Yunanistan ve Meteora Fotoğraf Gezisi

Yunanistan ve Meteora Fotoğraf Gezisi

YUNANİSTAN FOTOĞRAF TURU

Meteora - Selanik - Kavala

28 Haziran - 01 Temmuz 2018

En ekonomik fiyatlar ile Yunanistan Fotoğraf Turu... Üstelik gizli saklı para istekleri olmadan... 


DİKKAT: Bu gezi için ön talep toplanmaktadır. Geziye katılmak isteyenlerin, öncelikle yukarıdaki "Ön Talep Oluştur" butonuna basarak, açılan formu doldurmaları gerekmektedir. Yeterli talep toplanıldığında, eğitmenlerimiz sizleri arayarak kesin katılım için bilgi vereceklerdir. 

 

28 Haziran Perşembe akşamı gidiş 01 Temmuz Pazar akşam dönüş olmak üzere 2 gece konaklama, rehberlik hizmetleri, ulaşım, fotoğraf eğitimi ve danışmanlık hizmetleri dahil kişi başı yalnızca 225 Euro...

 

1.Gün - 28 Haziran 2018 - Perşembe

29 Haziran 2018 Perşembe gecesi yola çıkıyoruz. Cuma sabah saat 08:00'de Meteora'ya varıyoruz.


2. Gün - 29 Haziran 2018 - Cuma

Meteora'da bize eşlik edecek rehber ile birlikte manastırları dolaşacağız. Öğlen yemeğinin ardından serbest zaman. Akşam Meteora'da bulunan otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği için katılımcılarla birlikte Yunanistan'ın meşhur Taverna'larından birine gidiyoruz. 
Burada hem akşam yemeği yiyeceğiz hem de gönlümüzce eğleneceğiz.

 


3. Gün - 30 Haziran 2018 - Cumartesi

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra 08:00'de otelimizden ayrılıp Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Selanik'e varmış olacağız. Burada rehberimiz bizlere Ulu Önderimiz Atatürk'ün Evi'ni, Beyaz Kule'yi, Beyhamamı'nı, Bedesten'i ve Kral Kapısı'nı gezdirecek, bizler de bu arada buraları fotoğraflama imkanı bulmuş olacağız.
Akşam saatlerinde Kavala'ya doğru yola çıkıp konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için Kavala'da buluna Taverna'lardan birine gidiyor ve yine gönlümüzce eğleniyoruz.
 


4. Gün - 01 Temmuz 2018 - Pazar

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, Kavala sokaklarını dolaşacağız. Kavala'da bulunan mübadele sırasında boşaltılmış köy evlerini ziyaret edeceğiz. Öğlen yemeğinin ardından İstanbul'a dönüş için yola koyuluyoruz.


METEORA
Yunanistan'ın Kalabaka şehrinde bulunan Meteora kasabası, bünyesinde bulundurduğu tarihi manastırlar ile bilinmektedir. Yüksekliği 300 ile 500 metre arasında değişen kayaların tepelerindeki düzlüklere inşa edilmiş olan manastırlar hem yapılışın gizemi ile hem de manzarası ile büyüleyici bir etkiye sahip. 
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Meteroa Manastırları, 12. yüzyılda bölgede yaşayan keşişler tarafından Tanrı'ya daha yakın olma, dünyevi meselelerden uzak kalma amacıyla inşa edilmiştir. Zamanla savaşlardan kaçmak ve korunmak amaçlı olarak da kullanılmıştır. 1347 yılında rahip St. Athanasios tarafından inşa edilen ilk manastır olan Büyük Meteora Manastır ile bölge keşişlerin toplanma bölgesi haline gelmiştir.
Tarih boyunca yaklaşık 24 manastır ve çokça yerleşim alanlarının olduğu bilinen Meteora bölgesinden günümüze 6 manastır ayakta kalabilmiş durumda.
 

 

SELANİK
Yunanistan'ın en büyük ikinci kenti olan Selanik, Mustafa Kemal Atatürk'ün doğdupu şehirdir. Yaklaşık 2000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan şehri; Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları en önemli merkezlerinden biri olarak kullanmışlardır. 
Yunanistan'a gelen turistlerin uğrak yerlerinden olan Selanik, 1997 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Beyaz Kule, Atatürk'ün doğduğu ev, Kral Kapısı önemli turistik ziyaret noktalarından birkaçıdır.
 

 

KAVALA
Türkiye'den yaklaşık 170km uzakta bulunan Kavala, Batı Trakya'nın önemli yerleşim bölgelerinden birisidir. Bir sahil kasabası olan Kavala, Osmanlı döneminde de önemli merkezlerden birisi idi. 
Yaklaşık 600 yıllık Osmanlı hakimiyetinin izlerini kasabada bulunan Osmanlı mimarisi izleri taşıyan evleri, kaleleri, su kemerlerinden bulabilirsiniz. Kasabada birçok müze, kale, anfi tiyatro gibi tarihi yapılar mevcuttur. Kavala aynı zamanda un kurabiyesi ile de tanınmaktadır.
 FİYAT:
Kişi Başı 225 Euro'dur. 

*Bu geziyi satın almanız halinde 50 PARA PUAN kazanacaksınız. 1 Puan=1 TL'dir ve puanlarınızı sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.   


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Ulaşım Hizmetleri
Rehberlik Hizmetleri
Eğitmenlik ve danışmalık hizmeti
2 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama ücretleri
Otellerde alınacak kahvaltılar
Tursab Seyahat Sigortası
Araç içi içecek ikramları


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Öğlen ve Akşam Yemekleri
Tur kapsamında belirtilmeyen kişisel harcamalar

Yutdışı çıkış harçları

 

İPTAL ve İADE:

Gezi tarihinden 20 iş günü öncesinde rezervasyonunu iptal ettirenlerin ücretleri kesintisiz iade edilir. Sonrasında iptal ettirenler de ise, yerlerine başka kişi kayıt yaptırırsa kaparo ücretleri iade edilir, aksi takdire iade edilmez.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

NOT: Eğer aşağıdaki görselden seçtiğiniz koltuk numarası, yukarıdaki "Koltuk Seçimi" alanında gözükmüyorsa, sizden önce başka bir kişi tarafından satın alınmış demektir. Birden fazla kişi için satın alma işlemi yapacaksanız, her kişi için ayrıca koltuk seçip işlemi tekrarlamanız gerekmektedir.   

Rezervasyon İçin: 

1- Rezervasyon yaptırmak istediğiniz kişi sayısını seçiniz.  

2- Ardından "Sepete Ekle" butonuna basınız.

3- İşlemi tamamlamak için BURAYI  tıklayıp, açılan pencerede kredi kartı yada EFT seçeneği ile ödemenizi tamamlayınız. 

* Dilerseniz gezi ücretini kredi kartınızla 9 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

  • Gösterim: 4478
  • Para Puanı: 50
  • Stok Durumu: Ön Talep
  • Ücretsiz Etkinlik
  • Seçenekler:

Etiketler: Yunanistan, Fotoğraf Gezisi, meteora

0850 441 40 45 - Hemen Ara! 0850 441 40 45 - Soru Sor