Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Workshop / RAW İşleme Teknikleri

Workshop / RAW İşleme Teknikleri

%50 İndirim
  • 400.00TL
  • 200.00TL
Nakit  ödemelerde  %5 İNDİRİM
19 TL x 12 ay’a varan  taksit seçenekleri

Adobe Camera Raw (ACR) ile RAW Fotoğraf İşleme Teknikleri Türkiye'nin en iyi photoshop eğitmenlerinden biri olan Burak Şenbak'tan RAW İşleme Teknikleri'ni öğrenmek için bu eğitime katılabilirsiniz. Fotoğraf makinanızın markasından bağımsız olarak tüm RAW formatlı fotoğrafların işlenebilmesi için Adobe Camera Raw (ACR) programı kabul görmüş en kapsamlı program. ACR, Photoshop programını kullanan ve RAW formatta fotoğraf çeken tüm fotoğrafçıların bir anlamda en büyük yardımcısı. Photoplay Fotoğrafçılık Kursu sizleri RAW formatta çekilen fotoğrafların Photoshop uygulaması ile işlenmesi sırasında karşımıza çıkan ACR programının kullanılmasına yönelik olarak açılan uygulamalı atölyesine davet ediyor.
ATÖLYENİN İŞLEYİŞİ
Atölyemiz uygulamalı bir atölye olduğu için kendinize ait Photoshop’ın son versiyonu (CC 2018 veya CC 2019) yüklü lap-top ile katılım sağlanması gerekmektedir. Atölyemize gelirken fare/Mouse ve şarj cihazınızı getirmeyi unutmayınız. Eğitmenimiz, Adobe Photoshop CC 2019 – İngilizce versiyon üzerinden eğitim vermektedir. Katılımcıların yüklü olan veya yükleyecekleri Photoshop’ların dili (Türkçe veya İngilizce) kendi tercihleridir. Atölyemiz sırasında Photoshop programının yüklenmesi tarafımızca yapılamamaktadır. Bu hususu dikkate almanız gerekmektedir. Atölye başlangıcında uygulamada kullanılacak olan örnek fotoğraflar ve eğitmenimizin hazırladığı ders notu katılımcılara verilecektir.

image

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
Bu atölye kapsamında, • RAW ve JPG fotoğraf nedir? (farklar, avantaj, dezavantaj,…)? • ACR program paneli tanıtımı ve • Uygulamalı RAW işleme tekniklerini, Basic, Tone Curve, HSL Adjustments, Presets Segmeleri ve ayarlarını öğreneceksiniz. Atölye sonunda ACR kullanımı ile; Manzara fotoğrafı işlemek, portrelerdeki sivilceleri silmek, göz rengini değiştirmek, keskinleştirmek, bölgesel (renk, ton, doygunluk, kontrast, keskinlik gibi) düzenlemeler yapmak, beyaz ayarını değiştirmek, noise gidermek, patlamaları ortadan kaldırmak, detaysız siyah bölgelerin tonunu açmak, spesifik renklere müdahale (örneğin gökyüzünün mavisini koyulaştırmak) etmek, bir önceki işlenmiş fotoğrafın tüm işleme ayarlarını bir sonraki fotoğrafa aktarmak, bir seri fotoğrafın tamamına (örneğin 20 adet) aynı ayarları tek tuşa dokunarak uygulayabilmek gibi birbirinden önemli konularda deneyim sahibi olacaksınız.

image

KİMLER KATILABİLİR?
RAW Formatta fotoğraf çeken, Photoshop programına sahip, fotoğraflarında detaylı dokunuşlar yaratmak amacında olan tüm fotoğrafçılar.
EKİPMAN
Atölye işleyişi bölümünde belirtildiği gibi, atölyemizin uygulamalı bir atölye olması sebebi ile kendinize ait notebook'unuzda Photoshop’ın son versiyonu (CC 2018 veya CC 2019) yüklü bir şekilde atölyeye katılım sağlanması gerekmektedir. Şarj kablonuz ve farenizi (Mouse) unutmamalısınız.
TARİH
40. Dönem: 29 Şubat 2020 Cumartesi - Saat 11:00-16:00 arası 41. Dönem: 09 Mayıs 2020 Cumartesi - Saat 11:00-16:00 arası 42. Dönem: 06 Haziran 2020 Cumartesi - Saat 11:00-16:00 arası
BULUŞMA YERİ
PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1/9 Şişli/İSTANBUL
FOTOĞRAF EĞİTMENİ
Burak Şenbak
KONTEJAN
Bu atölye en az 5, en fazla 15 katılımcı ile gerçekleşecektir. Kayıt sayısının yeterli sayıya ulaşmaması durumunda, katılımcıların ücretleri hiçbir kesinti yapılmadan kendilerine iade edilir.
ÜCRET
Kişi başı katılım ücreti 200 TL’dir.
ÖDEME
Kredi kartı / EFT (Atölye günü elden ödeme alınmamaktadır.)
KATILIM VE KAYIT
Atölyeye katılmak için; yukarıdaki “Kayıt Ol” butonunu tıklayarak, gerekli yönergeleri takip edip, atölye ücretini ödemeli ve kayıt işlemini tamamlamalısınız.
PARA PUAN
Bu atölyeyi satın almanız halinde %5 değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki kurs, gezi ve atölyelerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu atölyeyi satın alırken, İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
İPTAL VE İADE
Atölye tarihinden 5 iş günü öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.