Fotoğrafçılık Kurslarında %70 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • Ulaş Tosun ile "Afganistanbul" Belgeseli Gösterimi ve Söyleşisi (26 Ocak 2019)

Ulaş Tosun ile "Afganistanbul" Belgeseli Gösterimi ve Söyleşisi (26 Ocak 2019)


HER HAFTA
ÜCRETSİZ
ETKİNLİK
HEPSİ PHOTOPLAY'DE


ULAŞ TOSUN ile "AFGANİSTANBUL" BELGESELİ GÖSTERİMİ

ve SÖYLEŞİSİ

26 Ocak 2019 Cumartesi Saat 18.00


ViewSonic sponsorluğunda düzenlediğimiz fotoğraf söyleşilerine devam ediyoruz...


PhotoPlay olarak her hafta düzenlediğimiz "Ustalarla Soru Cevap" ve "İçimizden Biri" söyleşilerini, artık Mecidiyeköy'deki yeni mekanımızda gerçekleştiriyoruz.

Ocak ayının diğer bir konuğu ise Kadir Has Üniversitesi Kurumsal Fotoğrafçılığı'nı yürüten Ulaş Tosun. Afgan mülteciler ile ilgili çekmiş olduğu belgeseli sizler ile paylaşacak olan Tosun, çekimler öncesi ve sırasında yaşadığı tecrübeleri de paylaşacak.


Şu ana kadar birçok ödül almış olan  Afganistanbul; Sewab’ın bireysel hikâyesini merkeze alarak, Ortadoğu halklarının savaş ve sömürü deneyimini, beklentilerini anlatmaktadır. Göçmenlerin asgari şartlarda istikrar için göze aldıkları umut yolculuğuna paralel, insan kaçakçılığını, denizde son bulan hayatları, cezaevlerini ve  bu yolculuğun en zorlu parçalarından biri olan İstanbul’daki yerel sorunlarla birlikte ortaya çıkan gayri insanı koşulları belgesel sinema diliyle anlatmayı hedeflemektedir. 


KATILIM ve KAYIT:

26 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 18:00’da PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu'nda gerçekleşecektir. ( Taşındık : Yeni yerimiz Mecidiyeköy Meydan’da. ) 

Etkinliğimiz ücretsizdir ve herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için, yukarıdaki "Etkinliğe Katılım Formu"nu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. 

Kayıtlarımız başvuru sırasına göre gerçekleştirilecek olup; kontenjanımız 30 kişi ile sınırlıdır. Katılımın 30 kişiyi aşması durumunda etkinliğimiz yeni gün ve saatinde tekrarlanacaktır.

Kayıt yaptıran katılımcıların isimleri aşağıda yer almaktadır. Katılımcı isimlerinin yer aldığı sayfamız günde 1 kez yenilenmekte ve yeni kayıt yaptıran katılımcılarımızın isimleri güncellenmektedir.


ADRES:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU 

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum Linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22


Ulaş Tosun hakkında:

İstanbul Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Aralarında Nokta Dergisi, Hürriyet Gazetesi, Referans Gazetesi, Agos Gazetesi ve Radikal Gazetesi’nin de olduğu birçok yayında fotomuhabir, muhabir ve editör imzasıyla yer aldı. 2010-2011 yılları arasında Havana Üniversitesi’nde İspanyolca Eğitimi aldı. İlerleyen yıllarda çeşitli dezavantajlı grupların kendi hayatlarını fotoğrafla anlatmasını hedefleyen Bir Mahalle Hatırası, Hayat Bildiğin Gibi Değil, Fabrika Kızı ve İstanbul'un Kadın Renkleri adlı sergi projelerinin koordinatörlüğünü ve eğitmenliğini yaptı. İstanbul'a sığınan Suriyeli savaş mağdurlarının günlük hayatlarını anlatan ilk kişisel sergisi Permanently Temporary 2016'da İstanbul Avusturya Konsolosluğu'nda açıldı. Halen Kadir Has Üniversitesi kurumsal fotoğrafçılığını sürdürmektedir. 2018'de tamamladığı Afganistanbul adlı belgeseli bulunmaktadır.


KATILIMCILAR:

1Gülsün Türk                   
2Ahmet Faik Daloğlu
3Öznur Tuğba Çelebi
4Betül Sarı
5Edip Ozan Üçok
6Serdar Sarı
7Tolga Ural
8İlknur Şahin
9Ali Saim Yapıcı
10Sevil Deniz Çağlar
11Bahri Sarp Yılmaz
12Sema Tavşanlı
13İklime Öztürk
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30  • Sosyal Medyada Biz
  • İLETİŞİM
  • Güvenli Alışveriş
  • © Tüm hakları saklıdır.