Fotoğrafçılık Kurslarında %50 İndirimin Bitmesine Az Kaldı!
Giriş Yap Üye Ol
  • YAŞAMDAN PORTRELER FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM ÇAĞRISI

YAŞAMDAN PORTRELER FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM ÇAĞRISI

 YAŞAMDAN PORTRELER 

FOTOĞRAF SERGİSİ KATILIM ÇAĞRISI

01 Aralık 2018 – 15 Aralık 2018 


PhotoPlay Fotoğrafçılık Kursu olarak Mecidiyeköy’de açtığımız ‘Fotoğraf Eğitim Merkezi’ bünyesinde ‘Yaşamdan Portreler’ konulu sergi düzenliyoruz. Yaşadığınız çevreden veya seyahatleriniz esnasında çektiğiniz ya da stüdyoda çekilmiş, ister poz verdirerek, isterseniz de kendiliğinden oluşmuş anları kaydettiğiniz  her türlü portre fotoğraflarınızı bekliyoruz. Tek yapmanız gereken www.ppsergi.com sitesine girerek ilgili bölümleri doldurup fotoğraflarınızı yüklemeniz.


Hiç birimiz bir diğerimize benzemeyiz, hiç birimiz olaylar karşısında aynı duyguları hissetmeyiz ve hepimiz duygu ve düşüncelerimizi ilk önce yüzümüzle, duruşumuzla ifade ederiz. Fotoğrafın önemli dallarından biri olan Portre fotoğrafı da, insanın kişiliğini, duygularını, iç dünyasını ortaya koyan fotoğraflardır. Genel bilinenin aksine portre fotoğrafı,  sadece bir kişinin yüzünün veya vesikalık fotoğrafının çekilmesi değildir. Bütün bunları içine almakla birlikte, bir kişinin kimliğini, karakterini, duygularını ifade eden bazen bir boy fotoğrafı ya da piyano çalan eller fotoğrafı da portre fotoğrafının içinde yer alır. Portre fotoğrafları, ailelerin ve toplumların kültürel değişimlerini ve tarihini en iyi gösteren fotoğraflardır.KATILIM KOŞULLARI

1-Her katılımcı en az bir (1), en fazla beş ( 5 ) adet fotoğraf ile katılabilir. Bu fotoğraflardan seçilen yalnız bir ( 1 ) tanesine sergide yer verilecektir.

2- Fotoğraf seçici kurulu; Nihat Karadağ, Tolga Subaşı ve Yücel Öksüz’den oluşmaktadır

3- Fotoğrafların, fotografik değer taşıyan eserler olması gerekmektedir. Bu nedenle lütfen dikkatli seçim yapınız. Aksi takdirde fotoğraflarınız sergide yer almayacaktır.

4- Fotoğrafların üzerine, fotoğrafçının adı bizim tarafımızdan eklenecektir. O nedenle fotoğrafların üzerinde hiçbir yazı, imza ve ibare bulunmamalıdır.

5- Fotoğraflar dijital olarak, 30x40cm baskıya uygun çözünürlükte olmalıdır. 

6- Fotoğraflarınızı en geç  24 Kasım saat 23.00’a kadar yüklemeniz gerekmektedir.

7- Hangi fotoğrafların sergide yer alacağına Seçici Kurul karar verecektir. 

8- Sergi katılımcılarına, sergi günü açılış esnasında katılım belgesi de verilecektir.

9-Fotoğrafları seçilen fotoğraf sahipleri ile iletişime geçilecek ve sergi katılım bedeli olan (baskı ve kokteyl için harcamalar) 100 TL’yi, ödemeleri istenecektir. 

10-Fotoğrafları gönderen kişiler, fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılır. 


Sergi açılışı, 01 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 19:00 da Mecidiyeköy'deki 170 metre kare alana sahip, içerisinde derslik, seminer salonu ve stüdyo barındıran yeni yerimizde gerçekleşecektir. Açılış esnasında kokteyl verilecektir.

Sergi Koordinatörü: Şenay Çolakoğlu / Sanat Tarihçisi


Fotoğraf Gönderme Linki:

www.ppsergi.comSergi Adresi:

PHOTOPLAY FOTOĞRAFÇILIK KURSU / VIEWSONIC COLOR GALERY

Mecidiyeköy Meydan, Ortaklar Cad. No:1 Kat:5 Daire:9 Şişli/İSTANBUL

Konum linki: https://goo.gl/maps/JLhCGanHzy22