Sinop - Amasra Fotoğraf Gezisi

Yazar Nihat Karadağ 07/10/2016 0 Yorum Gezi,

SİNOP-AMASRA FOTOĞRAF GEZİSİ

 

SİNOP CEZAEVİ - ERFELEK ŞELALELERİ - AMASRA

15-16 Ekim 2016

 

 

PhotoPlay olarak objektiflerimizi bu kez Karadeniz'e, Sinop'a ve Amasra'ya çeviriyoruz. Sinop'un tarihi cezaevini, dünyaca ünlü Erfelek Şelalelerini ve Amasra'yı fotoğrafyacağız. Üstelik gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ, şelale fotoğraflarının nasıl çekilmesi gerektiği hakkında kısa bir brifing verecek ve çekmiş olduğunuz fotoğrafları değerlendirecek.

 

 

1.Gün: 15 Ekim 2016 Cumartesi
14 Ekim Cuma akşamı İstanbul'dan yola çıkıyoruz. Sabah kahvaltımızı Sinop'ta yaptıktan sonra Tarihi Cezaevi'ni ziyaret ediyoruz. Burada öğlene kadar serbest zaman tanınacaktır. Öğlen vakitlerinde Erfelek'e doğru yola koyuluyoruz. Erfelek'e vardığımızdan itibaren şelale fotoğrafının nasıl çekileceğine dair brifing aldıktan sonra yaklaşık 6 saatlik serbest zaman tanınacaktır.
Akşam yemeği için konaklayacağımız otele geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

 

2.Gün: 16 Ekim 2016 Pazar
Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından Amasra'ya doğru yola çıkıyoruz. Amasra'dan saat 15:00'te İstanbul'a dönüş için yola koyuluyoruz.

 

 

ARAÇ KALKIŞ YER ve SAATLERİ:
Aşağıda belirtilen saatlerde, otobüsümüze binerek Sinop'a doğru hareket ediyoruz.
21.00 Bakırköy-İncirli (Eski Boyner Önü)
21.30 Mecidiyeköy Teknosa Önü
22.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.45 E-5 Üzerindeki diğer duraklar

 


SİNOP CEZAEVİ
Sinop Cezaevi 4000 yıllık bir tarihi geçmişe sahip büyük bir cezaevidir. Üç tarafı denizle çevrili olan Cezaevi, geçmişte hapis yatan ünlü isimlerin olması sebebiyle de bilinmektedir. Türkülere, şiirlere, şarkılara konu olmuştur.
Cezaevinden kaçmanın neredeyse imkansız olması nedeniyle, Amerika'da bulunan "Alcatraz Hapishanesi"ne ithafen "Anadolu'nun Alcatraz"ı lakabı ile de tanınmaktadır.

 

 

ERFELEK TATLICA ŞELALELERİ
Sinop'un Erfelek ilçesinde bulunan Sinop'a yaklaşık 45km uzaklıktaki Tatlıca köyü yakınlarındaki şelalelerdir. 28 adet şelale bulunması hasebiyle "Tatlıca Takım Şelaleleri" adı ile de anılmaktadır. 
Şelale kenarlarında, dar bir vadi boyunca yeşilliğin içinde yer alan şelaleler, özellikle kamp yapmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir.

 

 

AMASRA
Bartın iline bağlı bir ilçe olan Amasra, tepelerden, adalardan ve körfezlerden oluşan doğal bir yapıya sahiptir. 1940 yılında turizme açılması nedeniyle Türkiye'nin ilk turizm kasabası olarak da bilinmektedir.
Tarih boyunca birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır. Fenikeliler, İonyalılar, Pontuslar, Romalılar, Osmanlılar sadece birkaçı. 
Salatası ile de meşhur olan Amasra, Kuş Kayası Yol Anıtı, Amasra Mendireği, Çekiciler Çarşısı da gezilmesi görülmesi gerken yerlenden birkaç tanesidir.

 

 

 

ÜCRET:
Ücret kişi başı 350 TL’dir.

 

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 
Araç içi içecek ikramları.
1 Gece Otel Konaklaması (Cumartesi Gecesi)
Otelde kaldığımız geceki fix menü akşam yemeği.
Otelden ayrılacağımız sabahki kahvaltı
Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlığı.
Rehberlik Hizmetleri.
Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Tüm öğlen yemekleri. (Cumartesi-Pazar)
Otelde kaldığımız sürece aldığımız içecekler.
Ayrıca belirtilmemiş tüm kişisel harcamalar.

 

 


KESİN REZERVASYON ve ÖDEME İÇİN:

Gezi ücretinin 150 TL'lik kısmı kaparo ücreti olarak aşağıdaki linkten ödenmelidir. Ödeme işlemi esnasında, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz araç koltuğunu da seçme imkanınız olacak. Gezi ücretinin geri kalan 200 TL'lik kısmı, gezi günü araç içerisinde toplanacaktır.

 

REZERVASYON İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.photoplay.com.tr/fotograf-gezileri/sinop-amasra-fotograf-gezisi-rezervasyonu.html

 

 

Not: Gezilerimiz çabuk dolduğu için kaydınızı erkenden yaptırmayı unutmayın.

 

İLETİŞİM & SORULARINIZ İÇİN:

Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da info@photoplay.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 

 

 

  

 

  

  

 

 

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL:

Zinos Hotel

 

Sinop Karakum Bölgesine araç ile 10 dakika uzaklıkta bulunan, konuklarını şık ve modern mimarisyle ağırlayan Zinos, deniz ve bahçe manzarasıyla konuklarına rahat ve huzurlu bir ortam sunuyor.

http://www.zinoshotel.com.tr/

 

 

*Bu gezi Anka Travel tarafından, "Uzun Yol Belgeli" araçlarla gerçekleştirilmektedir. 
TURSAB Belge No: 8532 A grubu Anka Travel Seyahat Acentesi 


Fotoğraflar: Naim Ceylan, Hanife Temel, Duygu Demirbaş, Yıldıray Anas

Yorum yazarak, düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.