Kars - Ardahan - Çıldır Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 17/10/2016 0 Yorum Gezi,

KARS - ARDAHAN - ÇILDIR GÖLÜ 

FOTOĞRAF GEZİSİ

 

2-3-4-5 Şubat 2017

 

 

PhotoPlay olarak şehir dışı gezilerimizde rotayı bu kez Türkiye'nin bir ucuna Kars ve Ardahan'a çeviriyoruz. Bu gezi ile birlikte hem karda fotoğraf çekmenin keyfini çıkaracak hem bu muhteşem doğanın keyfini çıkaracaksınız. Zamanı daha doğru kullanmak adına uçak ile gidip geleceğimiz bu gezi esnasında, yöreyi çok iyi bilen fotoğrafçı rehber Ufuk Seferoğlu ile dolaşacaksınız. Ayrıca PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ, sizlere karda fotoğraf çekmenin detaylarını anlatacak, çekmiş olduğunuz fotoğrafları değerlendirecek. 

 

 

1. GÜN: 02 Şubat 2017 – Perşembe

Perşembe günü Kars havaalanında 14:30 da buluşmamızla başlayacak gezimiz ve 3 gece 4 gün sürecek.

Havaalanından hareketle, Kars Ani Harabelerini fotoğraflamaya gidiyoruz. Akşam saatlerinde ise otelimize geçip, akşam yemeğimizi alacağız. Otelimiz Yalnızçam Kayak Tesisleri’nde olup, ormanın yanı başında tamamen doğa ile iç içedir. Otel bölgesi, o mevsimde bembeyaz bir örtü ile kaplı olacaktır.

 

 

2. GÜN: 03 Şubat 2017 - Cuma

Sabah erken saatte otelde kahvaltımızı yapıp Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Gölün üzeri o tarihlerde yaklaşık 1 metrelik buzla kaplı oluyor. Tüm etkinliklerimizi bu göl üzerinde yapacağız. Yöre halkından ayarlayacağımız balıkçılar, bize buz altından balık tutacaklar. Atlı kızaklar ise, isteyenleri gölün üzerinde gezdirecekler. Ki bunun zevkini mutlaka tatmanız gerekli. Bizden söylemesi, denemeyen pişman oluyor.

Etkinliği yapacağımız bölgedeki balık restoranlarında öğle yemeğimizi alacağız. Daha sonra, Çıldır Gölü’nün çevresindeki köyleri gezerek buradaki zorlu kış yaşantısını fotoğraflayacağız. Günün sonunda ise akşam yemeği için Ardahan merkezde, donmuş Kura Nehri’nin kenarında canlı müzik eşliğinde meşhur kaz etinin tadına bakacağız. (İsteyenler başka yemek de yiyebilirler.) Ardından otelimize dönüp dinleneceğiz. 

 

 

3. GÜN: 04 Şubat 2017 – Cumartesi

Türkiye’nin Davos’u olarak kabul gören Posof’a gideceğiz ve tüm günü bu bölgede geçireceğiz.Posof’un eşsiz kış manzarasını fotoğraflayacağız. Köyleri de dolaşacağız. Akşam yemeğini ise tekrar Ardahan’da yedikten sonra otele döneceğiz. 

 

 

4. GÜN: 05 Şubat 2017 - Pazar

Pazar günü sabah erken saatlerde (07:00) otelden ayrılıp Kars'a geçeceğiz. İsteyenleri sabah uçakları için havaalanına bırakacağız. Uçağı öğleden sonra olanlarla ise öğlene kadar Kars sokaklarında dolaşıp fotoğraflar çekeceğiz. Öğleden sonra ise havaalanına geçeceğiz. 

 

 

UÇAK BİLGİSİ:

GİDİŞ: 02 Şubat 2017 Perşembe günü Kars havaalanında saat 14.30'da buluşacağız. Bu saate kadar Kars'a varacak herhangi bir uçağa bilet alabilirsiniz. Dilerseniz trenle daha erken gidip, Kars Havaalanı'nda da buluşabilirsiniz bizimle.

DÖNÜŞ: Dönüş uçağınızı da 05 Şubat Pazar günü istediğiniz saate alabilirsiniz. Biri sabah 08:30'da, diğeri ise öğlen 12:00'de olmak üzere iki ayrı servis yapacağız havaalanına. 

 

 

ÜCRET:

Gezimizin kişi başı ücreti 750 TL’dir.

Tek kişilik odada kalmak isteyenler içinse, 900 TL’dir. Tek kişilik oda farkı, gezi günü elden toplanacaktır. 

 

 

 

FİYATA DAHİL OLANLAR:

  • 3 Gece Konaklama. (Odalar 2-3 kişiliktir.)
  • Kars Havaalanı ve otel arasındaki, gidiş dönüş transferler.
  • Kars ve Ardahan’daki şehir içi ulaşımlarımız, köy gezilerimiz.
  • Akşam yemekleri (Yöresel yemekler olacaktır. İkinci akşam fırında kaz yemeği yiyeceğiz. Fiyata dahildir. Normalde bireysel olarak gidip aynı yemeği yemek isterseniz, kaz yemeğinin maliyeti 60-75 TL arasındadır.)
  • Çıldır Gölü’ndeki etkinlikler (Buz’da bizim için balık tutan yereldeki arkadaşlara ödenecek ücret)
  • TURSAB Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

  • Kars - İstanbul gidiş dönüş ulaşımı.
  • Öğlen yemekleri (Gideceğimiz mevsimde günlerin kısa olması sebebiyle, isteyen kumanya ile öğlen arasını geçiştirebilir.)
  • Atlı kızaklara isteyenler bineceği için fiyata dahil edilmemiştir.

 

 

KESİN REZERVASYON ve ÖDEME İÇİN:

Gezi ücretinin 250 TL'lik kısmı kaparo ücreti olarak aşağıdaki linkten ödenmelidir. Ödeme işlemi esnasında, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz araç koltuğunu da seçme imkanınız olacak. Gezi ücretinin geri kalan 500 TL'lik kısmı, gezi günü araç içerisinde toplanacaktır.

 

REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.photoplay.com.tr/fotograf-gezileri/kars-ardahan-cildir-golu-gezisi-rezervasyon.html

 

Not: Gezilerimiz çabuk dolduğu için kaydınızı erkenden yaptırmayı unutmayın.

 

 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:

Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

 

Fotoğraflar: Abdullah Sezgin

 

*Bu gezi Anka Travel tarafından, "Uzun Yol Belgeli" araçlarla gerçekleştirilmektedir. 
TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi 

 

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.