Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • BANA İSTANBUL’U ANLAT FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM ÇAĞRISI

BANA İSTANBUL’U ANLAT FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM ÇAĞRISI‘ BANA İSTANBUL’U ANLAT ’
FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM ÇAĞRISI


PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu olarak Mecidiyeköy’de açtığımız "Fotoğraf Eğitim Merkezi" bünyesinde fotoğraf sergileri düzenlemeye başlıyoruz.

İlk sergimizi de sizlerle birlikte açalım istedik. PhotoPlay’in etkinlik, gezi ve kurslarına katılmış herkes bu sergiye katılabilir. Tek yapmanız gereken aşağıdaki katılım koşullarını dikkatlice okuyarak, sergide yer almasını istediğiniz fotoğraflarınızı bize mail atmanız.

Hepimizin ortak noktası "fotoğraf". İşçisinden mühendisine, farklı iş kollarında çalışan, İstanbul'da farklı dertlerle boğuşan insanlarız. Bizi bu dertten-tasadan uzaklaştıran bir sergi düzenleyelim istedik. İlk sergimizin şiarını da ‘Bana İstanbul’u Anlat‘ olarak belirledik. Tıpkı Nazım Hikmet’in dizelerinde olduğu gibi... 

….

Dur! bırak kaynasın kahvenin suyu, 

Bana İstanbul’u anlat nasıldı? 

Bana boğazı anlat nasıldı? 

Haziran titreyişlerle kaçak yağmurlar ardı 

Yıkanmış, kurunur muydu yine o yedi tepe 

Ana şefkati gibi sıcak bir güneşle 


İnsanlar gülüyordu de 

Trende, vapurda, otobüste, 

Yalanda olsa hoşuma gidiyor, söyle. 

Hep kahır, hep kahır, hep kahır 

Bıktım be… 


Dur! bırak, kalsın, açma televizyonu 

Bana İstanbulu anlat nasıldı? 

Şehirlerin şehrini anlat nasıldı? 

Beyoğlu sırtlarından yasak gözlerimle bakıp 

Köprüler, Sarayburnu, minareler ve halice öv 

Diyiverdin mi bir merhaba, gizlice 

......

Kısacası binlerce yıllık geçmişi ile bu şehrin sokaklarını, aşklarını, insanlarını, mimari yapılarını, kalabalığını, kalabalıkta yalnız kalanlarını ve farklı kültürlerini yansıttığınız fotoğraflarınızı sergimize bekliyoruz.

 


KATILIM KOŞULLARI ve FOTOĞRAFLARIN GÖNDERİMİ:

PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nun etkinliklerinden birine katılmış olmak. (Kurs, Gezi, Söyleşi, Etkinlik vs)

Her katılımcı en fazla üç (3) adet fotoğraf gönderebilir. Daha fazla fotoğraf gönderenlerin ilk üç (3) fotoğrafı değerlendirmeye alınacak, diğerleri değerlendirme dışı bırakılacaktır.

Fotoğrafların, fotoğrafik değer taşıyan (ışık, kompozisyon…) eserler olması gerekmektedir. Bu nedenle lütfen dikkatli seçim yapınız. Aksi takdirde fotoğraflarınız sergide yer almayacaktır.

Fotoğrafların üzerine, fotoğrafçının adı bizim tarafımızdan eklenecektir. O nedenle fotoğrafların üzerinde hiçbir yazı, imza ve ibare bulunmamalıdır.

Fotoğraflar dijital olarak, 30x40cm baskıya uygun çözünürlükte ⦁ ppetkinlik@gmail.com adresine, konu bölümüne “SERGİ” yazılarak mail yoluyla ulaştırılmalıdır. (Gönderilen mailin içeriğinde; isim, soyisim ve telefon numarası mutlaka yazılmalıdır.)

Sergide yer alacak fotoğraflar 20x30cm ile 30x40cm olacaktır. 

Hangi fotoğrafların sergide yer alacağını ve baskı ebatının ne olacağını Seçici Kurul belirleyecektir. Seçici Kurul; Nihat Karadağ, Tolga Subaşı ve Yücel Öksüz'den oluşmaktadır. 

Son fotoğraf gönderim tarihi 30 Eylül 2018 saat 23.59'dur. 

Ardından 03 Ekim 2018’de seçici kurul bir araya gelerek fotoğrafları seçecektir. 

Fotoğrafları seçilen fotoğraf sahipleri ile iletişime geçilecek ve sergi katılım bedeli olan (baskı ve kokteyl için harcamalar) 100 TL’yi kendilerine ilettiğimiz banka hesabına yatırmaları istenecektir.

Fotoğrafları gönderen kişiler, fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılır. 

Sergi katılımcılarına, açılış kokteylinin ardından katılım belgesi verilecektir.Sergi açılışı, 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 19:00 da Mecidiyeköy'deki 170 metre kare alana sahip, içerisinde derslik, seminer salonu ve stüdyo barındıran yeni yerimizde gerçekleşecektir. Açılış esnasında kokteyl ve canlı müzikte olacaktır. 
Daha önce düzenlediğimiz fotoğraf sergilerinden kareler aşağıdadır: