok fazladır.
  
Prosedür :
(1) Kişisel bilgiler, bilet detayları yolculuktan en geç 3 hafta önce acentaya mail ile yollanacaktır.
(2) Acenta bu belgelerle bizim adımıza Göçmen Dairesi'nden vize uygunluk belgelerimizi alıp, bize bir kopyasını yollayacaktır.
(3) Bu belge ile uçağa binebileceğiz.
(4) Gerekli belgeler: Pasaport + 2 biometrik  fotoğraf  + vize ücreti 25 dolar (nakit) 
 
 
VIETNAM  INFO
 
Lokasyon:  Güneydoğu Asya
Sınırları: Çin, Laos, Kamboçya, Doğu Denizi
Yüzölçümü: 331.212  km2
Populasyon: 93.421.835 
Başkent: Hanoi. 
Yönetim: Tek partili sosyalizm
Dil: Resmi dil Vietnamca. Fransızca, Çince, Ingilizce ve Rusça'da konuşuluyor.
Din: Budist  çoğunluk. Hristiyanlık, Konfuçyizm, Hao Hao
İklim: Tropikal
Turist Atraksiyon bölgeleri: Hanoi, Halong Bay, Sa Pa, Hue, Hoi An, Nha Trang, Ho Chi Minh City, Mekong Delta
Para: Vietnam Dong (USD 1= 22,320 VND, GBP 1= 34,541 VND; EUR 1= 25392 VND) 
Voltaj: 220/110 volts AC, 50Hz; iki düz veya yuvarlak fiş ucu
Zaman Dilimi: GMT +7 
Telefon  Kodu: +84
İletişim: GSM 900 mobile network . Wi-Fi çok yaygın
Çalışma Saatleri: 08:00-17:00,  Cumartesi ve Pazar tatil.
  • Gösterim: 3817
  • Para Puanı: 50
  • Stok Durumu: Ön Talep
  • 6,700.00TL
  • Seçenekler:

Etiketler: Vietnam, Fotoğraf Gezisi

0850 441 40 45 - Hemen Ara! 0850 441 40 45 - Soru Sor